aA
Vienos Rusijos oro bendrovės pilotas ketvirtadienį buvo giriamas kaip didvyris, kai jo laineriui susidūrus su paukščių būriu kylant iš oro uosto netoli Maskvos lėktuvą su daugiau kaip 230 žmonių pavyko saugiai nutupdyti gretimame kukurūzų lauke.
Prie Maskvos į paukščių būrį pataikęs laineris tūpė avariniu būdu
Prie Maskvos į paukščių būrį pataikęs laineris tūpė avariniu būdu
© Reuters / Scanpix

Oro bendrovės „Uralskie avialinii“ laineris „Airbus A321“, ketvirtadienį ryte turėjęs skristi į Simferopolio miestą Kryme, į kirų pulką pataikė vos pakilęs iš Žukovskio oro uosto, sakoma oro susisiekimo agentūros „Rosaviacija“ pranešime.

Keli paukščiai buvo įsiurbti į variklius ir juos sugadino, todėl įgula priėmė sprendimą nedelsiant tūpti. Važiuoklės nespėjęs išskleisti lėktuvas išjungtais varikliais nusklendė į kukurūzų pasėlius maždaug už 2 km nuo oro uosto tako.

Iš lainerio, kuriame buvo 226 keleiviai ir septyni įgulos nariai, žmonės buvo skubiai evakuoti pripučiamomis čiuožynėmis.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad medikų pagalbos prireikė 55 žmonėms, įskaitant 17 vaikų, bet dauguma jų patyrė tik nesunkių traumų. Hospitalizuoti prireikė tik šešis žmones.

„Viskas įvyko per kelias akimirkas... Pakilome ir vėl nusileidome“, – valstybinei televizijai „Rossija 24“ pasakojo keleivė Irina Usačiova.

Keleivė Svetlana Babina sakė, kad paukščio smūgis į lainerį aiškiai girdėjosi lėktuvo salone, o tuomet varikliai pradėjo skleisti „keistus garsus“.

„Turime atiduoti pagarbą pilotui – tokiomis aplinkybėmis jis nusileido minkščiausiai, kiek tai įmanoma“, – moteris sakė naujienų agentūrai „RIA Novosti“.

„Visi gyvi! Pilotas – genijus“, – laikraščiui „Komsomolskaya Pravda“ sakė kita keleivė, vardu Olga. Ji pridūrė, kad lėktuvui nusileidus salone prapliupo plojimai.

Sverdlovo srities gubernatorius Jevgenijus Kuivaševas savo „Instagram“ žinutėje gyrė lainerio įgulą, įskaitant jos 41 metų vadą Damirą Jusupovą, už meistriškumą ir savitvardą.

„Uralo oro bendrovės įgula pademonstravo fantastišką meistriškumą ir savitvardą, – rašė gubernatorius. – Orlaivio vadas – Jekaterinburgo gyventojas Damiras Jusupovas. Jis ir jo komanda išgelbėjo 233 gyvybes. Didvyriai.“

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas taip pat gyrė „lakūnus didvyrius“, sėkmingai nutupdžiusius lėktuvą ir išgelbėjusius šimtus žmonių gyvybių.

„Kai juos bus pasiūlyta apdovanoti, per trumpiausią įmanomą laiką bus atlikti būtini formalumai. Nėra jokių abejonių – jie bus apdovanoti“, – žurnalistams sakė D. Peskovas.

Neteisėti sąvartynai prie oro uostų

Rusijos tyrimų komitetas nurodė pradėjęs šios avarijos tyrimą.

Komitetas savo tinklalapyje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomas lauke riogsantis laineris iškleistomis evakuacijos čiuožynėmis. Tyrėjai apžiūrinėjo pilotų kabiną.

Lėktuvas turėjo skristi į Simferopolį – populiarų kurortą Rusijos aneksuotame Kryme, kur daug rusų vasarą vyksta atostogauti.

