Šis žingsnis jau papiktino istorinę šalies sąjungininkę Rusiją.

„Žinoma, turėsime papildomų klausimų dabartinei Armėnijos vadovybei, jie buvo persiųsti Armėnijos pusei iš anksto“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, kurį cituoja „Interfax“.

D. Peskovo teigimu, Maskva nenorėtų, kad V. Putinas turėtų atsisakyti vizitų į sąjungininkę Armėniją.

Kremlius taip pat pareiškė, esą Armėnija neturi alternatyvos Maskvos vadovaujamai Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijai (KSSO).

„Manau, kad dauguma Armėnijos žmonių supranta, jog KSSO įrankiai yra absoliučiai nepakeičiami“, – sakė D. Peskovas. „Armėnija neturi nieko geresnio už šiuos mechanizmus, esame tuo tikri“, – sakė jis.

Kremlius jau ir anksčiau teigė, kad Armėnijos sprendimas prisijungti prie Hagoje įsikūrusio teismo, kuris yra išdavęs prezidento V. Putino arešto orderį, būtų „itin priešiškas“ žingsnis.

Kai įstatymų leidėjai antradienį pradėjo svarstymus dėl prisijungimo prie TBT, Armėnijos atstovas tarptautiniais teisės klausimais parlamentui sakė, kad sprendimas grindžiamas poreikiu spręsti šalies saugumo problemas.

„Mes kuriame papildomas garantijas Armėnijai“, dėl grėsmių šalies teritoriniam vientisumui, kurias kelia aršus priešas Azerbaidžanas, parlamente kalbėjo Egišė Kirakosianas.

Opozicinės partijos, turinčios 36 atstovus 107 vietų Armėnijos parlamente, protestavo prieš šį žingsnį, o jų parlamentarai išėjo iš plenarinio posėdžio.

Rusija ne kartą įspėjo Armėniją neratifikuoti Romos statuto. Iš TBT narių tikimasi, kad jos areštuos V. Putiną, jei šis atvyktų į jų teritoriją.

Tačiau Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas praėjusią savaitę stengėsi išsklaidyti Kremliaus nuogąstavimus. „Sprendimas nėra nukreiptas prieš Rusijos Federaciją. Jis kyla iš šalies išorinio saugumo interesų, o tokio sprendimo priėmimas yra mūsų suvereni teisė“, – sakė jis.

Įtampa tarp Jerevano ir Maskvos išaugo dėl Rusijos taikdarių vaidmens Azerbaidžano Kalnų Karabacho regione, kuris praėjusią savaitę po žaibiškos Baku karinės operacijos paskelbė apie jį valdžiusios respublikos likvidavimą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)