Saudo Arabijos sosto įpėdinis, besiruošiantis susitikimui su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, mano, kad tarp vyrų ir moterų nėra skirtumų, todėl jo šalies laukia pokyčiai, rašoma „The Daily Mail“.
Mohammedas bin Salmanas
© AFP / Scanpix

Mohammedas bin Salmanas, kuris antradienį Vašingtone turi susitikti su D. Trumpu, žada įvesti karalystėje reikšmingų pokyčių, įskaitant draudimo moterims vairuoti panaikinimą.

Įtakingas 32 metų sosto įpėdinis, kuriam gali tekti valdyti Saudo Arabiją gana ilgai, teigė, kad kelią į valdžią jam gali užkirsti „tik mirtis“.

Princas Mohammedas jau ėmėsi reformų dėl moterų teisių, sušvelnino apribojimus jų aprangai ir siekia, kad jos galėtų laisviau dirbti.

Tačiau šalyje tebegalioja globėjiškumo įstatymai, reikalaujantys, kad moteris virtinei užsiėmimų gautų vyriškos lyties giminaičių leidimą.

„Mes turime ekstremistų, kurie draudžia abiem lytims maišytis ir neįsivaizduoja, kad vienas vyras ir viena moteris galėtų būti kartu ir dirbti vienoje vietoje. Tačiau daugelis šių idėjų prieštarauja gyvenimo būdui Pranašo laikais“, - sakė jis.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį Vašingtone per Saudo Arabijos sosto įpėdinio priėmimą turės progą pasmerkti savo varžovą Iraną ir įvertinti pokyčius, kurių princas ėmėsi savo šalyje.

Praėjus dešimčiai mėnesių nuo paskutinio jųdviejų susitikimo Rijade, 71 metų D. Trumpas ir 32 metų princas turėtų dar labiau sutvirtinti ir taip šiltus savo santykius.

Tačiau jie taip pat turėtų kalbėtis apie Saudo Arabijai svarbius vidaus bei užsienio politikos klausimus: draudimo Saudo Arabijos moterims vairuoti panaikinimą, precedento neturintį dešimčių žmonių sulaikymą, kuris vadinamas kovos su korupcija aukščiausiuose sluoksniuose valymu, Saudo Arabijos dalyvavimą kariniuose veiksmuose Jemene ir krizę su Persijos įlankos valstybe Kataru.

Per interviu, kurį sekmadienį davė „CBS News“, Saudo Arabijos princas sakė: „Mes gyvenome labai normalų gyvenimą kaip ir likusios Persijos įlankos šalys. Moterys vairuodavo automobilius. Saudo Arabijoje būdavo kino teatrų. Moterys galėdavo dirbti. Mes buvome normalūs žmonės, gyvenantys kaip ir bet kurioje kitoje pasaulio šalyje, kol neįvyko 1979 metų įvykiai“.

Jis taip pat gynė savo sprendimą imtis kovos su korupcija valymo, per kurį buvo sulaikyta daug karalystės princų ir magnatų, kelias savaites kalintų prabangiame Rijado viešbutyje „Ritz – Carlton“. Daug kas tokį žingsnį buvo įvertinę kaip sosto įpėdinio bandymą sustiprinti savo valdžios pozicijas.

„Tai, ką padarėme Saudo Arabijoje, buvo nepaprastai būtina“ ir legalu, sakė jis.

Sosto įpėdinis nurodė, kad iš sulaikytų asmenų sugebėjo atgauti daugiau kaip 100 mlrd. dolerių neteisėtai įgyto turto, bet pridūrė: „Tikslas buvo ne atgauti pinigus, bet nubausti korumpuotus asmenis ir pasiųsti aiškų signalą, kad visi, įsivėlę į korumpuotus sandėrius, stos prieš įstatymą“.

Princas sulaukė kaltinimų veidmainyste, nes tuo metu, kai jo vyriausybė įvedė naujus mokesčius ir ragina piliečius labiau taupyti, jis pats mėgaujasi prabangiu gyvenimo būdu.

The New York Times“ neseniai išsiaiškino, kad jam priklauso vieni Prancūzijos rūmai, vadinami brangiausiais namais pasaulyje.

Tačiau jis tvirtina, kad jo turtai yra jo asmeninis reikalas. „Jei kalbame apie mano privačias išlaidas, aš esu turtingas žmogus, o ne skurdžius. Aš nesu Gandhi ar Mandela“.

„Tačiau dalį savo asmeninių pajamų aš skiriu labdarai. Mažiausiai 51 proc. pinigų skiriu žmonėms, o 49 proc. – sau“, - pridūrė jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Viskas pasikeitė per naktį: oro uoste – „turistai“ su automatais, gatvėse pasirodė tankai (432)

„Sugedus lėktuvui“ nusileidę „turistai“ ir „ Aeroflot darbuotojai“ atstato automatų...

Baltarusės vyksta gimdyti į Vilnių ir moka tūkstančius: Olga papasakojo esminius skirtumus (131)

Tarp Baltarusijos moterų, besiruošiančių tapti motinomis, populiarūs gimdymai Vilniuje. Žinoma,...

Lietuvių atostogas Lenkijoje apkartino grėsmę sveikatai keliantis jūros vanduo (29)

Praeitame pasakojime apie Lenkijos pajūrį išsiaiškinome, kad sąvoka “pasijausti ponais” gal...

Bandė emigruoti į Norvegiją, bet nepasisekė: nuo to laiko savo šeimos gyvenimą pavertė pragaru (68)

„Sugyventinis sakė, kad neužsikoduos. Sakė: ką, aš nesveikas, kad negersiu? Vaikų teisių...

„Žiurkikių“ kebabais prekiaujantis verslininkas: nėra ko piktintis, pavadinimas – žmonos garbei (140)

„Žiurkikių“ kebabas. Tokį maisto patiekalą galite nusipirkti dviejose Molėtuose...

Tikriems lietuviškiems lašiniams iškilo rimtas pavojus (96)

Naujas kovos su afrikiniu kiaulių maru (AKM) planas grasina tautinio paveldo mėsos produktų gamybai...

Nufilmavo jautrią akimirką: negyvos kengūros sterblėje rado besispardantį kengūriuką (3)

Pietų Australijoje nufilmuotas vaizdo įrašas, suvirpinęs šimtus tūkstančių feisbuko...

Ištekėjusi moteris su meilužiu sudarė žodinę sutartį: nesididžiuoju savo sprendimu (40)

Noriu ir aš papasakoti savo istoriją. Esu 47-erių moteris, susituokusi gyvenu 27 - erius metus.

Inga Stumbrienė su šeima Singapūre apsistojo viename prabangiausių viešbučių: įspūdis – neišdildomas (276)

Po 14-ųjų vetuvių metinių minėjimo Balyje verslininkai Inga ir Aivaras Stumbrai apsistojo...

Dvylika efektyviausių būdų, kaip sujaudinti moterį (27)

Mokslininkai išsiaiškino, kad norint susijaudinti prieš seksą, moterims reikia daugiau laiko nei...