aA
Naktį į antradienį prie Murmansko dėl elektros tiekimo pertrūkių nuskendo plaukiojantysis dokas PD-50, kuriame buvo remontuojamas lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“. Per incidentą nukentėjo keturi žmonės ir dingo vienas darbininkas, pranešė laivų remonto įmonės atstovas.
© Reuters / Scanpix

„Per incidentą 82-ojoje laivų remonto įmonėje Rosliakovo rajone keturi darbininkai atsidūrė vandenyje. Šiuo metu jiems teikiama medicinos pagalba, jų gyvybei pavojus negresia“, – sakė Rusijos naujienų agentūrai „RIA Novosti“ laivų remonto centro „Zviozdočka“ atstovas.

Gautomis žiniomis, dėl elektros tiekimo pertrūkių plaukiojančiojo doko cisternos prisipildė vandens, ir jis nuskendo. Pranešama, kad pats lėktuvnešis nenukentėjo.

„Pagal pirminę informaciją, 60 žmonių suspėjo (palikto doką), o penki – ne. Keturi buvo rasti, penktojo žmogaus paieškos tęsiasi“, – jis sakė „Interfax“.

Murmansko leidinio „SeverPost“ duomenimis, apie vidurnaktį vietos laiku nuvirto du bokštiniai kranai, vienas iš jų – ant lėktuvnešio denio.

Rusijoje nuskendo vienas didžiausių plaukiojančiųjų dokų pasaulyje
© Reuters / Scanpix

Vietos gyventojai socialiniuose tinkluose rašo, kad į incidento vietą suvažiavo daug greitosios pagalbos automobilių, Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovų ir ugniagesių.

PD-50 – vienas iš didžiausių plaukiojančiųjų dokų pasaulyje, jis pastatytas 1980 metais Švedijos laivų statykloje „Gotaverken“.

Doko ilgis – 330 metrų, plotis – 67 metrai, keliamoji galia – 80 tūkstančių tonų. Jis skirtas dideliems laivams ir povandeniniams laivams remontuoti.

Į šį doką buvo atgabentas iš Barenco jūros dugno iškelto nuskendusio povandeninio laivo „Kursk“ korpusas.

Laivų remonto įmonės atstovas „Interfax“ pranešė, kad remontuojamą Rusijos lėktuvnešį „Admiral Kuznecov“ perkeliant į kitą vietą šiauriniame Murmansko uoste antradienį paryčiais netikėtai nuskendo plaukiojantis dokas, o per šį incidentą nukentėjo keturi žmonės.

Pasak pareigūnų, plaukiojantis dokas nuskendo, kai iš jo buvo išplukdomas lėktuvnešis.

Laivų remonto įmonės „Zviozdočka“ atstovas sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad incidentas „įvyko atliekant planinę doko operaciją; dokas neplanuotai paniro“.

Vis dėlto „Admiral Kuznecov“ sėkmingai paliko doką ir iki 6 val. vietos (5 val.Lietuvos) laiku buvo prišvartuotas numatytoje vietoje, pridūrė pašnekovas.

Rusijos katastrofų medicinos centro Murmansko skyriaus vadovas Viktoras Rogaliovas sakė, per per incidentą laivų remonto įmonėje nukentėjo keturi darbuotojai. Trys jų įkrito į vandenį ir smarkiai sušalo, o kitas buvo sunkiai sužeistas pilvo srityje.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad per incidentą taip pat nuvirto du bokštiniai kranai.

Murmansko apskrities gubernatorė Marina Kovtun socialiniame tinkle „Twitter“ paviešino vaizdo įrašą, kuriame sakė, kad vienas žmogus po įvykusios nelaimės iki šiol nerastas.

Pasak jos, du žmonės paguldyti į ligoninę, dviems suteikta medicininė pagalba ir jie išleisti gydytis ambulatoriškai, tačiau vieno žmogaus iki šiol nepavyksta rasti.

Pasak M. Kovtun, nelaimės priežastį įvardyti sunku, tą esą nustatys specialiosios tarnybos.

Vienintelis Rusijos turimas lėktuvnešis pernai vasarį grįžo į savo bazę Severomorsko uoste po misijos Viduržemio jūroje, kur jo aviacijos grupė vykdė bombardavimus ir kitas užduotis karo apimtoje Sirijoje, remdamas Maskvos sąjungininko prezidento Basharo al Assado pajėgas. Per tą misiją jis prarado du savo lėktuvus.

Kol kas neaišku, ar dėl pastarosios avarijos reikės pratęsti „Admiral Kuznecov“ remonto terminą.

Anksčiau planuota, kad „Admiral Kuznecov“ remontas bus baigtas 2020 metų pabaigoje.

Vienas Murmansko regiono gelbėjimo tarnybų atstovas sakė, kad incidento metu iš skęstančio doko evakavosi apie 60 žmonių.

„Pagal pirminę informaciją, 60 žmonių suspėjo (palikto doką), o penki – ne. Keturi buvo rasti, penktojo žmogaus paieškos tęsiasi“, – jis sakė „Interfax“.

Rusijos katastrofų medicinos centro Murmansko skyriaus vadovas Viktoras Rogaliovas sakė, kad per incidentą laivų remonto įmonėje nukentėjo keturi darbuotojai. Trys jų įkrito į vandenį ir smarkiai sušalo, o kitam buvo sunkiai sužalotas pilvas, jo būklė – sunki.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad per incidentą taip pat nuvirto du bokštiniai kranai. Vienas jų kliudė lėktuvnešį ir jį apgadino.

