aA
Turkio spalvos ežeras Sibire, dėl įspūdingos spalvos pamėgtas asmenukes ežero fone darančių lankytojų, iš tiesų yra pelenų iš elektrinės sąvartynas, pranešė BBC.
„Sibiro Maldyvais“ pramintas ežeras prie Novosibirsko
„Sibiro Maldyvais“ pramintas ežeras prie Novosibirsko
© Instagram

Ryškiai žydras ežero atspalvis primena tropinius kraštus, todėl jis buvo pramintas „Novosibirsko Maldyvais“. Šis ežeras neretai pasirodo kaip „Instagram“ paskyros vartotojų nuotraukų fonas.

Vis dėlto, reaguodama į platformoje dažnai pasirodančias ežere besimaudančių žmonių asmenukes, Rusijos energijos įmonė, kuriai priklauso elektrinė netoliese, prašė žmonių neiti arti vandens. Šis griežtas perspėjimas tik dar labiau masina žmones aplankyti regioną ir „Novosibirsko Maldyvų“ pakrantę.

Juokaudamas apie tai, kad vanduo yra smarkiai užterštas, vienas „Instagram“ vartotojas paviešino nuotrauką su užrašu „Tai ne Černobylis, bet vis tiek pavojinga“.

Kitas vartotojas įkėlė nuotrauką, kurioje ežere plaukiojo atsisėdęs į pripučiamą vienaragio gelbėjimosi ratą. Jis juokavo, kad kitą dieną po maudynių paraudo kojos ir dvi dienas niežėjo, bet paskui viskas praėjo.

„Ko nepadarysi dėl gerų fotografijų“, – juokėsi jis.

Energetikos įmonės „Siberian Generating Company“ atstovai Rusijos socialiniame tinkle VKontakte birželį parašė: „Nesimaudykite pelenų sąvartyne“.

Jie teigė, kad vanduo yra šarminis dėl jame ištirpusių kalcio druskų ir kitų metalų oksidų. Palietus vandenį gali kilti stiprios alerginės reakcijos. Taip pat buvo sakoma, kad besimaudantys galėtų įstrigti dugne nusėdusiame pelenų sluoksnyje.

Jėgainės atstovai taip pat patikino, kad pelenų radioaktyvumo lygis buvo tikrinamas nepriklausomų tarnybų – tad sąvartynas ežere nėra nuodingas.

Nepaisydami draudimo regiono gyventojai vis tiek šalia ežero fotografuojasi, su BBC reporteriais šnekėjosi ir Leo Aleksejus, kuris yra sukūręs vien prie šio ežero fotografuotoms nuotraukoms skirtą „Instagram“ paskyrą.

View this post on Instagram

Самый длинный день в году!!! Официальное начало лета!!! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Я тут вычитала, что этому дню придают особое, энергетически-магическое значение🔮 и я верю! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Сегодня сбываются все заветные желания, стоит только попросить💫 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Чего хочу я?! ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Я думала об этом непереставая последние 3 недели! Исписав кучу листов думая о всех своих желаниях, и «социальных» потребностях, я поняла.. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Я хочу видеть возможности, которые даёт нам жизнь. Каждый день. Хочу видеть, слышать, чувствовать, говорить. Иметь силы, здоровье и желание воспользоваться этими возможностями и делиться ими с окружающими. #таковмойпуть ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #магиясолнца #энергияжизни #желанияисполняются #мечтысбываются
A post shared by @ marina_negrozova on Jun 20, 2019 at 9:21pm PDT
View this post on Instagram

Добавим ярких красок для вас, в такой чудесный день😍 . Кстати - последний хим.анализ воды показал что она не такая и опасная😉 . Кто с нами на заплыв?🏄‍♀️* . *требуется опыт - приходите научим🤗 ------- 🔴🔴🔴Прогулки на которые можно записаться👇 --- 📍07.07(воскресенье)возможен перенос в город🌞 📛08:00(мест нет) ⏰12:00(пляж Бумеранг)одно место🔥 📛15:30(мест нет) 📛19:00(мест нет) --- 📍08.07(понедельник)🌞 ⏰12:00(Агролес) ⏰15:30(Агролес) ⏰19:00(Агролес) --- 📍09.07(вторник) ⏰10:00(Горский котлован) ⏰13:30(Горский котлован) ⏰17:00(Горский котлован) --- 📍10.07(среда) ⏰12:00(Бугринский мост) ⏰15:30(Бугринский мост) ⏰19:00(Бугринский мост) --- 📍11.07(четверг) ⏰10:00() ⏰13:30() ⏰17:00() --- 📍12.07(пятница) ⏰12:00() ⏰15:30() ⏰19:00() --- 📍13.07(суббота) ⏰09:00() ⏰12:30() ⏰16:00() ⏰19:30() --- 📍14.07(воскресенье) ⏰12:00() ⏰15:30() ⏰19:00() . Запись в Ватсап по активной ссылке в профиле😉 Все прогулки подходят для новичков😊 Обучаем🤗 Фотографируем📸 Сапы, гидрокостюмы выдаём🏄‍♂️ Всё входит в стоимость, без доп.платежей🙌 ------- Места прогулок могут меняться исходя от погоды🌧🌩🌪 . Запись в Ватсап по активной ссылке в профиле😉
A post shared by САП - Твой новый отдых на воде (@sup_novosibirsk) on Jul 5, 2019 at 10:13pm PDT


Bikinius dėvinčios pozuotojos, irklentininkai ir romantiškos porelės mėgsta fotografuotis vietos „Maldyvais“ pramintoje aikštelėje, kurioje laikomi pelenai, vežami iš Novosibirsko elektrinės. Nuotraukose atrodo, tarsi jie poilsiautų kokioje nors pasakiškoje atostogų vietoje.

Jėgainę valdanti energetikos bendrovė SGK sako, kad privažiavimas užtvertas, bet užtvaras lengva apeiti pėsčiomis.

Nors yra pastatyta ženklų, perspėjančių, kad šioje zonoje lankytis pavojinga, fotografų, trokštančių padaryti instagrame didelio populiarumo sulaukiančių nuotraukų, tai nesustabdo.

„Apie šią vietą sužinojau iš draugų“, – AFP sakė fotografė Aliona, įamžinusi vieną merginą, kuri pozavo vilkėdama maudymosi kostiumėlį ant kranto, padengto baltomis nuosėdomis.

„Paaiškėjo, kad šis skystis nuodingas ir kad mums galbūt taip pat gresia apsinuodyti per orą“, - kalbėjo moteris, žvelgdama į vandenį.

„Bet čia labai gražu“, – pridūrė Aliona.

Įspūdingų nuotraukų galima pasižiūrėti „Instagram“ paskyroje „Novosibirsk Maldives“. Vietos gyventojai šią vietą dar praminė „Maldyvsku“.

„Bėrimas jau praėjo, bet nepatarčiau ragauti vandens, – sakė Aleksejus Čerenkovas, vienoje nuotraukoje matomas plaukiojantis ant vienaragio pavidalo pripučiamo čiužinio. Mygtuką „Patinka“ prie šio vaizdelio paspaudė beveik instagramo 400 vartotojų.

„Nuvykau ten dėl gražios nuotraukos. Mūsų miestas pilkas, ir šis [ežeras] yra viena iš prieinamų „gražių“ vietų“, – AFP aiškino vaikinas.

Pasak A. Čerenkovo, tame komplekse nėra jokios apsaugos, o savaitgaliais prie ežero atvyksta daug lankytojų.

„Kai kurie netgi rengia kepsnių iškylas“, – pažymėjo jis“

Fotografė Jekaterina Aksiutina prie ežero nuvyko su savo klientais – jauna pora, pozavusia romantiškoms nuotraukoms apsirengusi vestuviniais drabužiais.

„Tai buvo svarbi jų santykių sukaktis, ir jie paprašė ten surengti fotosesiją, – nurodė ji. – Niekas nesimaudė ir nelietė vandens – žinojom, kad tai gali būti pavojinga.“

SGK ne kartą yra perspėjusi, kad toje vietoje lankytis draudžiama.

„Ši teritorija yra pramonės zona, o ne gamtos draustinis arba vandens parkas“, – pabrėžiama įmonės tinklalapyje ir perspėjama, kad žmones neliptų į vandenį ir nemėgintų juo laistyti augalų.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
3.2778

Top naujienos

Daugybė pandemijos valdymo pokyčių privertė suklusti – lieka galioti išimčių (10)

Pirmadienį įsigaliojo daug pakeitimų dėl pandemijos. Vietoj dešimties dienų izoliacijos –...

NYT: Rusija savo diplomatams Ukrainoje nurodė ruoštis evakuacijai (46)

Rusijos atstovybių Ukrainoje diplomatams buvo įsakyta ruoštis išvykti iš šalies. Šią...

Po prezidentūros kritikos dėl galimybių paso – Šimonytės atsakas: yra paskelbti tyrimai papildyta (259)

Premjerė Ingrida Šimonytė sako nenustebusi prezidentūros kritika dėl galimybių paso. Jos...

Pranešta, kad Vilniaus centre užminuotas Teisingumo ministerijos pastatas

Antradienį, 12.08 val., Vilniaus policija iš Teisingumo ministerijos susilaukė skambučio:...

Seimas įteisino „x“, „w“ ir „q“ raides asmens dokumentuose (105)

Seimas antradienį įteisino originalią vardų ir pavardžių rašybą lotyniško pagrindo...

Dėl stabdomo trąšų tranzito Klaipėdoje – nerimas dėl naujų bedarbių ir krovos mažėjimo (7)

Lietuvai nutraukiant baltarusiškų kalio trąšų tranzitą per jos teritoriją ir Klaipėdos uostą,...

Susirgimų kreivė toliau šauna į viršų: visa Lietuva – jau prasčiausioje zonoje (103)

Susirgimų koronavirusu kreivė toliau šauna į viršų ir prasčiausioje epidemiologinėje zonoje...

Europos Parlamentas naująja pirmininke išrinko Robertą Metsolą

Europos Parlamentas antradienį išrinko naująją pirmininkę. Ja tapo konservatorė Maltos...

Artėja diena, kai Kaune sumažės spūsčių: greitu metu ims veikti tiltas virš Neries (1)

Prieš pandemiją prasidėję naujojo tilto per Nerį statybos juda į pabaigą. Vilnius-Klaipėda...