JAV televizija „Fox News“ trečiadienį atleido savo didžiausią žvaigždę ir daugiausiai žiūrovų pritraukdavusį kabelinių televizijų žinių vedėją Billą O'Reilly, kuriam pažerti įtarimai seksualiniu priekabiavimu atbaidė reklamos užsakovus.
© Vida Press

Šį sukrečiantį nuopuolį patyrė vienas garsiausių JAV žiniasklaidos vardų, dirbęs „Fox News“ du dešimtmečius, pelnęs prezidento Donaldo Trumpo tvirtą asmeninį palaikymą. B.O'Reilly reitingai kilo, nors jis ir buvo įtariamas nederamu elgesiu moterų atžvilgiu.

Tačiau dideli reklamos užsakovai nerimavo dėl „O'Reilly veiksnio“ padarinių, o jų pasitraukimas galiausiai nulėmė žinių vedėjo likimą, korporacijos savininkei – Murdochų šeimai – demonstruojant savo galią pasaulinėje rinkoje.

„Po nuodugnaus ir atidaus įtarimų išnagrinėjimo kompanija ir Billas O'Reilly sutarė, kad Billas O'Reilly negrįš į „Fox News Channel“, – sakoma bendrovės „21st Century Fox“ vieno sakinio pareiškime.

Seksualinio priekabiavimo skandalas JAV: televizija „Fox“ atleidžia didžiausią žvaigždę
© Vida Press

Jis pasirodė kelios valandos po to, kai dešiniajam sparnui atstovaujantis kovingo būdo televizijos „veidas“ buvo nufotografuotas spaudžiantis ranką popiežiui Pranciškui Šv.Petro aikštėje. Italijos sostinėje B.O'Reilly atostogavo.

Jau kelias savaites skandalo persekiojamas 67 metų B.O'Reilly balandžio 11 dieną žiūrovams pasakė, kad pasiima „seniai planuotas atostogas“, bet tvirtino, kad grįš balandžio 24 dieną.

Nuo balandžio 1 dienos, kai laikraštis „The New York Times“ paskelbė, kad šis laidų vedėjas ir „Fox“ per 15 metų penkioms moterims sumokėjo iš viso 13 mln. dolerių (12 mln. eurų) už tylą dėl jo įtariamo elgesio, B.O'Reilly vardas retai išnykdavo iš antraščių.

Jis niekada tiesiogiai nėra paneigęs įtarimų, tik sakė, jog yra neapsaugotas nuo tam tikrų „asmenų“ bylų ir jog tie „asmenys“ siekia, kad jis sumokėtų, jei nori išvengti „neigiamo viešumo“.

Komentatoriai sakė, kad jo atleidimas žymi svarbų momentą televizijai „Fox“. Ją įkūręs 76 metų Rogeris Ailesas (Rodžeris Eilsas) mažiau nei prieš metus iš vadovo posto atsistatydino dėl panašių kaltinimų seksualiniu priekabiavimu.

Viskas atsirėmė į pinigus

Dar nė 100 dienų nedirbančio, bet jau rekordiškai nepopuliaraus respublikonų prezidento, kuris ir pats 2005 metais buvo nufilmuotas besigiriantis dėl moterų grabinėjimo, palaikymo nepakako, kad B.O'Reilly išsikapstytų.

Dešimtys kompanijų atšaukė reklamas iš jo šou – populiariausios JAV kabelinių televizijų žinių laidos. Ją šių metų pradžioje žiūrėdavo vidutiniškai 3,98 mln. žiūrovų.

Amerikos universiteto Vašingtone žurnalistikos profesorė ir buvusi „Fox News“ bendradarbė Jane Hall pavadino tai „reikšmingu momentu“ sprendžiant seksualinio priekabiavimo įtarimus – ir minimoje televizijoje, ir apskritai.

Ji atkreipė dėmesį į kartų skirtumą tarp Australijoje gimusio magnato Ruperto Murdocho, tradiciškai nesikišdavusio į tokio pobūdžio skandalus, ir jo suaugusių sūnų Jameso ir Lachlano, atliekančių šioje žiniasklaidos verslo imperijoje vis svarbesnį vaidmenį.

