Pasak tailandiečių gydytojų, po gydymo pradžios praėjus dviem paroms 71-erių metų amžiaus moters kūne jau nebebuvo viruso. Gydytojai pasakoja, kad visiškai išsekusi ligonė po 12 valandų jau galėjo atsisėsti.

Gydytojai panaudojo sergantiems gripu skirtą oseltamivirą kartu su lopinaviru ir ritonaviru, kuriuos naudoja ŽIV pacientai. Sveikatos apsaugos ministerija šiuo metu laukia patvirtinančių tyrimų rezultatų.

Tailande iki šiol nustatyta 19 patvirtintų naujojo viruso atvejų. Tai yra trečia daugiausiai užsikrėtusiųjų turinti šalis po Kinijos, kurioje ir prasidėjo protrūkis, ir Japonijos, kurioje šiuo metu yra 20 sergančiųjų.

Aštuoni pacientai Tailande jau pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninių, o 11 tebėra gydomi.

Dėl plintančio viruso uždarytas dar vienas Kinijos miestas

Kinija sekmadienį uždarė didelį miestą, esanti toli nuo koronaviruso epidemijos epicentro, mirčių nuo viruso skaičiui pasiekus 304 bei Filipinuose mirus pirmam užsikrėtusiajam virusu už Kinijos ribų.

Tokios naujienos dar labiau padidino nerimą dėl to, kad virusas plinta vis toliau ir greičiau, nepaisant viso pasaulio šalių sprendimų uždaryti savo sienas žmonėms iš Kinijos.

Siekdama pažaboti viruso plitimą, Kinijos valdžia sekmadienį iš esmės uždarė rytinį Vendžou miestą, esantį už maždaug 800 km nuo Uhano – viruso išplitimo epicentro. Mieste uždaryti keliai, žmonėms nurodyta likti namuose.

Praėjusių metų pabaigoje Uhano mieste atsiradęs virusas jau išplito į 24 šalis. Kinijoje juo užsikrėtė beveik 14500 žmonių. Dauguma užsikrėtusiųjų yra buvę Uhane – pramoniniame 11 mln. gyventojų turinčiame centre, arba kituose Hubėjaus provincijos rajonuose.

Filipinuose miręs 44 merų vyras buvo iš Uhano, pranešė Pasaulio sveikatos organizacija, paskelbusi koronaviruso epidemiją pasaulinę sveikatos nepaprastąją padėtį situacija.