aA
Remiantis Michailo Chodorkovskio tyrimų centro duomenimis, vienas iš asmenų, atsakingų už Rusijos karinės žvalgybos GRU nesėkmę, įvardijamas kaip Konstantinas Bachtinas. Asmuo tokiu vardu ir pavarde dirba antruoju Rusijos Federacijos ambasados Nyderlanduose sekretoriumi, skelbia dw.com.
© AFP / Scanpix

Centras „Dosjė“ – nekomercinis M. Chodorkovskio projektas – sužinojo apie slaptą posėdį, vykusį spalio 6 dieną Rusijos gynybos ministerijoje dėl „apmaudžių Rusijos karinės žvalgybos nesėkmių Jungtinėse Valstijose, Anglijoje, Nyderlanduose ir Juodkalnijoje“.

Kaip teigia žurnalistas Sergejus Kanevas, neseniai skubos tvarka palikęs Rusiją, susirinkime Rusijos gynybos ministerija ieškojo kaltų.

„Išvados prieita nemalonios: patys žvalgybininkai ir jų tiesioginiai vadovai nepaisė elementarių slaptos veiklos užsienyje taisyklių, tarpusavyje bendravo telefono numeriais, registruotais Maskvos regione, o patys pokalbiai buvo itin atviri, apie užduotis kalbėtasi praktiškai atviru tekstu“, – sako S. Kanevas, remdamasis šaltiniais ministerijoje.

Žurnalistas tvirtina, kad vienu iš asmenų, tiesiogiai atsakingų už nesėkmes, įvardijamas Konstantinas Bachtinas.

Darbuotojas tokiu vardu ir pavarde įtrauktas į Rusijos Federacijos diplomatinės atstovybės Nyderlanduose darbuotojų sąrašą. Jo numeris 14, jo rangas – antrasis sekretorius.

Ruslanas Boširovas ir Aleksandras Petrovas, RT stopkadras
Ruslanas Boširovas ir Aleksandras Petrovas, RT stopkadras

Kaip teigia „Dosjė“ šaltinis, Nyderlandų kontržvalgyba greičiausiai klausėsi K. Bachtino telefoninių pokalbių, o minėtasis asmuo nuolat palaikė ryšį su „Choroševka“ (Choroševkos gatvėje Maskvoje anksčiau buvo Rusijos Federacijos Generalinio štabo vyriausiosios valdybos štabas) ir „aptarinėjo operacijos detales“.

Konkrečiai kalbama apie kibernetinę ataką, kurią organizavo keturi Rusijos šnipai su diplomatiniais pasais – taikiniu buvo pasirinkti Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos serveriai. Kaip teigiama, minėtajai grupei priklausė Aleksejus Morenecas, Jevgenijus Serebriakovas, Olegas Sotnikovas ir Aleksejus Mininas.

Kaip teigia S. Kanevo pašnekovas, K. Bachtinas – GRU pulkininkas – buvo atsakingas už „techninę operacijos“ pusę ir perdavė grupei „reikiamą techniką“.

Remiantis žurnalisto pasakojimais, prieš išsiunčiamas į Nyderlandus, K. Bachtinas studijavo pirmajame Maskvos karo ir diplomatijos akademijos fakultete, kur rengiami strateginės žvalgybos agentūros darbuotojai.

Gyveno jis, pasak duomenų, bendrabutyje, priklausančiame Rusijos valstybiniam humanitariniam universitetui. Jo buto numeris buvo dešimtas 25-ajame Kirovogrado gatvės name.

28-ame bute gyveno Anatolijus Čepiga, įtariamas Sergejaus Skripalio apnuodijimu ir geriau žinomas kaip Ruslanas Boširovas.

„Čepiga ir Bachtinas bičiuliavosi šeimomis, kartu švęsdavo šventes“, – teigiama „Dosjė“ tyrimo išvadose.

Po to, kai buvo perkeltas į Nyderlandus, K. Bachtinas aktyviai ieškojo alternatyvių prieigos prie tarptautinės tyrėjų grupės, tyrusios 2014 metais virš Donecko numušto Malaizijos skrydžių bendrovės orlaivio tragediją, būdų, tvirtina publikacijos autorius.

Prognozuodamas, koks likimas laukia GRU pulkininko po pastarųjų žvalgybos nesėkmių, žurnalistas pareiškė: „Artimiausiu metu jis bus iškviestas į Maskvą, tikriausiai neteks ne tik laipsnio“.

DELFI primena, kad žurnalistinių tyrimų grupė „Bellingcat“ pirmadienį paskelbė nustačiusi, kad antrasis įtariamasis, siejamas su buvusio rusų dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros apnuodijimu Didžiojoje Britanijoje yra kvalifikuotas kariuomenės gydytojas, dirbantis Rusijos karinės žvalgybos tarnybai GRU.

„Dabar nustatėme, kad „Aleksandras Petrovas“ iš tikrųjų yra dr. Aleksandras Jevgenjevičius Miškinas, kvalifikuotas kariuomenės gydytojas, dirbantis GRU“, – sakoma Britanijoje įsikūrusios grupės tinklalapyje paskelbtame pranešime.

S. Skripalis ir jo duktė Julija šių metų kovą Anglijos mieste Solsberyje buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Londonas kaltina Rusijos vyriausybę mėginus nužudyti S. Skripalį dėl jo tebevykdomo bendradarbiavimo su Europos žvalgybos tarnybomis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (32)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (2)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (8)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Laukiantiems didžiųjų metų švenčių – puikios žinios: galite turėti 11 laisvadienių

Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas šįmet gali tapti itin įsimintinas. Ypač tiems, kurie yra...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (1)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...

Reforma iš vidaus: prabilo apie ligoninėse apgyvendinamus paimtus vaikus, dėl kursų metamus darbus ir pareigūnų patyčias (413)

Iš nesaugios aplinkos paimtų vaikų apgyvendinimas ligoninėse, budinčių globotojų trūkumas,...

Buto pirkimas miesto centre: ekspertė išvardijo didžiausius privalumus (15)

Mes gyvename amžiuje, kai informacijos srautai kasdien tik didėja ir tam, kad neatsiliktume, turime...

Po 30 metų į Lietuvą grįžusi moteris atvira: nuskurusiame sovietiniame mieste esama šio to nauja (169)

„Iš Lietuvos su meile“. Taip savo straipsnį, publikuotą svetainėje „Roads &Kingdoms“,...

Iš emigracijos grįžusi Rasa pirmą Lietuvoje uždirbtą algą išleido maistui (137)

Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Ingai Stumbrienei - karūna Lietuvoje: esu įkvėpta jos drąsos (76)

Šį penktadienį renginių ištroškusius ir nuo darganos pavargusius Vilniečius studija "I'M...