aA
Maskvos teismas trečiadienį atmetė bylą, iškeltą pripažintam rusų teatro režisieriui Kirilui Serebrenikovui, apkaltintam valstybės lėšų pasisavinimu.
Kirilas Serebrenikovas
Kirilas Serebrenikovas
© Reuters / Scanpix

Rusijos sostinės teismas, 10 mėnesių nagrinėjęs vadinamąją „Septintosios studijos“ bylą, nusprendė, kad ji turėtų būti grąžinta prokurorams dėl įrodymų stygiaus.

Vadinamosios „Septintosios studijos“ baudžiamojoje byloje figūruojantiems asmenims pareikšti kaltinimai pasisavinus 133 mln. rublių (1,8 mln. eurų dabartiniu kursu) valstybės lėšų, 2011–2014 metais skirtų Gogolio centro meno vadovo K. Serebrenikovo įsteigtai autonominei nekomercinei organizacijai (ANO) įgyvendinti projektą „Platforma“.

50-metis K. Serebrenikovas tvirtina, kad pinigai buvo teisėtai panaudoti ir vadina jam metamus kaltinimus „absurdiškais“.

Šalininkai tyrimą jo atžvilgiu laiko meninės nepriklausomybės varžymo valdant prezidentui Vladimirui Putinui dalimi ir vadino jam metamus kaltinimus bausme už isteblišmentui nepalankias pažiūras.

K. Serebrenikovo statytuose spektakliuose, operose ir filmuose išjuokiamas valdininkų melas, korupcija ir augantis socialinis konservatizmas.

Tyrėjai iš pradžių tvirtino, kad režisierius su bendrininkais pasisavino valstybės lėšas, skirtas keliems pastatymams, o tie spektakliai esą niekada nebuvo sukurti. Tačiau iš tiesų jie buvo parodyti ir sulaukė kritikų pripažinimo. Kiek vėliau tyrėjai atsiėmė šį kaltinimą, bet nepatikslino, iš kur, jų manymu, buvo pagrobti pinigai.

2017 metų rugpjūtį K. Serebrenikovas buvo sulaikytas, teismas skyrė jam namų areštą. Balandį Maskvos teismas priėmė netikėtą sprendimą ir leido paleisti režisierių iš namų arešto, tačiau nurodė jam likti šalies sostinėje iki bylos nagrinėjimo pabaigos. Kai kurie kiti kaltinamieji kelis mėnesius praleido už grotų.

Trečiadienį Maskvos teismas atšaukė K. Serebrenikovui, buvusiam Gogolio centro direktoriui ir ANO generaliniam prodiuseriui Aleksejui Malobrodskiui, buvusiai Kultūros ministerijos departamento, atsakingo už valstybės paramą menui ir liaudies kūrybai, vadovei, Rusijos akademinio jaunimo teatro direktorei Sofijai Apfelbaum ir buvusiam „Septintosios studijos“ generaliniam direktoriui Jurijui Itinui skirtą pasižadėjimą neišvykti.

Teismo nuomone, „daugiau nebėra būtinybės“ taikyti kaltinamiesiems šią kardomąją priemonę.

K. Serebrenikovo suėmimas sukrėtė visą Rusijos meno pasaulį ir sulaukė didelio Vakarų dėmesio. Daug garsių kultūros veikėjų iš Rusijos ir užsienio, įskaitant Holivudo aktorę Cate Blanchett, ragino V. Putiną jį paleisti.

Rusijos prezidento V. Putino patarėjas kultūros reikalams Vladimiras Tolstojus pasveikino naujausią teismo sprendimą ir sakė, kad tai yra „puiki žinia“.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Vienas iš nepriklausomų elektros tiekėjų stabdo veiklą (40)

Nepriklausomas elektros tiekėjas „ Vilniaus elektra “ stabdo veiklą. Apie tai maždaug 2,5...

Landsbergis apie „Lietuvos geležinkelių“ gautą avansą dėl trąšų tranzito: mes nebuvome informuoti nustebo ir Skuodis (147)

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis neigia „ Lietuvos geležinkelių“ vadovo...

Skandalingi Pavilionio žodžiai ar prorusiški Skaisgirytės ryšiai: kodėl Prezidentūra nutarė imtis kraštutinių priemonių (135)

Panašu, kad konfliktas tarp Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio ir...

Baltarusijos valdžia pateikė galutinius kaltinimus Sapegai Sapegos patėvis: kažkas pasisuko ne ta linkme (12)

Rusijos pilietei Sofijai Sapegai , kuri buvo sulaikyta baltarusių pareigūnų kartu su opozicijos...

Vilniuje atsirado naujų greičio matuoklių: pasitikrinkite žemėlapyje, pro kuriuos važiuoti teks jums iš viso veiks daugiau nei 20 įrenginių (9)

Vilniuje šiuo metu įrengta 18 stacionarių pažeidimų fiksavimo įrenginių, kurie matuoja ne tik...

„BioNTech“: paskiepytieji trimis vakcinos dozėmis – veiksmingai apsaugoti nuo omikron papildyta

Vakcina nuo pandeminio koronaviruso, sukurta bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“, „vis dar...

Dulkio pateiktuose atsakymuose – vakcinavimo proceso užkulisiai kaip ant delno (86)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys interpeliacijos jam autoriams pateikė atsakymus į...

Tinklaraštininkė Agnė atliko cukraus kiekio maiste tyrimą ir liko priblokšta: nepatikėsite, kur jo radau (1)

Mokslininkai gausų įvairių cukrų vartojimą sieja su širdies ir kraujagyslių ligomis,...

Pramonininkai kreipiasi į SAM: siūlo įvesti privalomą testavimą visiems darbuotojams (88)

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, atkreipdama...

D+Morta Marcinkut

Kaip pasiekti auksines aštuonias valandas: nemigos gydymo būdai, jų privalumai ir trūkumai

Lėtai besusikantis ratas kompiuterio ekrano viduryje, tik išvedžiojimais sugebantis kalbėti...