aA
Jungtinėse Valstijose prasidėjo „Nxivm“ vadovo Keitho Raniere'o teismo procesas. Prokurorų teigimu, K. Raniere'as save laikė „protingiausiu ir etiškiausiu žmogumi pasaulyje“. Maža to, savo slaptoje draugijoje plaudamas smegenis ir šantažuodamas moteris, lyginosi su Albertu Einsteinu ir Mahatma Gandi, skelbia BBC.
Keithas Raniere'as
Keithas Raniere'as
© Stopkadras

Dabar vyras kaltinamas vadovavęs sekso kultui, į kurį viliojamos moterys virsdavo jo vergėmis ir buvo priverstos su juo turėti lytinių santykių. Kalbama, kad šiam kultui priklausė ne viena Holivudo aktorė, didelio turto paveldėtoja ir net buvusio Meksikos prezidento sūnus. Kai kurie iš šių žmonių teisme liudijo prieš K. Raniere'ą.

Olbanyje, Niujorko valstijoje, registruota įmonių grupė „Nxivm“ save apibūdina kaip „bendruomenę, besiremiančią humanitariniais principais ir siekiančią įgalinti žmones“. Jos teigimu, grupei dirba daugiau nei 16 tūkst. žmonių, ji veikia Jungtinėse Valstijose, Kanadoje, Meksikoje ir Centrinėje Amerikoje.

K. Raniere'as ir jo organizacija skelbė, kad „ji dirba, siekdama sukurti geresnį pasaulį“.
Štai keli šokiruojantys faktai, paaiškėję didelio atgarsio sulaukusio 58 metų „savipagalbos“ guru teismo proceso metu.

2000 dolerių už galimybę švęsti lyderio „gimtadienio savaitę“

Kiekvieną rugpjūtį „Nxivm“ nariai, vadinami niksiečiais, atseikėdavo po 2 tūkst. dolerių ar daugiau, kad galėtų dalyvauti Silver Bay kaimelyje, Niujorko valstijoje, rengiamoje K. Raniere'o gimtadienio savaitėje, nurodoma teismo dokumentuose.

Vienas buvęs šios bendruomenės narys teismui liudijo, kad tokios savaitės metu vykdavo pagarbos lyderiui atidavimo ceremonijos.

„Visuomet vykdavo tam tikros pramoginės ar įvairios pagarbos Keithui atidavimo ceremonijos, kurias rengdavo skirtingi centrai, arba vykdavo dainininkų pasirodymai. Tačiau viskas visuomet sukosi aplink mintį atiduoti pagarbą Keithui ir įvertinti Keitho darbą“, – teismui sakė liudytojas.

Savotiška vasaros stovykla suaugusiems

Toks minėtas renginys, susijęs su K. Raniere'o gimtadieniu rugpjūčio 26 d., įrodė, kad ši organizacija daug dėmesio skiria savo lyderiui ir įvairių jo poreikių tenkinimui. FTB specialusis agentas Michaelas Leveris teismui sakė, kad K. Raniere'as turėjo vis besikeitusį būrį 15–20 moterų, su kuriomis palaikė seksualinius santykius.

Teisėsaugos duomenimis, šioms moterims buvo draudžiama turėti lytinių santykių su kitais vyrais, tik su K. Raniere'u, arba atskleisti kam nors tokių santykių subtilybes. Be to, „Nxivm“ programoje, kurios griežtai laikėsi organizacijos nariai, buvo teigiama, kad vyrams reikia daugybės seksualinių partnerių, o moterys privalo būti monogamiškos.

Prisiviliojo jauną mergaitę – norėjo atimti nekaltybę

Buvusi šio tariamo seksualinio kulto narė, kurią prokurorai įvardija kaip Danielą, teisme liudijo, kad K. Raniere'as ją suviliojo likus kelioms savaitėms iki jos aštuoniolikto gimtadienio ir norėjo atimti jos nekaltybę.

Kai jai buvo 16 metų, Daniela ir jos šeima, sužinoję apie K. Raniere'ą ir „Nxivm“, iš Meksikos persikėlė į Jungtines Valstijas,“. Šešių asmenų šeima apsigyveno dviejų miegamųjų bute Olbanyje ir ėmė įgyvendinti grupės savipagalbos programą.

