Penktadalis balsavimo mašinų valstijos dalyje antradienį neveikė, o darbuotojai stengėsi nuraminti rinkėjus apygardoje, 2020 metais tapusioje atspirties tašku melagingiems teiginiams apie rinkimų klastojimą.

D. Trumpas, kuriam gresia baudžiamosios bylos dėl įslaptintų dokumentų paėmimo iš Baltųjų rūmų ir bandymo panaikinti 2020 metų prezidento rinkimų rezultatus, grįžo prie sau įprasto scenarijaus – nepagrįstų teiginių apie sukčiavimą.

K. Lake žurnalistams sakė: „Tikiuosi, tai ne piktybiškumas.“

Marikopos apygardos, kuriai priklauso Finiksas, pareigūnai teigė, kad maždaug 20 proc. iš 223 balsavimo punktų kilo sunkumų dėl spausdintuvų, tačiau niekam nebuvo atimta teisė balsuoti.

„Maždaug 20 proc. vietų iškilo problemų su tabuliatoriumi“, – aiškino Marikopos apygardos stebėtojų tarybos pirmininkas Billas Gatesas. Tačiau jis pridūrė, kad tai neturės įtakos rinkimų sąžiningumui.

Teisėjas atmetė respublikonų prašymą palikti rinkimų apylinkes atviras pasibaigus oficialiam balsavimo laikui.

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas yra perspėjęs, jog respublikonai kelia didžiulę grėsmę demokratijai, nes daugiau nei pusė jų kandidatų kartoja paneigtus D. Trumpo pareiškimus, kad 2020 metų rinkimai buvo suklastoti.

Dabartinis Baltųjų Rūmų šeimininkas pažadėjo, kad demokratai gins pensijas, sveikatos apsaugą ir teisę į abortą.

„Visa tai yra balsavimo biuletenyje. Šie rinkimai per daug svarbūs, kad juos praleistume“, – rašė J. Bidenas tviteryje, paskutinę minutę siekdamas paskatinti rinkėjus ateiti prie balsadėžių.

Įprastai prezidento partija per kadencijos vidurio rinkimus praranda vietų Kongrese, o J. Bideno reitingai šiuo metu yra tik maždaug 40 procentų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją