Teismas svarsto prokurorų prašymą priskirti „Meta“ – „Facebook“, „Instagram“ ir „WhatsApp“ patronuojančią bendrovę - „ekstremistinėms“ organizacijoms ir ją uždrausti. Šis žingsnis yra dalis didžiulių Maskvos pastangų griežtai atriboti rusus nuo prieinamos informacijos apie karą Ukrainoje.

„Meta organizacijos veikla nukreipta prieš Rusiją ir jos ginkluotąsias pajėgas“, – Maskvos Tverės apygardos teismui sakė FSB atstovas Igoris Kovalevskis, pranešė Rusijos naujienų agentūros. „Prašome (teismo) uždrausti „Meta“ veiklą ir įpareigoti nedelsiant vykdyti šią nutartį“, – sakė jis.

Prezidentui Vladimirui Putinui vasario 24 d. pasiuntus karius į Ukrainą, valdžia Rusijoje užblokavo prieigą prie „Facebook“, „Instagram“ ir „Twitter“.

„Meta“ kovo 10 d. paskelbė, kad platformos leis skelbti tokius pareiškimus kaip „mirtis rusų įsibrovėliams“, bet ne grasinimus civiliams. Tačiau kalbant apie žalos kontrolę „Meta“ pasaulinių reikalų prezidentas Nickas Cleggas vėliau sakė, kad švelnesnės taisyklės taikomos tik žmonėms, skelbiantiems žinutes iš Ukrainos. Teisme „Meta“ atstovas teigė, kad „po viešų diskusijų“ bendrovė pakeitė savo politiką ir nusprendė, kad „rusofobija ir raginimai smurtauti prieš Rusijos piliečius yra nepriimtini“.

Rusijos tyrimų komitetas, tiriantis didelius nusikaltimus, pranešė, kad pradeda tyrimą „dėl neteisėtų Amerikos bendrovės „Meta“ darbuotojų raginimų nužudyti Rusijos piliečius. Generalinė prokuratūra paprašė interneto milžinę pripažinti „ekstremistine“.

„Meta“ programos turi milijardus vartotojų visame pasaulyje. „Facebook“ ir „Instagram“ buvo plačiai naudojamos Rusijoje, o pastaroji buvo populiariausia socialinės žiniasklaidos platforma tarp jaunų rusų. Daugeliui mažų Rusijos įmonių „Instagram“ buvo pagrindinė reklamos, pardavimo ir bendravimo su klientais platforma. „Twitter“ ir „Facebook“ Rusijoje nepasiekiamos nuo kovo pradžios, o „Instagram“ šalyje užblokuota prieš savaitę.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją