„Šiaurės Korėja paleido nenustatytą balistinę raketą į Rytų jūrą“, – sakoma Seulo Jungtinio štabo pareiškime, turint omenyje vandenis, kurie labiau žinomi kaip Japonijos jūra.

Japonijos pakrančių apsauga taip pat patvirtino galimą balistinės raketos paleidimą iš Šiaurės Korėjos, remdamasi Tokijo gynybos ministerijos informacija.

Viešėdama Pietų Korėjoje K. Harris apsilankė stipriai saugomame šalies pasienyje su branduolinių ginklų turinčia Šiaurės Korėja ir tai buvo kelionės, kuria siekiama sustiprinti saugumo aljansą su Seulu, dalis.

Kalbėdama demilitarizuotoje zonoje (DMZ) K. Harris sakė, kad JAV įsipareigojimas ginti Pietų Korėją yra „tvirtas kaip geležis“, ir pridūrė, kad sąjungininkai „vieningai“ reaguoja į didėjančią Šiaurės Korėjos ginklų programų keliamą grėsmę.

Vašingtonas Pietų Korėjoje yra dislokavęs apie 28 500 karių, kurie padeda jai apsisaugoti nuo Šiaurės Korėjos, o sąjungininkai šią savaitę rengia didelio masto bendras jūrų laivyno pratybas, taip parodydami jėgą.

Pchenjanas atliko du uždraustų balistinių raketų paleidimus likus kelioms dienoms iki K. Harris vizito, tęsdamas rekordinę ginklų bandymų seriją šiais metais. Sekmadienį Šiaurės Korėja paleido trumpojo nuotolio balistinę raketą, o trečiadienį – dar dvi tokias pat raketas, pranešė Seulas ir Tokijas.

Vadovaujant naujam Seulo prezidentui Yoon Suk-yeol, Seulas ir Vašingtonas suintensyvino bendras karines pratybas, kurios, jų teigimu, yra tik gynybinės.

Šiaurės Korėja jas laiko invazijos repeticijomis.

Seulas ketvirtadienį paskelbė, kad su Japonija ir JAV surengs trišales kovos su povandeniniais laivais pratybas – pirmąsias tokias pratybas nuo 2017 metų.

Šį savaitgalį Pietų Korėjos pareigūnai sakė, kad aptiko požymių, jog Pchenjanas gali ruoštis bandymui paleisti balistinę raketą iš povandeninio laivo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją