VNJ aktyvistai po teismo sprendimo laukia, kol N. Melija išeis iš kalėjimo Rustavio mieste.

Politinė krizė šioje buvusioje sovietinėje respublikoje kilo po spalį įvykusių parlamento rinkimų, kuriuos opozicinės partijos vadino suklastotais.

Po rinkimų opozicijos parlamentarai atsisakė užimti savo vietas naujajame parlamente ir ėmė rengti masinius protestus, reikalaudami pirmalaikių rinkimų.

Krizė komplikavosi vasarį, policijai areštavus N. Meliją per reidą jo partijos būstinėje dėl 2019 metų birželio 20-osios neramumų Tbilisyje, kai šimtai opozicijos šalininkų bandė įsiveržti į parlamentą.

N. Melijos areštas nulėmė premjero atsistatydinimą ir Vakarų pasmerkimą. Jo paleidimas buvo viena iš balandžio 19 dieną Sakartvelo valdžios ir opozicijos pasirašyto susitarimo dėl politinės padėties stabilizavimo sąlygų.

Visų politinių partijų pasirašytu susitarimu, kurį pasiūlė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis, užbaigiamas opozicijos boikotas parlamente ir sudaromos sąlygos didelėms rinkimų ir teismų reformoms.

N. Melija atsisakė sumokėti užstatą ir reikalavo valdžios jį paleisti be jokių sąlygų, nes savo sulaikymą vadina politiniu persekiojimu.

Opozicinės partijos ir valdžia susitarė, kad bus priimtas amnestijos visiems asmenims, kuriems iškeltos baudžiamosios bylos dėl 2019 metų birželio 20-osios neramumų, įstatymas. Amnestiją, kuri būtų taikoma ir N. Melijai, parlamentas turi patvirtinti artimiausiomis savaitėmis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)