aA
Neteisėta okupuoto Krymo valdžia atidarė automobilių juostą kelyje iki Krymo (Kerčės) tilto, kuriuo Rusija sujungė pusiasalį su savo teritorija.
© Sputnik / Scanpix

Šiuo metu rusai nesupranta, kas bus, kai Krymas grįš į Ukrainos sudėtį, t. y. nemano, kad neteisėtai pastatytą Vladimiro Putino tiltą reikės nugriauti. Tokią nuomonę leidiniui „Apostrof“ išsakė Rusijos opozicijos politikas Konstantinas Borovojus.

„Nėra jokio skirtumo, ar pastatė Kerčės tiltą, ar nepastatė. Juk jis – propagandinė akcija. Žinoma, dabar praneša, kad Rusija sujungta su Krymu tiltu. Tai absoliučiai propagandinis efektas, jo Kremlius ir siekia. Didelio tilto poreikio nėra, jei ten nestatys karinės bazės – nes ekonomiškai Krymas yra izoliuota teritorija, toksiška.

Verslas ten nesivysto. Paprasčiausiai todėl, kad tai pavojinga.

Todėl nėra nieko iš principo naujo, susijusio su tilto atidarymu, išskyrus propagandinį efektą. Atidarys, po kiek laiko organizuos veikimo visu pajėgumu pradžios akciją, paskui vyks iškilmingas važiavimas... Bet šiam tiltui išleisti pinigai niekada neatsipirks. Kaip ir pinigai, kurie Rusijoje švaistomi militaristinei propagandai. Bet jie ir neturi atsipirkti.

Norint suprasti, kas laukia Krymo, galima pažiūrėti į Abchazijos ekonomikos būklę. Ši teritorija labai intensyviai vystėsi kaip Gruzijos dalis, tai pat – turizmo dėka.

„O dabar ten kitokia situacija. Man labiausiai patinka nuotrauka, kurioje pavaizduota sustojęs traukinys, per kurį išaugęs medis. Po kiek laiko ir Krymas bus tokios pat būklės. O kareiviai – kiek suprantu, taip, kaip ir Abchazijoje – sulaikys informacijos ir žmonių srautą tarp Krymo ir tarp Rusijos“, – rašo politikas.

Taip, paplitęs reiškinys – rusai perka nekilnojamąjį turtą Abchazijoje. Ypač paklausūs namai, priklausę gruzinams. Iš tiesų abchazai bijo juose gyventi, nes puikiai supranta – kai grįš gruzinai, naujus gyventojus paprasčiausiai išmes į gatvę, ir nebus kur gyventi.

O rusai, kurie perka namus Kryme, nelabai supranta, kas bus, kai Krymas grįš Ukrainai. Manau, čia dar ir tikimasi Ukrainos demokratinės valstybės, kuri nepanorės keršyti net savo priešams, gailestingumo.

Iš tiesų vos tik Krymas grįš Ukrainai, kils rimtų problemų. Žmonės turi dokumentų, patvirtinančių, kad jie pirko žemę, statybinių medžiagų, bet jie nesupranta, kad visa tai vogta. Beje, Ukrainai būtų teisinga pradėti aiškintis šiuos klausimus.

Kerčės tiltas – puikus pretekstas pradėti tokį aiškinamąjį darbą – kas vogta ne šiaip teks atiduoti, bet ir reikės prisiimti atsakomybę už jo supirkimą. Manau, atitinkamus įstatymus būtų teisinga pakoreguoti būtent pakoreguoti pagal tai, kas vyksta Kryme – tai rekomendacija Aukščiausiajai Radai.

Kerčės tilto statybos niekaip nesutrukdys grąžint Krymą į Ukrainos sudėtį. Šios statybos neteisėtos, nes buvo vykdomos Ukrainos teritorijoje, nesitariant su Ukraina. Taigi Rusija sumokės dar ir už tilto nugriovimą, rašo opozicionierius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (44)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (260)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (490)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (741)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Bastys: man reikia mandato, kad galėčiau tarnauti su nauja priesaika (31)

2017 metų gruodį prieš pat Kalėdas Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimo narys Mindaugas...

Velionės laidotuvės virto farsu: kur pagarba mirusiajam ir artimiesiems? (51)

Rugsėjo 9 dieną laidojome kaimynę ir daugiavaikę mamą, kuri buvo užauginusi 7 vaikus.

Finansų planavimo programėlės – išmanus būdas taupyti (2)

Finansų ekspertai sako, kad tarp turtuolio ir vargšo paprastai būna vienas esminis skirtumas –...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1373)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Tikrieji žmogaus teisių gynėjai nepamena Gražulio nuopelnų (148)

Petro Gražulio paskyrimas į Žmogaus teisių komitetą ne tik sulaukė 16 tūkst. parašų,...

Mokslininkai pasiūlė devynias priežastis, kodėl iki šiol dar neaptikome nežemiškos gyvybės (54)

Šiuo metu mokslininkams žinoma, kad visatoje egzistuoja milijonai, o gal ir milijardai planetų,...