D. Cameronas taip pat bus paskirtas į Lordų rūmus – JK parlamento aukštuosius rūmus.

Jo sugrįžimas į vyriausybę – didelė staigmena. D. Cameronas 2010-2016 metais buvo ministras pirmininkas, o 2005-2016 metais buvo Konservatorių partijos lyderis.

Jis atsistatydino po to, kai 2016 metais referendume JK rinkėjai pritarė sprendimui išstoti iš Europos Sąjungos. D. Cameronas sulaukė griežtos kritikos dėl to, kad inicijavo šį referendumą.

Kiek anksčiau pirmadienį iš vidaus reikalų sekretoriaus pareigų buvo atleista Suella Braverman, parašiusi nesuderintą straipsnį, kuriame kritikavo policijos veiksmus per palestiniečių palaikymo protestus, pranešė JK naujienų agentūra PA.

Ją pakeitė buvę užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly.

Konservatorių partija pareiškė, kad R. Sunakas ėmėsi platesnio masto pertvarkos, kuri „stiprina jo komandą vyriausybėje, siekiant priimti ilgalaikius sprendimus dėl šviesesnės ateities“, pranešė PA.

Šios pertvarkos buvo tikimasi jau kurį laiką, nes R. Sunako partijos reitingai apklausose prastėja, o kitais metais turi įvykti visuotiniai rinkimai.

Atleista vidaus reikalų ministrė

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas pirmadienį atleido prieštaringai vertinamą vidaus reikalų ministrę Suelą Braverman, pranešė kelios JK žiniasklaidos priemonės, teigiančios, kad jis pertvarko savo aukščiausiojo lygio komandą prieš kitais metais numatomus visuotinius rinkimus.

R. Sunakas patyrė vis didesnį spaudimą atleisti atvirai dešiniųjų pažiūrų S. Braverman po to, kai kritikai apkaltino ją įtampos didinimu per kelias savaites trukusias prieštaringas propalestinietiškas demonstracijas ir kontrprotestus šalyje.

Kol kas neaišku, kas pakeis S. Braverman, kuri buvo paskirtas į šį postą, kai R. Sunakas prieš kiek daugiau nei metus tapo ministru pirmininku.

Po atleidimo iš pareigų S. Braverman sakė: „Dirbti vidaus reikalų sekretore man buvo didžiausia gyvenimo garbė“. Ir pridūrė: „Kai ateis laikas, papasakosiu daugiau“.

Atleidimas įvyko valdantiesiems konservatoriams patvirtinus, kad vyksta didelė R. Sunako ministrų kabineto pertvarka – pirmoji nuo 2022 metų spalio 25 dienos, kai jis tapo šalies vadovu.

Tikimasi, kad pakeitimai, apie kuriuos turėtų būti pranešta dar pirmadienį, bus palankūs lojalistams ir jaunesniems kylantiems parlamento nariams, kadangi buvimas valdžioje beveik 14 metų pakenkė torių populiarumui.

Per visą R. Sunako valdymo laikotarpį Konservatorių partija dviženkliu skirtumu atsiliko nuo pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos ir pasak prognozių, pralaimės kitais metais vyksiančius rinkimus.

S. Braverman per visą savo buvimo poste laiką kurstė ginčus ypač dėl savo griežtos pozicijos imigracijos klausimu ir nuolat įsiveldama į vadinamųjų kultūrinių karų klausimus, kurie, kaip manoma, skaldo rinkėjus.

Dešiniųjų pažiūrų atstovė savo kritikus išvadino liberaliais „veganais ir leftistais“ (plg. orig. „tofu-eating wokerati“), o netrukus po paskyrimo pareiškė, kad prieglobsčio prašytojų siuntimas į Ruandą buvo jos „svajonė“ ir „obsesija“.

Tačiau jos pozicija tapo vis labiau neparanki po to, kai praėjusią savaitę ji parašė aštrų laikraščio straipsnį, matyt, be R. Sunako pritarimo, kuriame apkaltino policiją šališkumu kairiųjų atžvilgiu.

Buvo nuspręsta, kad straipsnis kursto įtampą prieš savaitgalio protestus dėl Izraelio karo Gazos Ruože, sutapusius su Paliaubų dienos renginiais, ir pasigirdo raginimai ją atleisti.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)