aA
Rusijos įstatymų leidėjas ragina separatistų kontroliuojamų Ukrainos vietovių gyventojus prisijungti prie Rusijos kariuomenės, Vakarams baiminantis galimo Kremliaus įsiveržimo į kaimyninę šalį.
Rusijos politikas ragina separatistų kontroliuojamų Ukrainos vietovių gyventojus prisijungti prie Rusijos kariuomenės
© Itar-Tass / Scanpix

Rusijos parlamento Santykių su kaimynais komiteto pirmininko pavaduotojas Viktoras Vodolatskis valstybinei naujienų agentūrai „Tass“ pareiškė, neva nuo 2014 metų Rusijos remiamų separatistų kontroliuojamų regionų gyventojai baiminasi Ukrainos pajėgų puolimo ir kad Rusijos pasus turintys asmenys būtų laukiami kariuomenėje.

„Jei tose (teritorijose) gyvenantys Rusijos piliečiai norės prisijungti prie Rusijos ginkluotųjų pajėgų, Rostovo srities karinis komisariatas juos registruos ir parengs“, – teigė jis.

Kremlius yra išdavęs pasus daugiau nei 500 tūkst. žmonių šiose teritorijose.

Nors V. Vodolatskis nurodė, kad naujokai tarnautų Rusijoje, tačiau tai palieka galimybę jiems prisijungti prie bet kokių būsimų invazinių pajėgų.

Rusija prie Ukrainos sienos yra sutelkusi daugiau kaip 100 tūkst. karių ir karinės technikos.

Kremlius neigia planus įsiveržti į kaimyninę šalį, tačiau reikalauja, kad NATO pažadėtų niekada neleisti Kijevui prisijungti prie Aljanso, taip pat sustabdytų ginklų dislokavimą prie Rusijos sienų ir atitrauktų savo pajėgas iš Rytų Europos.

JAV ir NATO šią savaitę oficialiai atmetė šiuos reikalavimus, nors Vašingtonas nurodė sritis, kuriose galimos diskusijos, suteikiant vilties išvengti karo.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas viešai nekomentavo Vakarų atsako, tačiau užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas nurodė, kad tai palieka mažai šansų susitarti.

„Jie sako, kad nekeis savo pozicijų, mes – nekeisime savo, – sakė S. Lavrovas interviu keturių Rusijos radijo stočių vadovams. – Nematau čia vietos kompromisams“.

„Jei tai priklausytų nuo Rusijos, karo nebūtų. Mes nenorime karų“, – pridūrė jis.

Prezidento Joe Bideno administracijos aukšto rango pareigūnas pareiškė, kad JAV palankiai vertina S. Lavrovo komentarus, kad Rusija nenori karo, „tačiau tai turi būti paremta veiksmais“.

„Turime pamatyti, kaip Rusija atitraukia dalį savo dislokuotų karių nuo Ukrainos sienos ir imasi kitų deeskaluojančių veiksmų“, – su anonimiškumo sąlyga kalbėjo pareigūnas.

S. Lavrovas taip pat sakė, kad JAV pasiūlė abiem pusėms kalbėti apie vidutinio nuotolio raketų dislokavimo, karinių pratybų apribojimus ir taisykles, skirtas užkirsti kelią karo laivų ir orlaivių avarijoms.

Pasak jo, rusai siūlė aptarti šiuos klausimus prieš daugelį metų, tačiau Vašingtonas ir jo sąjungininkai iki šiol jų nesiėmė.

Vis dėlto politikas pabrėžė, kad šie klausimai yra antraeiliai, lyginant su pagrindiniu Rusijos susirūpinimu dėl NATO. S. Lavrovo teigimu, tarptautiniuose susitarimuose teigiama, kad vienos valstybės saugumas neturi būti užtikrinamas kitų valstybių sąskaita.

Jis nurodė, kad išsiųs laiškus Vakarų kolegoms, prašydamas paaiškinti, kodėl šie nesilaiko minėtų įsipareigojimų.

Vašingtonas perspėjo Maskvą dėl ypač griežtų sankcijų, jei ši įsiverš į Ukrainą, įskaitant sankcijas aukščiausiems Rusijos pareigūnams ir svarbiausiems ekonomikos sektoriams.

Anot S. Lavrovo, Maskva perspėjo JAV, kad sankcijos prilygtų visiškam ryšių nutraukimui.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(87 žmonės įvertino)
2.8621

Top naujienos

Į skandalus įsivėlusios Laisvės partijos lyderė Armonaitė prognozuoja dar sunkesnius laikus: prasidės visų karas prieš visus (12)

Partijos reitingams ir reputacijai pakenkė, tačiau istorija jau baigta ir reikia žiūrėti toliau....

Atsipūsti dar anksti: prognozuojama recesija, dar viena kainų augimo banga (1)

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas įsitikinęs, kad dabar esančiai infliacijai atslūgus, o...

Daniel Zuidijk, Chiara Remondini

ES kritikai rado naują „priešą“, netruko įsikišti ir Rusija (2)

Po imigrantų, „pabudusių“ liberalų ir Briuselio biurokratų kai kurie Europos politiniai...

Priartėjome prie pavojingos ribos: ją peržengus sugrįš ligos, su kuriomis dalis gydytojų nesusidūrė

Po pandemijos vakcinacijos skaičiai sumažėjo visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Jei...

Linkevičius – apie signalus iš Kremliaus: Rusija ruošiasi permainoms (9)

Vladimirui Putinui pareiškus, kad Baltarusijoje bus dislokuota Rusijos taktinių branduolinių...

Roma Macijauskaitė

Indrė per metus numetė 90 kilogramų – atvirai papasakojo, kam ryžosi ir ką teko išgyventi: niekam šito nelinkėčiau Gydytojos dietologės komentaras

Indrė (moters vardas pakeistas) (35 m.) pasakoja, kad nuo mažumės buvo linkusi kaupti svorį....

Interjero dizainerė įrengė vos 18 kv. m būstą: tilpo viskas, ko reikia patogiam gyvenimui (1)

Patogiai ir jaukiai įsirengti mažą būstą gali būti tikras išbandymas. Iššūkiu galime...

Petrui Dauniui – negailestinga teismo bausmė: skirtas namų areštas, buvusiam Rasos Barauskaitės vyrui turi sumokėti solidžią sumą (4)

Garsus atlikėjas, žinomos renginių organizatorės Rasos Barauskaitės mylimasis Petras Daunys...

Po Šimašiaus kritikos savivaldybės įmonė atsitraukia: vilniečius įaudrinę pokyčiai viešajame transporte diegiami nebus (2)

Vilniaus savivaldybės įmonės „ Susisiekimo paslaugos “ (JUDU) planuoti pokyčiai, kurie...

Tyrimą atlikę mokslininkai pateikė ataskaitą, kas žmonijos laukia iki 2100-ųjų: Žemėje neišvengiamai artėja dideli pokyčiai

Naujausiais skaičiavimais, kuriuos pateikė duomenų mokslininkai, iki 2100 metų žmonijos laukia...