„Faktas, kad reklamos užsakovai pradėjo trauktis iš šios laidos, darė pareiškimus, kad nenori būti siejami su įtarimais dėl seksualinio priekabiavimo, ir palaikė moteris darbo vietose, buvo reikšmingas momentas“, – sakė ji.

Kvinipiakų universiteto žurnalistikos profesorius emeritas, buvęs laikraščio redaktorius Paulas Janenschas sakė, jog galiausiai viskas atsirėmė į pinigus ir „paradoksas“, kad kylant reitingams reklamos užsakovai bėgo.

„Tai yra verslas, ir kai atsakomoji reakcija grasino pakenkti „Fox“ pelnui, ... jo (B.O'Reilly) nebeliko“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„Fox“ Amerikoje užima unikalią ir įtakingą, net jei prieštaringai vertinamą, poziciją. Šią televiziją žiūri ištikima konservatyvių gerbėjų auditorija, kurios didelę dalį sudaro žmonės, pernai rinkimuose balsavę už D.Trumpą.

„Juo šališkesnė ir tendencingesnė ji yra, juo labiau ji jiems patinka. Tai žmonės, kurie nori, kad būtų stiprinamas tendencingumas“, – sakė P.Janenschas.

Nors D.Trumpo ir „Fox“ santykiai išgyveno sunkių etapų, ypač per praėjusių metų rinkimus, respublikonų kontroliuojami Baltieji rūmai didina „Fox“ ir kitų televizijų reitingus.

Dabar visų akys nukryps į B.O'Reilly pamainą. Per jo atostogas laidą pasikeisdami vedė keli pavaduotojai, tarp jų – buvusi eksprezidento George'o W.Busho atstovė Dana Perino.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pavyko apžiūrėti iš arti: būstas Vilniuje, kuris tekainuoja 42 eurus per mėnesį (22)

Socialiniai būstai ir jame gyvenantys asmenys – daug diskusijų ir dažnai neigiamų atsiliepimų...

Nepagydoma liga: kreivų žvilgsnių atsikratė išvykęs į Daniją (1)

Nors žvynelinė laikoma nepagydoma liga, sergantys žmonės gali išvengti daugelio jos keliamų...

Pigių oro linijų spąstai: teko sumokėti dvigubai (52)

Už populiarią paslaugą didžiulę kainą sumokėjusi keleivė jaučiasi apgauta, dėl to nori...

Ant paminklo AK-47 kūrėjo M. Kalašnikovo garbei rado anksčiau sukurto vokiečių automato atvaizdą (101)

Ant Maskvoje pastatyto paminklo Mikhailo Kalašniovo garbei akylūs praeiviai pastebėjo vokiško...

Lietuvą merkia gausus lietus: skelbia ekstremalią situaciją (169)

Lietuvai, ypač šiauriniam ir šiaurės rytų regionui, kenčiant nuo stiprių liūčių, jau kelios...

Kareivių - Kalvarijų gatvių sankryžoje susidūrė du automobiliai, dvi merginos išvežtos į ligoninę formuojasi spūstys (30)

Penktadienio vakarą Vilniuje susidūrė „Audi“ ir „Škoda“ automobiliai. Įvykio metu buvo...

Gudrios gydymosi atostogos: sumoki dešimtis eurų – paslaugų gauni už tūkstančius (238)

Už keliasdešimt eurų – paslaugų už tūkstančius. Gudrūs emigrantai surado landą Lietuvos...

E. Presley žmona prabilo apie jų skyrybas: nebegalėjau to išgyventi dar ilgiau

Priscilla Presley savo garsųjį vyrą pažinojo geriau nei bet kas kitas. Ji šalia buvo ir...

NASA asteroidus tiriantis erdvėlaivis skrieja pro Žemę pakeliui į asteroidą (1)

NASA asteroidus tiriantis erdvėlaivis, pakeliui į asteroidą, skrieja pro Žemę.

Iš atostogų grįžę lietuviai negali atsigauti: dėl gąsdinančių sekso pasiūlymų vengėme atokių vietų (16)

Kelionė į Taitį, be jokios abejonės, paryškintomis raidėmis įsirašys į egzotiškiausių...