Branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja apie pirmuosius šalyje nustatytus COVID-19 atvejus pranešė praėjusią savaitę. Nuo to laiko protrūkis, sukeltas itin užkrečiamos koronaviruso omikron atmainos, labai išsiplėtė, nors Šiaurės Korėja buvo dvejus metus užsiblokavusi nuo išorinio pasaulio, kad užkirstų kelią COVID-19 patekti į šalį.

Antradienį pirmininkaudamas valdančiosios partijos Politinio biuro posėdžiui Kim Jong Unas sakė, kad valstybė „nesubrendusi įveikti krizę“, ir išsakė griežtų priekaištų dėl „nepozityvaus požiūrio, vadovaujančių valstybės pareigūnų vangumo ir neveiklumo“, pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Pasak KCNA, antradienio vakaro duomenimis, šalyje buvo nustatyta 232 880 naujų „karštligės“ atvejų, o bendras ligos atvejų skaičius padidėjo iki 1,72 milijono. Nuo tada, kai buvo pranešta apie pirmuosius COVID-19 atvejus šalyje, jau mirė 62 žmonės.

Valstybinės žiniasklaidos pranešimuose nenurodoma, ar mirusiems ir sergantiems žmonėms buvo testais patvirtintas koronavirusas, tačiau ekspertai sako, kad šaliai būtų sunku vykdyti tokio masto testavimą.

Antradienio posėdyje Kim Jong Unas žadėjo „sužadinti visą partiją kaip aktyvų ugnikalnį“ kovai su viruso plitimu.

Kim Jong Unas ėmėsi asmeniškai vadovauti Šiaurės Korėjos atsakui į epidemiją, pareiškęs, kad protrūkis šalyje kelia „didžiulę suirutę“.

Šalies lyderio šeimos paaukoti vaistai buvo išdalyti gyventojams Pietų Hvanghės provincijoje, pranešė valstybinė žiniasklaida, siekdama pabrėžti jo asmeninį vaidmenį kovojant su epidemija.

Trečiadienį valstybinė žiniasklaida pranešė, kad beveik 3 tūkst. karo medikų dalyvauja „visą parą veikiančioje vaistų pristatymo ir tiekimo sistemoje“.

Šiaurės Korėjos sveikatos priežiūros sistema yra viena prasčiausių pasaulyje: šalies ligoninės yra prastai itin aprūpintos, jose trūksta intensyviosios terapijos skyrių, be to, šalis neturi vaistų COVID-19 gydyti ir pajėgumų masiškai testuoti gyventojus, sako ekspertai.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) „labai susirūpinusi dėl tolesnio COVID-19 plitimo šalyje pavojaus, ypač dėl to, kad gyventojai yra neskiepyti ir daugelis serga lėtinėmis ligomis, dėl kurių jiems kyla didesnė rizika susirgti sunkios formos liga ir mirti“, žurnalistams sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją