aA
Michailas Mišustinas kaip karjeros biurokratas niekada neturėjo jokių politinių ambicijų, o jo vardas net nebuvo minimas tarp favoritų užimti Rusijos vyriausybės vadovo postą.
Michailas Mišustinas
© AP / Scanpix

Tačiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė Valstybės Dūmai apsvarstyti ilgamečio Rusijos federalinės mokesčių tarnybos vadovo 53 metų M. Mišustino kandidatūrą į ministro pirmininko postą, o ketvirtadienį žemieji parlamento rūmai greitai patvirtino jį premjeru.

Jo kandidatūrą V. Putinas pateikė trečiadienio vakarą, praėjus kelioms valandoms po premjero Dmitrijaus Medvedevo ir jo ministrų kabineto atsistatydinimo. Prieš tai V. Putinas pristatė virtinę konstitucinių reformų Rusijos politinei sistemai pertvarkyti, galinčių leisti jam išsaugoti valdžią 2024 metais pasibaigus jo prezidento kadencijai.

Dirbdamas biurokratinį darbą ir pastaruosius 10 metų vadovaudamas Rusijos mokesčių tarnybai M. Mišustinas stengėsi nelįsti į akis ir nesikišti į politiką. Jis nepriklauso jokiai politinei partijai ir retuose interviu dažniausiai kalba apie mokesčių administravimo naujoves.

Kremliaus šeimininko žingsnis sukrėtė Rusijos politikos elitą ir privertė susimąstyti, kas bus kiti ministrų kabineto nariai.

M. Mišustinas yra vertinamas už Rusijos nelanksčios mokesčių administravimo sistemos modernizavimą ir mokestinių pajamų padidinimą. Vyriausybės pareigūnai ir verslininkai jį apibūdina kaip savo srities profesionalą ir gerą vadovą, nusimanantį ekonomikoje, todėl tinkantį dirbti vyriausybėje tokiu metu, kai Rusijos ekonomika yra nusilpusi.

„Pagrindinės naujo ministro pirmininko laukiančios užduotys bus susijusios su būtinybe modernizuoti ekonomiką, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė nepriklausomas politikos apžvalgininkas, buvęs Kremliaus kalbų rašytojas Abasas Galjamovas. – Mišustinas turi tokią patirtį turinčio žmogaus reputaciją.“

M. Mišustino politinių ambicijų ir patirties politikoje nebuvimas rodo, kad vadovaudamas ministrų kabinetui jis veikiausiai stropiai vykdys Kremliaus pageidavimus. Kai kurie apžvalgininkai nurodo, kad tai yra ypač svarbu V. Putino siūlomų konstitucinių reformų „pereinamuoju laikotarpiu“.

Informacinių technologijų srityje išsilavinimą turintis M. Mišustinas pastaruosius du dešimtmečius dirbo valstybės pareigūnu. Jo kopimas karjeros laiptais prasidėjo 1998 metais, kai jis tapo valstybinės mokesčių tarnybos vadovo pavaduotoju.

2010 metais, po dvejų vienoje privačioje investicijų bendrovėje praleistų metų, M. Mišustinas vėl sugrįžo į mokesčių tarnybą, kai V. Putinas, tuometinis ministras pirmininkas, paskyrė jį tarnybos vadovu. Maždaug 2,6 mln. JAV dolerių 2009 metais uždirbęs M. Mišustinas tuo metu buvo vienas iš trijų turtingiausių valstybės pareigūnų.

Per ilgus metus M. Mišustinas „sukūrė pažangią mokesčių tarnybą nuo nulio, panaudodamas modernias technologijas ir skaitmeninės ekonomikos priemones“, sakė Rusijos žemųjų parlamento rūmų pirmininkas Viačeslavas Volodinas.

Vadovaujant M. Mišustinui, mokesčių tarnyba atidarė du didžiulius duomenų centrus, renkančius duomenis iš verslo įmonių ir mažmeninės prekybos kasos aparatų, taip siekiant geriau užtikrinti grynųjų pinigų srautų kontrolę. M. Mišustinas taip pat pristatė įvairių mokesčių mokėjimą palengvinančių internetinių paslaugų, kuriomis siekiama padidinti mokesčių surinkimą.

Praėjusių metų lapkritį jis pranešė, kad sėkmingai surenkamų mokesčių suma šalyje nuo 2014 metų išaugo 1,4 karto, o pridėtinės vertės mokesčio surinkimas išaugo 64 procentais.

M. Mišustino pertvarkos mokesčių srityje teikia vilties, kad tapęs ministru pirmininku jis sugebės atgaivinti sustingusią Rusijos ekonomiką, pastaraisiais metais keliančią vis didesnį rusų nusivylimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.6250

Top naujienos

Įtaria radę galimus Neries teršėjus (1)

Nerį plastiku teršti galėjo Sandėlių g. 16 įsikūrusi įmonė, teigia Vilniaus miesto...

Tomas Sinickis. Pamąstymai apie gerovės valstybę (25)

Nijolė Oželytė apie Sausio 13 -ąją pasakoja kiekvienais metais. Čia nieko naujo. Pikti...

Druskininkų merui – dovana iš Aukščiausiojo Teismo (109)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad valstybės žemėje, prie Druskininkų...

Nauji greičio matuokliai Vilniuje: „trikojai“ fiksuos ne visus, o apie jų buvimo vietą bus pranešta (198)

Dar rudenį įsigytus mobilius greičio matuoklius policija jau pradėjo naudoti gatvėse. Anot...

Specialistai pataria, kaip taupyti 2020 metais (4)

Metų pradžioje jau kone įprasta išsikelti tikslus, kuriuos norime įgyvendinti šiais metais. Tarp...

Kaltinimus neigiantis Panevėžio meras po apklausos paleistas į laisvę (9)

Naujų įtarimų korupcija sulaukęs Panevėžio meras Rytis Račkauskas po apklausos pirmadienį...

Dėl statybvietėje įvykusio nelaimingo atsitikimo teisia daugiabučius stačiusios bendrovės vadovą (54)

Dėl netoli Valstybės saugumo departamento (VSD) statomų naujų gyvenamųjų namų kvartale...

Libijos generolas – vis sunkiau valdomas (26)

Regis, niekam nepavyksta atvesti į protą Khalifos Haftaro . Jei ir buvo tikėtasi, kad didžiųjų...

Žiemą dygstantys grybai, žydinčios žibutės ir bėganti sula: mokslininkas mano, kad mums siunčiama žinia (34)

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų ir TV reportažų,...

Per pasirodymą muzikos festivalyje scenoje mirė dainininkas Davidas Olney: gyvybė užgeso vidury dainos (4)

Mirė žinomas folkmuzikos atlikėjas ir dainų autorius Davidas Olney. Jam buvo 71-eri. D. Olney...