aA
Skautų judėjimo įkūrėjas lordas Robertas Baden-Powellas manė, kad jaunam žmogui yra pavojingi tokie dalykai kaip lošimas iš pinigų, girtuokliavimas, keiksnojimasis ar priešingos lyties vilionės.
© AFP/Scanpix

Bet praėjus daugiau kaip šimtmečiui nuo skautų judėjimo įkūrimo, ateizmas pagaliau pradedamas pripažinti taip pat kaip ir krikščionybė bei kitos religijos.

Skautai Britanijoje tariasi su savo organizacijos nariais dėl alternatyvios priesaikos be užuominų į Dievą – taip pirmą kartą leidžiama ateistams tapti visateisiais skautų organizacijos nariais ir lyderiais.

Tai atsitiko dėl skautams pareikštų kaltinimų diskriminacija ir netolerantiškumu, kai 11 metų berniukui buvo uždrausta tapti visateisiu grupės nariu, nes jis prisipažino netikintis Dievu.

George’ui Prattui buvo pasakyta, kad jis negalės prisijungti prie skautų grupės Somersete, Britanijoje, kai šis pareiškė negalintis pasakyti priesaikos pasižadėdamas „stengtis tarnauti Dievui, Tėvynei, Artimui ir visomis jėgomis dirbti skautijos gerovei“.

Nors iš pradžių skautų judėjimas buvo įsteigtas remiantis krikščioniška mąstysena, skautai priėmė kitų tikėjimų šalininkus kaip visateisius narius.

Daugiau kaip 40 metų egzistavo alternatyvios priesaikos versijos, leisdamos musulmonams išreikšti ištikimybę Alachui , o induizmo sekėjams - Dharmai.

Šiais metais buvo įvesta nauja uniforma su laisvai pasirenkamu galvos apdangalu musulmonų mergaitėms, o ne Britanijos gyventojams leidžiama pakeisti priesaikos frazę „pareiga Karalienei“ į „pareiga šaliai, kurioje aš dabar gyvenu“.

Bet nors ateistams, kurie atsisako skaityti priesaiką, leidžiama tapti nariais ir net padėti valdyti skautų grupes, jiems buvo draudžiama tapti visateisiais nariais ar lyderiais.

Rašydamas „Daily Telegraph”, skautų asociacijos generalinis direktorius Derekas Twine’as teigė, kad dabartinės taisyklės tiesiog verčia žmones tapti „veidmainiškais ar nesąžiningais”, kai šie skaito priesaiką, kuri prieštarauja jų įsitikinimams.

„Supraskite mane teisingai ir aš užtikrinu visus skaitytojus: originali skautų priesaika išlieka nepakitusi, bet tiems, kurie neišpažįsta jokio tikėjimo, bus sukurta nauja.

Šis pokytis žymi aiškią priešpriešą R. Baden-Powello pozicijai. Savo patarimų berniukams knygoje „Rovering for Success” R. Baden-. Powellas sugretino ateizmą su lošimu iš pinigų, besaikiu gėrimu, rūkymu ir net sifiliu. Viso to, anot jo, reikia vengti kaip tikro pavojaus.

Kalbėdamas apie ateistų organizacijas kaip sektas, jų šalininkus jis vadino „blogiausiais priešais“.

„Jei jūs tikrai norite rasti kelią į sėkmę – t.y. į laimę - jūs ne tik turite vengti būti įtraukti į bedieviškas apgaules, bet savo gyvenime jus taip pat turite turėti tam tikrą religinį pagrindą“, - rašė jis.

„Judame teisinga linkme“, - vakar pasakė Nacionalinės pasaulietinės visuomenės organizacijos prezidentas Terry Sandersonas.

„Pritaikydami savo priesaiką netikintiems žmonėms, skautai pažvelgs į akis XXI amžiaus Britanijai, kur daugiau kaip du trečdaliai jaunimo sako neišpažįstantys jokio tikėjimo“.

„Tai geros žinios, mes lauksime ir žiūrėsime, kaip viskas bus, bet jei jie priims George’ą atgal į grupę, misija bus įvykdyta“, - sakė G. Pratto tėvas Nickas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Stichiniai rodikliai Lietuvoje jau pasiekti: ateina karšta diena, o po jos vėl viskas keisis (10)

Elektrėnų ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose užsitęsęs sausringas laikotarpis...

Dundulis: šiandien gėda prisipažinti, kad nerandi darbo (30)

Dainius Dundulis , „Norfos“ vadovas ir savininkas prisipažįsta, kad planavo, jog šiuo metu...

Jaunas vilnietis dvi savaites pabandė gyventi iš vidutinės pensijos: baisu pagalvoti, kad gali būti taip sunku (80)

Vidutines ar didesnes nei vidutines pajamas Lietuvoje uždirbantys gyventojai neretai nesusimąsto,...

Abiturientų įspūdžiai po istorijos egzamino: nesiruošė, bet tikisi gerų įvertinimų papildyta (45)

Birželio 18-ąją, antradienį, abiturientai laiko valstybinį istorijos egzaminą. Jį laikyti...

(Ne)atrastas Vilnius: neturtingų merginų prieglobstis – davatkų bendrabutis

Viduramžiais toli gražu ne kiekviena moteris galėjo sau leisti stoti į vienuolyną,...

Klausimą apie sklandančius skyrybų gandus Zuokas pasitiko nejaukia tyla: koks tas gyvenimas bus, toks (67)

Jau kurį laiką sklando gandai, kad Vilniaus savivaldybės tarybos narys Artūras Zuokas ir jo...

Dėl korupcijos pasaulio čempionatą skiriant Katarui sulaikytas Michelis Platini (2)

Buvęs UEFA (Europos futbolo federacijų asociacijos) prezidentas Michelis Platini sulaikytas...

Patikrino, kaip vairuotojai lenkia dviratininkus: vis dar nevengia ir signalizuoti, ir prispausti prie kelkraščio (34)

Nors nuo praėjusių metų Lietuvoje galioja dviratininkų lenkimo saugiu atstumu rekomendacija,...

Gyvai / DELFI 11. Lietuvos miškai – dideli pinigai: kokia ateitis piešiama mūsų kertamoms girioms (9)

Aplinkos ministerijai pateikus naują siūlymą dėl privačių miškų savininkų apmokestinimo...

Kaip efektyviausiai atvėsinti namus: specialistė davė tris patarimus

Lietuvą užklupę karščiai ne tik džiugina, bet ir skatina ieškoti būdų, kaip atvėsinti savo...