aA
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas neketina aptarinėti Vakarų įvestų sankcijų dėl agresijos prieš Ukrainą panaikinimo kriterijus.
Edgaras Rinkevičius, Sergejus Lavrovas
© AP/Scanpix

„Mes sankcijų neįvedėme. Mes nepradėjome šios sankcijų spiralės, kuri užsisuka. Ne kartą sakėme, kad užuominų mums pateikė ne latvių kolegos, o kiti, neva, suderinkime kriterijus, jūs šiuos kriterijus įvykdysite, tada panaikinsime sankcijas. Nieko neaptarinėsime“, – sakė S. Lavrovas po susitikimo su latviu kolega Edgaru Rinkevičiumi, informuoja zn.ua.

Rusijos URM vadovas taip pat sakė esąs įsitikinęs, kad Rusija pajėgs „su pliusu“ išeiti iš susiklosčiusios situacijos. Jo teigimu, Europos partneriai jau jaučia neigiamus sankcijų padarinius.

Rusija turėjo imtis atitinkamų priemonių, atsakydama į Rusijos visuomenės, kultūros ir politikos veikėjų įtraukimą į „juodąjį sąrašą“, pirmadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras S. Lavrovas.

„Rusijos kultūros atstovų ir politologų įtraukimas į „juodąjį sąrašą“ neprisideda prie (ES ir Rusijos) santykių gerinimo. Mes buvome priversti reaguoti adekvačiai, abipusiškumo principų pagrindu“, – S.Lavrovas sakė spaudos konferencijoje po susitikimo su Latvijos kolega Edgaru Rinkevičiumi Maskvoje.

S.Lavrovas taip pat sakė, jog per derybas tvyrojo „pasitikėjimo, konstruktyvi atmosfera“.

„Mes nebandėme vienas nuo kito nuslėpti kokių nors susirūpinimų, apie tai kalbėjomės atvirai ir kaimyniškai, ir tai padeda geriau vienam kitą suprasti“, – sakė Rusijos URM vadovas

E. Rinkevičius: sankcijos Rusijos atžvilgiu gali būti atšauktos, jei bus pasiekta pažanga Ukrainoje

Sankcijos Rusijos atžvilgiu gali būti atšauktos, jei bus ne tik pasirašyti susitarimai dėl Ukrainos, bet ir pasiekta reali pažanga sureguliuojant krizę.

Tai pirmadienį po derybų su Rusijos URM vadovu S. Lavrovu pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras E. Rinkevičius.

„Manome, kad sankcijos, susijusios su padėtimi Ukrainos rytuose, gali būti atšauktos tada, kai mes pamatysime ne tik pasirašytus susitarimus, bet ir realią pažangą, – sakė Latvijos ministras. – Jeigu mes pamatysime realią pažangą, ES bus pasirengusi rimtai svarstyti sankcijų sušvelninimo arba panaikinimo klausimą“.

Jo manymu, yra daug gerų susitarimų – Ženevos susitarimas, Minsko susitarimas, praėjusių metų vasario 21 d. susitarimas. „Mes matome, kad kol kas Minsko susitarimas nevykdomas“, – pažymėjo E. Rinkevičius.

Latvijos URM vadovas priminė, kad sankcijos nėra savitikslis. „Sankcijų imamasi ne iš gero gyvenimo, bet todėl, kad vien politinis dialogas neduoda teigiamų rezultatų, – pridūrė jis. – Jeigu situacija komplikuosis, mes negalime atmesti ir tolesnių priemonių. Tai ne grasinimas, aš pabrėžiu principinę poziciją“.

„Juodieji sąrašai“ irgi atsirado dėl situacijos Ukrainoje, – pareiškė E. Rinkevičius. – Jeigu esama principinių nesutarimų, mes šito nuo nieko neslepiame. Mes laikome neteisingais veiksmus, susijusius su Krymo aneksija, su padėties Rytų Ukrainoje raida“.

„Mūsų požiūris bus kompleksinis, – apibendrino Latvijos URM vadovas. – Šiandien aš išgirdau kai kurių idėjų. Manau, kad mes turime potencialo pažengti į priekį, bet tai jau priklauso ir nuo ES, ir nuo Rusijos, ir nuo Ukrainos“.

Savo ruožtu S. Lavrovas pabrėžė, jog Maskva nesvarstys jokių sankcijų panaikinimo kriterijų, kadangi jie neligitimūs.

Latvijoje natūralizuotis lengva

Atlikti natūralizavimo procesą ir gauti pilietybę Latvijoje gana lengva, bet daugelis pilietybės neturinčių asmenų nenori tai daryti, pareiškė pirmadienį per spaudos konferenciją Maskvoje Latvijos užsienio reikalų ministras E. Rinkevičius.

Latvijos pilietybei gauti jos neturintys asmenys turi mokėti latvių kalbą, žinoti Latvijos konstitucijos ir istorijos pagrindus, paaiškino E.Rinkevičius ir pažymėjo, kad ši pilietybės Latvijoje neturėjimo problema – viena iš temų, kuria kalbama beveik kiekviename Latvijos ir Rusijos vyriausybių atstovų susitikime, ir nė viena pusė neketina nusileisti.

Jo kolega Rusijos ministras S. Lavrovas išreiškė nuomonę, kad Latvijoje gyvenantys rusai nori gyventi Latvijoje, o ne SSRS ar Rusijoje; jie savo laiku balsavo už Latvijos pasitraukimą iš SSRS, todėl, neteisinga tai, kad šie žmonės lig šiol neturi Latvijos pilietybės.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Mokslų daktarės analizė: kas geriau – sviestas ar margarinas?

Diskusijos apie tai, kas tinkamiau jūsų sveikatai, – margarinas ar sviestas , tęsiasi jau...

Mokyklos valgyklos maiste – gyvos kirmėlės (76)

Vakar Radviliškio rajono Lizdeikos gimnazijoje pietavusi moksleivė perlinių kruopų košėje rado...

Atsakymas į amžiną lietuvių klausimą: kas pigiau – statyti namą pačiam, ar jį nusipirkti

Daugelis svajoja apie nuosavą būstą, tačiau tokias mintis dažnai sutrikdo klausimas, kas pigiau...

Ekspertai įvertino apkalbas sukėlusį įvaizdį: prašauta ir tai – ne dėl apnuogintos krūtinės (69)

Gili iškirptė – anokia naujiena tarp Lietuvos ar užsienio pramogų pasaulio žvaigždžių ir...

Dėl patirto nokauto susigraužusio lietuvio paguoda: privertė japoną prikąsti liežuvį specialiai DELFI iš Tokijo

Eventas Gužauskas kur kas dažniau palieka gulėti ant tatamio savo varžovus nei ten atsiduria...

Kauniečius piktinęs pastatas „vaiduoklis“ pagaliau turi naujus savininkus (11)

Kaune, Savanorių prospekte ne vienerius metus stūksantis apleistas prekybos centras...

„Netflix“ filmas įsiūbavo įsiūčio audrą Lenkijoje, premjeras reikalauja pakeitimų (9)

Lenkijos premjeras parašė internetinės televizijos platformai „ Netflix “ reikalaudamas, kad...

„Scanoramoje“ į filmo „Valstybinės laidotuvės“ premjerą susirinko politikos ir kultūros grietinėlė (1)

Dažnas svečias „Scanoramoje“ – ukrainiečių režisierius Sergejus Loznica – antradienio...

Žinomo fotografo parodoje – intriguojantys garsenybių portretai

Antradienio vakarą Vilniuje esančioje „Grafo" galerijoje rinkosi šou ir meno pasaulio atstovai....