Botkino ligoninė, kur karantino sąlygomis laikomi naujuoju koronavirusu užsikrėtę asmenys, teismui pateikė itin neįprastą prašymą nurodyti hospitalizuoti 33 metų Alą Iljiną, kuri socialinėje žiniasklaidoje paskelbė pabėgusi iš izoliuotos palatos ir skundėsi, kad ligoninės maistas buvo nevalgomas ir kad joje trūko tokių būtiniausių dalykų kaip šampūnas.

Teismas pritarė jos „priverstinei hospitalizacijai“, kuri turi būti įvykdyta „nedelsiant“.

Teismo vykdytojai po posėdžio nulydėjo moterį į greitosios pagalbos automobilį, parodė vietos televizija.

A. Iljina vasario 1-ąją parskrido lėktuvu iš Kinijos pietinės Hainano salos, populiarios tarp rusų turistų. Tuo metu jai buvo šiek tiek pakilusi temperatūra ir perštėjo gerklę.

Jos sveikata buvo keliskart patikrinta ir galiausiai moteriai buvo diagnozuota „ūmi virusinė infekcija“ – taigi, nebuvo atmesta galimybė, kad ji gali būti užsikrėtusi naujuoju koronavirusu.

Gydytojai A. Iljinai nurodė būti karantine nuo vasario 6-osios iki vasario 14-osios, bet pacientė po dviejų dienų pabėgo iš ligoninės.

Socialiniame tinkle „Instagram“ ji paskelbė klipų, kuriuose detaliai papasakojo, kaip jai pavyko ištrūkti, koks prėskas ligoninės maistas ir kaip joje trūksta gryno oro.

Ligoninės vyriausiasis gydytojas kreipėsi į teismą dėl A. Iljinos sugrąžinimo. Dabar ji turi likti ligoninėje mažiausiai iki vasario 19-osios, o kad galėtų iš jos išeiti, du kartus turi būti gauti neigiami testų rezultatai dėl koronaviruso.

Jos advokatas Vitalijus Čerkasovas iš teisių gynimo grupės „Agora“ sakė, kad A. Iljina apskųs teismo sprendimą.

Ji žurnalistams sakė, kad testų rezultatai gaunami po ilgo laiko, ir skundėsi, kad bus laikoma ligoninėje „tiek, kiek jie norės“.

A. Iljina Rusijoje jau yra ilgiau nei numanomas naujosios ligos inkubacinis periodas, kuris yra 14 dienų. Teismo pareigūnai posėdžio metu buvo be medicininių kaukių, pranešė žurnalistai.

Pirmadienį ta pati ligoninė taip pat kreipėsi į teismą dėl kitos moters, 32 metų Anos Rybakovos, kuri iš karantino pabėgo po A. Iljinos.

Pranešta, kad iš karantino buvo pabėgę dar du asmenys, bet jie vėliau grįžo.

Rusija yra pranešusi apie du užsikrėtimo koronavirusu atvejus. Jie susiję su dviem Kinijos piliečiais, kurie jau pasveiko.

Pirmadienį Rusijos ambasada Japonijoje paskelbė, kad koronavirusas nustatytas vienai rusei, esančiai karantinuotame kruiziniame laive „Diamond Princess“ prie Japonijos krantų.

Mirties nuo naujojo viruso atvejų skaičius pirmadienį padidėjo iki 1 770.

Rusija ir Kinija turi bendrą daugiau kaip 4 tūkst. km sieną. Maskva sustabdė susisiekimą traukiniais su Kinija, apribojo skrydžius ir sustabdė kinų turistų grupių įvažiavimą be vizų.