„Prieš tai net nesibučiavau, nebuvau turėjusi jokio seksualinio kontakto, – teismui sakė Daniela. – Aš nežiūrėjau į Keithą ta prasme, tačiau subtiliai jutau, kad jis su manimi flirtuoja. Dabar tikiu, kad jis mane viliojo.“

Kai jai sukako 18 metų, K. Raniere'as ėmė atvirai kalbėti apie tai, kokie intymūs turėtų būti jų santykiai. Mergina pasakojo, kad jai pirmiausia buvo nurodyta sulieknėti, nes neatitiko K. Raniere'o skonio.

„Jis sakė, kad negalėtų dalintis savo seksualine energija su antsvorio turinčiu žmogumi“, – teismui sakė mergina.

Vos jai sukako 18 metų, Daniela pasakojo, kad K. Raniere'as jai pasakė, kad „jau laikas“. Jis palydėjo ją į biurų pastato sandėliuką, kur jie turėjo lytinių santykių. Galiausiai, anot merginos, jos buvo prašoma reguliariai tenkinti K. Raniere'ą oraliniu būdu, dažnai kelis kartus per dieną.

Viena iš Danielos seserų su K. Raniere'u susilaukė vaiko, o dar kita sesuo yra įvardijama kaip auka K. Raniere'ui pateiktuose kaltinimuose dėl vaikų pornografijos. Jos, kaip manoma, buvo priverstos ne vieną kartą užsiimti grupiniu seksu su K. Raniere'u.

„Mes visą laiką verkėme“, – teismui sakė Daniela.

Lauren Salzman
Lauren Salzman
© AP / Scanpix

Izoliavo dvejiems metams dėl priaugto svorio

42 metų Lauren Salzman teismui liudijo, kad ta pati jauna moteris, byloje įvardijama Danielos vardu, dvejus metus buvo laikoma miegamajame, nes priaugo svorio ir norėjo susitikti su kitu vyru, o ne K. Raniere'u.

Anot L. Salzman, grupės lyderis manė, kad tai, esą, išspręs Danielos „elgesio problemas“. „Keithas man pasakė, kad ji vogė, ir žadėjo sulieknėsianti, tačiau priaugo 18 kilogramų“, – teismui sakė moteris. Ji teigė jutusi, kad privalo „imtis Danielos projekto“, norėdama parodyti, jog gali būti „gera motina“.

Danielai buvo pasakyta, kad ji bus išsiųsta į Meksiką, jeigu netiks K. Raniere'ui ir L. Salzman. Nors ji buvo laikoma tame pačiame name, kur gyveno jos šeima, ji izoliacijos metu negalėjo su jais susitikti.

„Mes buvome be galo žiaurūs Danielai. Viskas, ką ji padarydavo, būdavo sumenkinama. Viskas, ką ji darė, buvo blogai, – pasakojo L. Salzman. – Iš visų dalykų, kurios padariau šioje byloje, ir visų nusikaltimų, dėl kurių prisipažinau, šis buvo blogiausias.“

Galiausiai Daniela nusprendė grįžti į Meksiką, net jei tai reiškė, kad ji niekada nebepamatys savo šeimos. Ji tiesiog norėjo išsilaisvinti.

Baudžiamoji „vergės ir šeimininko“ sistema

Remiantis teismo dokumentais, „Nxivm“ viduje egzistavo slapta draugija „DOS“ arba „Įžadas“. Ji veikė piramidės principu, kuomet „šeimininkai“ valdė „verges“. Tačiau nė vienas šios draugijos narių nežinojo, kad aukščiausiame lygyje buvo K. Raniere'as – vienintelis vyras šioje grupėje. Jis buvo „aukščiausias šeimininkas“.

Iš vergių buvo tikimasi, kad jos verbuos sau verges, kurios galiausiai dirbs, kad tarnautų K. Raniere'ui. Pasak FTB agento M. Leverio, vergėmis grupėje buvo prekiaujama.

Tam, kad galėtų prisijungti prie grupės, moterys savo šeimininkėms turėjo duoti „užstatą“ – kokios nors kompromituojančios informacijos apie save, kurios atskleidimas joms smarkiai pakenktų. Tai galėjo būti atviros nuotraukos ar vaizdo įrašai ar kitokio pobūdžio informacija, galinti pakenkti potencialiai vergei, jos šeimai ar draugams.

