Antradienį bendroje spaudos konferencijoje su O. Scholzu dalyvavusio 87 metų M. Abbaso buvo paklausta, ar jis atsiprašys už palestiniečių ginkluotus užpuolikus, atsakingus už įkaitų paėmimą per 1972 metų Miuncheno olimpines žaidynes, pareikalavusį 11 Izraelio sportininkų ir trenerių gyvybių.

M. Abbasas tiesaus atsakymo nepateikė, bet palygino situaciją su padėtimi palestiniečių teritorijose ir apkaltino Izraelį nuo 1947 metų įvykdžius „50 žudynių, 50 holokaustų“ prieš palestiniečius.

„Man kelia pasibjaurėjimą Palestinos prezidento Mahmudo #Abbaso pastabos“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė O. Scholzas.

„Ypač mums, vokiečiams, bet koks Holokausto išskirtinumo reliatyvizavimas yra netoleruotinas ir nepriimtinas. Smerkiu bet kokius bandymus neigti Holokausto nusikaltimus“, – teigė jis.

O. Scholzas taip pat sulaukė kritikos už tai, kad nepasmerkė palestiniečių lyderio pareiškimo per tą pačią spaudos konferenciją, kuri baigėsi iš karto po M. Abbaso žodžių.

„Norėtųsi, kad (O. Scholzo) paaiškinimas būtų pasirodęs anksčiau“, – rašė žurnalas „Spiegel“.

M. Abbaso pareiškimą pasmerkė ir Izraelio premjeras Yairas Lapidas.

„Mahmudo Abbaso kaltinimai Izraeliui, stovint ant Vokietijos žemės, kad šis neva įvykdė „50 holokaustų“, yra ne tik moralinė gėda, bet ir siaubingas melas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Y. Lapidas.

„Per Holokaustą buvo nužudyti šeši milijonai žydų, įskaitant pusantro milijono žydų vaikų. Istorija jam niekada neatleis“, – tęsė jis.

Izraelio Holokausto muziejaus „Yad Vashem“ vadovas Dani Dayanas M. Abbaso žodžius pavadino „pasibaisėtinais“.

Jis pridūrė, kad Vokietijos vyriausybė „privalo tinkamai reaguoti į šį nepateisinamą elgesį pačioje federalinėje kanceliarijoje“.

Anot palestiniečių naujienų agentūros „Wafa“, M. Abbasas pareiškė, kad palyginęs Izraelio veiksmus palestiniečių atžvilgiu su Holokaustu jis „nenorėjo paneigti Holokausto išskirtinumo“. Jis esą tesiekė atkreipti dėmesį į „Izraelio pajėgų nusikaltimus prieš palestiniečius ir jų žudymą nuo Izraelio nepriklausomybės paskelbimo laikų“. M. Abbasas apibūdino Holokaustą kaip „patį siaubingiausią nusikaltimą šiuolaikinėje istorijoje“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją