Prisiminimais Serhijus dalinosi gulėdamas ligoninėje vidurio Ukrainoje.

Vyras dešimtmetį gyveno Suomijoje, kur dirbo įvairius darbus, o 2022 m. vasario mėnesį prasidėjus Rusijos invazijai, sugrįžo į Ukrainą ir prisijungė prie savo šalies ginkluotųjų pajėgų.

Netrukus Serhijus gavo misiją – išlaikyti apkasus rytinėje fronto linijos dalyje netoli Bachmuto. Tai turėjo būti trijų dienų trukmės užduotis, tačiau viskas virto dviejų savaičių pragaru, kai jo dalinys buvo įkalintas dėl nesiliaujančios priešo ugnies.

Vykstant intensyviam apšaudymui, netoli Serhijaus slėptuvės įvyko sprogimas – nukentėjo jis pats ir du jo bendražygiai: skeveldros sulaužė kojas ir žandikaulius, o gelbėtojams buvo sunku juos pasiekti, nes rusų ataka tęsėsi. Serhijus pasiaukojo savo bendražygių labui ir liepė pirmiausia evakuoti juos, nusprendęs laukti kitos progos išsigelbėti.

Deja, tokia proga taip ir nepasitaikė. Kiekvienas bandymas pasiekti Serhijų baigėsi nesėkme dėl nenutrūkstamo apšaudymo.

Kaip rašo CNN, nuo pagrindinio dalinio atkirstam Serhijui pagalba buvo teikiama naudojant droną, kuriuo jam atgabendavo vandens, vaistų nuo skausmo, šokolado ir cigarečių. Tuo metu rusai ėmė naudoti savo dronus Serhijaus pozicijoms atakuoti ir netgi pavojingai arti jo numetė granatą.

Tris dienas praleidęs apsuptas priešo, Serhijus priėmė lemtingą sprendimą. Manydamas, kad neišgyvens, vyras susisiekė su savo vadu ir per radiją pašnibždėjo priešo koordinates, t. y. faktiškai nurodė surengti oro smūgį ten, kur pats buvo. Ukrainiečiai surengė smūgį, tačiau prie Serhijaus toliau artinosi rusai.

Galiausiai Rusijos kareivis įsiveržė į jo slėptuvę, bet Serhijui pavyko išlikti neatpažintam. „Vis dar negaliu suprasti, kaip jis nesuprato, kad esu iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų. Buvau su ukrainietiška uniforma“, – prisimena jis.

Išbandžius visus būdus jį evakuoti, Serhijaus vadas jam įsakė šliaužti priešo teritorija ir melstis už savo gyvybę. Šliauždamas jis aptiko vielą, kuri buvo pritvirtinta prie granatos. Galiausiai pasiekė saugią vietą, klausydamasis ukrainiečių balsų.

Dabar karys jau ilgiau dvi savaites gydomas ligoninėje. Apie savo potyrius Serhijus kalba kukliai ir nelaiko savęs didvyriu. Jis tenori sugrįžti į ramų gyvenimą: žvejoti su draugais ir mėgautis tylos akimirkomis, padedančiomis nusiraminti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)