Jis paaiškino, kad G. Phillipsas – ES pilietis, todėl jam draudimas įvažiuoti į Latviją galios trejus metus.

Kadangi G. Phillipsas į Latviją atvyko savo automobiliu, jo neįmanoma deportuoti tiesiai į Didžiąją Britaniją, todėl priimtas sprendimas jį išsiųsti į Rusiją, kuri sutiko žurnalistą priimti.

Įtraukti žurnalistą į Latvijoje nepageidaujamų asmenų sąrašą vidaus reikalų ministras nusprendė remdamasis saugumo policijos išvadomis. Tai ne politinis sprendimas, o administracinis aktas, paaiškino R. Kozlovskis.

R. Phillipsas internete paskelbė kelis vaizdo įrašus apie savo deportavimą.

Viename jų jis aiškina, kad išsiunčiamas iš Latvijos trejiems metams, nes pareigūnams nepatiko, kad jis uždavinėjo klausimus legionierių eitynių dalyviams.

„Aš filmavau neoficialų pronacių susibūrimą Latvijoje, ir pareigūnams nepatiko, kaip aš jį pateikiau. Jie deportavo mane trejiems metams“, – sakė G. Phillipsas.

Grahamas Phillipsas

G. Phillipsas iš pradžių mėgino žygiuoti legionierių ir jų šalininkų kolonos priešaky Rygos senamiestyje, bet apsaugininkai jam neleido. Vėliau prie Laisvės paminklo G. Phillipsas, kuris dėvėjo oranžinę spaudos atstovo liemenę, ėmė rėkti: „Kodėl jūs šlovinate fašizmą?“ ir mėgino iš eitynių dalyvių išgauti atsakymus į savo klausimus.

Dauguma dalyvių G. Phillipso klausimus ignoravo, kai kurie pagyvenę žmonės atsisakė su juo kalbėti rusiškai. Galų gale G. Phillipsas buvo sulaikytas.

Policija nepaaiškino jo sulaikymo priežasčių, tik trumpai pasakė sulaikytajam, kad jis provokuoja žmones. Susirinkusieji žurnalisto sulaikymą palydėjo aplodismentais.

Latvija man liepė rinktis: ar mane deportuos į Jungtinę Karalystę lėktuvu, o jie pasiims mano automobilį, ar aš vairuosiu pats ir su palyda vyksiu į Rusiją. Tad esu Rusijoje“ – ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ rašė propagandistas.

„Po deportacijos ir draudimo įvažiuoti į Latviją labai gera vėl būti Rusijoje, šalyje, kurioje užtikrinama žodžio laisvė ir paisoma žurnalistų teisių“, – dar vienas įrašas pasirodė jo paskyroje socialiniame tinkle.

DELFI primena, kad praėjusių metų gruodį skandalingasis G. Phillipsas paskelbė, kad ruošiasi aplankyti Baltijos šalis ir iš jų parsivežti reportažą apie gyvenimą šiose valstybėse.

G. Phillipsas – 38-erių iš Notingamo kilęs britas, tinklaraštininkas ir žurnalistas, pelnęs reputaciją propagandiniuose rusų televizijos kanaluose „Zvezda“ ir „Russia Today“.

Jį išgarsino darbas Euromaidano įvykių Kijeve periodu 2013 m. pabaigoje – 2014 m. pradžioje, o taip pat ir įvykių Pietryčių Ukrainoje periodu 2014 m. Parengtuose reportažuose iš Ukrainos G. Phillipsas vadino Ukrainos valdžią fašistais, Kijevo chunta, o taip pat ir sakė tikintis, kad Ukrainos valstybė nebeegzistuoja.

2014 m. gegužės mėn. G. Phillipsas rengė reportažus iš kovinių veiksmų regiono šalia Slovjansko, Mariupolio ir kitų Donecko srities miestų. G. Phillipsas buvo sulaikytas Ukrainos patikros poste, kai mėgino iš Mariupolio nuvykti į Slovjanską.

Remiantis žiniasklaidos pateikiama informacija, Ukrainoje jam pateikti kaltinimai šnipinėjimu separatistų arba Rusijos naudai. 2014 m. liepos mėn. G. Phillipsas grįžo į kovinių veiksmų zoną Rytų Ukrainoje. Kartu su dar trimis žurnalistais jis nusprendė apžiūrėti Donecko oro uostą. Pats G. Phillipsas ir „ANNA News“ agentūros reporteris priartėjo prie pat oro uosto, kur juos sulaikė ukrainiečių kariai.

Liepos 25 d. Ukrainos saugumo tarnyba pranešė dėl sprendimo deportuoti G. Phillipsą iš šalies ir drausti jam įvažiuoti į Ukrainos teritoriją trejus metus. Toks sprendimas priimtas siekiant užtikrinti valstybinį saugumą, suverenumą ir teritorinį vientisumą.

Vis dėlto 2014 m. rugpjūčio mėn. jis ir vėl atvyko į Ukrainą, kur rengė reportažus apie situaciją Luhanske ir aplink šį miestą. Nuo 2014 m. pabaigos G. Phillipsas bendradarbiauja su televizijos kanalu „Zvezda“. Šio žurnalisto kanalas internetinėje svetainėje „Youtube“ turi per 70 tūkst. sekėjų. Be to, šioje platformoje jis turi dar ir antrą asmeninį kanalą.