Prancūzijos vidaus saugumo agentūra DGSI šiuos vyrus suėmė lapkričio pabaigoje keliose vietose netoli Paryžiaus, gavus informacijos apie jų planuojamą išpuolį, nurodė šaltinis teisėsaugoje ir kitas su byla susijęs šaltinis, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Suimtiesiems gruodžio 3-ąją pareikšti kaltinimai dėl su terorizmu susijusių nusikaltimų ir pratęstas areštas, nurodė šaltinis, patvirtindamas anksčiau laikraščio „La Parisien“ paskelbtą pranešimą.

Jie planavo per Kalėdas puldinėti žmones prekybos centruose, universitetuose ar tiesiog gatvėse.

Bylai artimas šaltinis nurodė, kad vyrai aptarinėjo, kaip jie mirs „kankinių mirtimis nužudyti policijos“, ir pridūrė, jog šis sąmokslas buvo įkvėptas džihadistinių pažiūrų.

Remiantis šaltiniu, abu vyrai susipažino socialiniuose tinkluose, o paskui susitiko.

Prancūzijoje po 2015 metų kilus džihadistinių išpuolių bangai žuvo šimtai žmonių, šalyje galioja aukščiausias pavojaus saugumui lygis. Pastaraisiais metais masinio smurto atvejų nepasikartojo, tačiau pasitaikė keletas mirtinų išpuolių, kuriuos įvykdė pavieniai asmenys.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)