Buvęs Vokietijos socialdemokratų partijos (SPD) lyderis, O. Scholzo pirmtakas G. Schroederis (78), praėjus 17 metų po valdžios praradimo Angelai Merkel atsidūrė nesutarimų centre, atskleisdamas gilesnes kairiosios pakraipos partijos problemas.

Šeštadieniniame laikraščio „New York Times“ numeryje paskelbtuose komentaruose G. Schroederis gynė Vladimirą Putiną ir atmetė raginimus palikti gerai apmokamas pareigas valstybinėse Rusijos kompanijose. SPD, turinti ilgametę glaudžių ryšių su Rusija tradiciją, pirmadienį paskelbė atkirtį, reikalaudama G. Schroederio pasitraukti iš partijos ir paskelbdama, kad jau pradėtas jo pašalinimo procesas.

„Jo bandymai apginti Vladimirą Putiną nuo kaltinimų karo nusikaltimais yra tiesiog absurdiški, – Berlyne sakė viena iš partijos lyderių Saskia Esken, turėdama omenyje G. Schroederio teiginį, esą jis nemanąs, kad Rusijos lyderis galėjęs duoti nurodymus vykdyti Bučos žiaurumus. – Partija Schroederio atžvilgiu yra vieninga.“

Šis ginčas tik atskleidžia, koks silpnas yra O. Scholzas kaip didžiausios Europos ekonomikos lyderis. Nepaisant įspūdingos pergalės rugsėjo rinkimuose, 63 metų politikas nesugeba suvaldyti savo partijos, kuri tebėra susiskaldžiusi karo Ukrainoje klausimu. Kai kurie SPD nariai kariniams veiksmams nepritaria, o kiti ir toliau reikalauja palaikyti santykius su Kremliumi.