Žukovskio oro uostas, esantis maždaug už 40 km į pietryčius nuo Maskvos centro, buvo atidarytas 2016 metais kaip ketvirtasis sostinės tarptautinis oro uostas. Šiame buvusiame sovietiniame aviacijos bandymų centre kas dvejus metus organizuojamos tarptautinės aviacijos parodos MAKS.

Keli ekspertai atkreipė dėmesį į didėjančią problemą, keliamą netoli Maskvos oro uostų esančių neteisėtų sąvartynų, kuriuose būriuojasi daug paukščių.

„Paukščių keliama problema yra milžiniška, – „RIA Novosti“ sakė aviacijos saugos ekspertas Aleksandras Romanovas. – Ji, be kita ko, kyla dėl sąvartynų, išsibarsčiusių pažeidžiant visas taisykles.“

Netoli Žukovskio gyvenantys žmonės sakė, kad vienas neteisėtas sąvartynas yra tarp oro uosto ir Maskvos upės ir kad aplink jį nuolat sukiojasi pulkai kirų.

Rusijoje anksčiau įvykdavo nemažai lėktuvų katastrofų, bet pastaraisiais metais skrydžių saugumas buvo padidintas.

Vėliausia didelė avarija įvyko gegužę, kai šalies oro vežėjų flagmano „Aeroflot“ lėktuvas „Suchoj Superjet“ užsiliepsnojo tūpdamas avariniu būdu Maskvos Šeremetjevo oro uoste. Šis lėktuvas, turėjęs skristi į šiaurinį Murmansko uostamiestį, kildamas patyrė žaibo smūgį ir grįždamas į oro uostą smarkiai rėžėsi į taką bei užsidegė. Tąsyk žuvo 41 žmogus.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(65 žmonės įvertino)
3.9385

Top naujienos

Dėl tariamos migranto žūties – įtartinai greita Baltarusijos reakcija: kaltę jau verčia Lietuvai (40)

Baltarusijos režimui paskelbus apie pasienyje su Lietuva tariamai mirusį Irako pilietį ši žinutė...

Vyriausybė siūlo riboti grožio salonus, apsipirkimą, keliones ir kitas paslaugas, kai kurie darbuotojai privalės skiepytis (575)

Jokių grožio salonų, apsipirkimų, remontų, renginių ar kelionių asmenims be Galimybių paso –...

Į skolas įklimpę smulkieji prekybininkai lieja nuoskaudas: netikėtai atimta išmoka ir vis dar nesulaukta papildoma parama

Smulkiųjų prekybininkų atstovai pasakojo, kad nors prekyba ir nebebuvo ribojama, įtampa šiam...

Lietuvoje jau atsirado viena juodoji COVID-19 savivaldybė ir beliko viena žalioji (210)

Lietuvoje beliko tik viena žalioji COVID-19 savivaldybė ir atsirado pirma juodoji. Žalioje zonoje...

Bręsta pokyčiai: susirgę koronavirusu, nepasiskiepiję negautų ligos išmokos (422)

Vidaus reikalų ministerija (VRM) trečiadienį registravo Ekstremaliosios situacijos keitimo...

Galimybių pasas nepasiskiepijusiems: reikės neigiamo PGR testo, atlikto per 48 valandas įsigaliotų nuo rugsėjo 13 dienos (142)

Vyriausybė siūlo, kad nepasiskiepiję ar koronavirusu nepersirgę žmonės galėtų apsipirkti tik...

Policija: vyriškis, grasinęs susprogdinti granatą Ukrainos vyriausybės pastate, sulaikytas atnaujinta (32)

Ukrainos policija trečiadienį sulaikė vyriškį, kuris pateko į vyriausybės pastatą Kijeve ir...

Ištyrė, kurie automobiliai į avarijas patenka dažniausiai, – karūna teko visai ne BMW (12)

Viena svarbiausių užduočių perkant naudotą automobilį yra nustatyti, ar jis kada nors dalyvavo...

Vilniaus COVID-19 ligoninėse – 90 proc. neskiepytų pacientų (13)

Sostinėje prastėjant koronaviruso situacijai, nuo ketvirtadienio Vilniaus miesto klinikinėje...