„Vergės suvokė, kad, jeigu paliks draugiją, viešai apie ją kalbės ar neįvykdys joms duotų užduočių, užstatas gali būti panaudotas“, – teismui sakė M. Leveris.

Vergėms skiriamos užduotys svyravo nuo paprasčiausio kavos atnešimo ir namų valymo iki moters paruošimo seksualiniams santykiams su K. Raniere'u.

Moterys buvo žymimos lyderio inicialais

Teigiama, kad minėtos grupės narės buvo pažymimos K. Raniere'o inicialais prideginimo įrankiu, dažniausiai dubens srityje. Tokias ceremonijas kiti nariai filmuodavo. Jos trukdavo iki pusvalandžio.

Moterys būdavo priverstos stovėti visiškai nuogos, o šeimininkas nurodydavo kitam nariui filmuoti.
Kai kurioms aukoms buvo sakoma, kad ženklas, kuriuo jos buvo pažymėtos, yra sudarytas iš keturių elementų – oro, žemės ir vandens, o prideginimo įrankis, esą, buvo ugnies elementas.

Tačiau prokurorai mano, kad gautoji forma iš tiesų yra sudaryta iš K. Raniere'o inicialų.

Lyderis suimtas prieš grupinio sekso ceremoniją

L. Salzman Bruklino federaliniam teismui liudijo, kad K. Raniere'as buvo savo namuose Meksikoje su grupe aukšto rango vergių ir rengėsi „pakartotinio susisaistymo ceremonijai“, kai į namą įsiveržė pareigūnai.

Moteris pasakojo, kad atvykus agentams ji užsibarikadavo pagrindiniame miegamajame. „Mano tikslas buvo apsaugoti Keithą. Tai buvo beveik automatinis veiksmas, – pasakojo L. Salzman, dešimtmetį palaikiusi santykius su K. Raniere'u ir norėjusi susilaukti su juo vaiko. – Aš pasirinkau meilę, kaip mus mokė Keithas.“

L. Salzman pasakojo, kad ji ir aktorė Allison Mack buvo tarp pirmųjų septynių „pirmosios linijos vergių“ (kai kurios jų buvo pirmosios DOS draugijos narės), kurios sutiko dalyvauti pakartotinio susisaistymo ceremonijoje, esą, surengtoje pademonstruoti savo tolesnį atsidavimą „Nxivm“ ir jos lyderiui K. Raniere'ui.

Ceremonijos metu turėjo vykti „grupinis oralinis seksas“, nes norėta padaryti „ką nors ypatingo“ K. Raniere'ui. Tačiau netrukus prieš ceremoniją į namą įsiveržė Meksikos agentai.

L. Salzman, kurios motina Nancy buvo viena iš „Nxivm“ įkūrėjų, teismui sakė, kad būtent tuomet ji ir suprato, kad Keithas buvo „bailys“, o ne gynėjas, kuriuo visuomet save laikė.

„Man niekada nekilo mintis, kad aš pasirinksiu Keithą, o Keithas pasirinks Keithą“, – sakė ji.