„Yra pramušta 4x5 metrų skylė. Pažeistas bortas aukščiau vaterlinijos“, – sakė Jungtinės laivų statybos korporacijos (OSK) vadovas Aleksejus Rachamanovas.

„Akivaizdu, kad kai ant denio krinta 70 tonų kranas, tokių apgadinimų gali atsirasti. Visus šiuos apgadinimus laikome nereikšmingais. Jie patenka į įprastą korpuso remonto praktiką“, – aiškino jis.

Tačiau A. Rachmanovas pripažino, kad specialistai abejoja, ar pavyks iškelti nuskendusį milžinišką doką.

„Tiksliai pasakyti, ar doką įmanoma iškelti, bus įmanoma tik objektą apžiūrėjus narams ir patikrinus, kokia yra įrangos būklė“, – sakė OSK vadovas.

„Gylis prie 82-osios (laivų remonto) įmonės gana didelis. Netgi nesiremiant techninėmis galimybėmis, (galima sakyti), kad ši (iškėlimo) operacija bus sudėtinga ir veikiausiai brangiai kainuos“, – pridūrė A. Rachmanovas.

„Admiral Kuznetsov“, nuleistą į vandenį 1985 metais, pastaruoju metu buvo ištikusi virtinė techninių problemų. Prieš dvejus metus jis buvo pastebėtas leidžiantis tirštus juodus dūmus, kai plaukė per Lamanšo sąsiaurį.

Vienintelis Rusijos turimas lėktuvnešis pernai vasarį grįžo į savo bazę Severomorsko uoste po misijos Viduržemio jūroje, kur jo aviacijos grupė vykdė bombardavimus ir kitas užduotis karo apimtoje Sirijoje, remdamas Maskvos sąjungininko prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) pajėgas. Per tą misiją jis prarado du savo lėktuvus.

Kol kas neaišku, ar dėl pastarosios avarijos reikės pratęsti „Admiral Kuznecov“ remonto terminą.

Anksčiau planuota, kad „Admiral Kuznecov“ remontas bus baigtas 2020 metų pabaigoje.

Buvęs Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininkas admirolas Vladimiras Komojedovas sakė, kad po šio incidento remonto pabaigą tikriausiai teks pavėlinti.

„Manau, problema gana opi. Tokių laivų remonto pajėgumų turime nedaug, suskaičiuotus vienetus, – kariškis sakė „Interfax“.

„PD-50 – galingas dokas; tokių turime tik du. Vienas jų – Tolimuosiuose Rytuose, o kitas – čia. Manau, tai didžiulis praradimas mūsų laivų remontininkams“, – pridūrė jis.

„Tai vėl kažkoks neapsižiūrėjimas. Pasakysiu atvirai – nebūna taip, kad nepasitaikytų kokio nors aplaidumo“, – sakė V. Komojedovas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kandidatų į prezidentus reitinguose – paskutinė didelė mįslė (4)

Kandidatų į prezidentus reitinguose į antrą vietą stipriai padidinusi savo populiarumą iškopė...

Daugybę metų prekyboje skaičiuojantys Lietuvos verslininkai: sumažinti kainų – neįmanoma

Beveik 19 metų prekybos verslu Lietuvoje užsiimantys Valdas Čeilutka ir Saulius Jurkus įsitikinę...

Robotai gviešiasi europiečių darbo vietų – ypač pažeidžiama – Lietuva

Robotai taikosi į žmonių darbo vietas Europoje, ir ypač pažeidžiamos atrodo šalys iš...

Didžiųjų miestų merams palikus Liberalų sąjūdį Gentvilas žada keisti partijos pavadinimą ir lyderį (219)

Vilniaus, Klaipėdos ir ne tik šių miestų merai liberalai į rinkimus eis be partijos paramos. Kad...

Mama gavo rekomendaciją per streiką vaiko nevesti į darželį: klausimas, ar dar nereikės ir susimokėti (153)

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo neterminuotas švietimo darbuotojų streikas. Prie jo kasdien...

Orai: plikledis primins apie artėjančią žiemą (1)

Artėjantis savaitgalis bus žiemiškai vėsus, tačiau termometro stulpelis į minuso pusę persiris...

Nepažinta pagrindinės Vilniaus gatvės pusė: Florencijos renesanso rūmai ir kiti didingi pastatai, išdygę vietoj kopūstų lysvių (25)

Pasivaikščiojimo po Gedimino prospektą metu praeiname pro Lietuvos banko, Lietuvos pašto, prekybos...

Slaugytojas tarsi iš siaubo filmo įtariamas sąmoningai numarinęs virtinę pacientų kai nebeturėjo, ko vogti, ieškojo naujų aukų (21)

Ne vienerius metus slaugos namuose Vokietijoje dirbęs lenkų tautybės slaugytojas pražudė...

Į Kauną grįžęs Pangosas atskleidė, ko išmoko iš Šaro ir perspėjo savo naujuosius komandos draugus (14)

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vedlys Kevinas Pangosas ketvirtadienio vakarą su „Barcelona“ ekipa...

Tritaškėmis bombomis varžovų kovingumą užgesinę „dizaineriai“ išplėšė pergalę Stambule „Budočnost“ rekordas (10)

Milano „AX Armani Olimpia“ (5-2) su dviem lietuviais ketvirtadienį įveikė vieną iš Eurolygos...