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisEl. adresasDarbo laikas
„Pagalbos moterims linija“8 800 66366pagalba@moteriai.ltkasdien visą parą
„Vilties linija“116 123vilties.linija@gmail.comkasdien visą parą
„Linija Doverija“ (pagalba paaugliams ir jaunimui teikiama rusų kalba)8 800 77277II-VI 16:00-20:00
SPC kontaktai:
Specializuotos pagalbos centrų, 2017 metais teikiančių specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, sąrašas pagal savivaldybes
SavivaldybėOrganizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Akmenės r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Alytaus m.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Alytaus r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Anykščių r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
BirštonoMoterų teisių asociacija (buv. Kauno moterų draugija8 603 89833mota.mums@gmail.com
Biržų r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
DruskininkųAlytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
ElektrėnųMoterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ignalinos r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Jonavos r.Moters pagalba moteriai8 618 40044vinfo@moters-pagalba.lt
Joniškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Jurbarko r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kaišiadorių r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
KalvarijosMarijampolės apskrities moters veikos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kauno m.Kauno apskrities moterų krizių centras8 679 31930kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Kazlų RūdosMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kelmės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kėdainių r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Klaipėdos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kretingos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kupiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Lazdijų r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
MarijampolėsMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Mažeikių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Molėtų r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Neringos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
PagėgiųKoordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Pakruojo r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Palangos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Panevėžio m.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Panevėžio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Pasvalio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Plungės r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Prienų r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Radviliškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Raseinių r.Raseinių krizių centras8 657 87475info@kriziucentras.eu
RietavoTelšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Rokiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Skuodo r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Šakių r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Šalčininkų r.Moterų informacijos centras8 650 95216 8 5 2629003spc@lygus.lt
Šiaulių m.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šiaulių r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šilalės r.Koordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Šilutės r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Širvintų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Švenčionių r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Tauragės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Telšių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Trakų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ukmergės r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Utenos r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Varėnos r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Vilkaviškio r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Vilniaus m. (išskyrus Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijas) Vilniaus m. (Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijos)Vilniaus moterų namai Moterų informacijos centras8 5 2616380vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Visagino r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Zarasų r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
SVARBU. bukstipri.lt - Vidaus reikalų ministerijos administruojama internetinė svetainė, skirta žmonėms, susidūrusiems su smurtu artimoje aplinkoje.
Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.

Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Vilniaus m.Vyrų krizių ir informacijos centras8 662 26770
info@vyrukrizes.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno m.Kauno apskrities vyrų krizių centras8 636 81621
info@vyrukrc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Utenos r.Utenos apskrities vyrų krizių centras8 622 62891
utenosvyruvkc@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Marijampolės r.Marijampolės apskrities vyrų krizių centras8 633 55007
marvkc3@gmail.com
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Pagalba teikiama visoje Lietuvoje ir užsienyjeKovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras+370 679 61617
www.anti-trafficking.lt
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(23 žmonės įvertino)
2.3478

Top naujienos

Siunčia viltingą žinią: pirmasis miestas Europoje įgijo bandos imunitetą? (89)

Kovo mėnesį pasaulį apskriejo vaizdai iš šiaurės Italijos: kariniai sunkvežimiai, prikrauti...

Kova dėl elektros vartotojų: du nauji tiekėjai ir siūlomų kainų palyginimas (82)

Lapkritį nepriklausomų elektros tiekėjų būrys pasipildė dviem naujais vardais, o Valstybinė...

Orai: pamažu mėgins įsitvirtinti žiema (11)

Šiandien Lietuvos orus lems nelabai aktyvaus ciklono vakarinė dalis.

Gydytojas Morozovas pasakė, kaip seksas veikia organizmą (183)

Jo trūkumas pasireiškia mažesniu atsparumu infekcijai, dažnesnėmis onkologinėmis ligomis, prasta...

Įsitikinimas, kad moteris turi patenkinti vyrą, slepia kur kas baisesnę tiesą: tik reta išdrįsta apie tai prabilti (413)

Europoje dar 2014 m. vykdytos apklausos parodė, kad Europos Sąjungoje (ES) viena iš dešimties...

Šio verslo gamyklos Lietuvoje išbando išskirtines inovacijas: štai kaip viskas atrodo iš vidaus (5)

Skirtingose pramonės šakose įdiegiama vis daugiau aplinką tausojančių sprendimų, ne išimtis ir...

Vilniaus ir Kauno eglės – tikros gražuolės: kuri jums patiko labiau? balsavimas (527)

Šiemet kalėdinių eglių įžiebimo šventes sekame nebe miestų aikštėse, o namuose. Vilniaus ir...

Pagaliau: sostinėje įžiebta įspūdinga Kalėdų eglė, kuria žavėsis visa Europa susirinko minia žmonių; papildyta nuotraukų galerija (709)

Vilniaus Katedros aikštėje šeštadienį vakare įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė....

Lietuvos valdovė, kuri tapo „blogiete“: net Žygimantas Augustas manė, kad ji kalta dėl Barboros mirties (54)

Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės romanas pavergė lietuvių širdis. Tragiškai...

18 taškų pranašumą iššvaistę ispanai pralaimėjo Izraeliui estai neprilygo rusams (15)

FIBA atrankos į Europos krepšinio čempionatą staigmenos nesibaigia. Šeštadienio vakarą...

|Maža didelių žinių kaina