Trečdalio rusų nuomone, „kad ir kokios klaidos bei ydos būtų priskiriamos Stalinui, svarbiausia, kad jo vadovaujama mūsų liaudis tapo nugalėtoja Didžiajame Tėvynės kare“ (34 procentai dabar ir 28 procentai 2007 metais).

Tuo, kad „Stalinas – išmintingas vadovas, padaręs Sovietų Sąjungą galingą ir klestinčią“, įsitikinęs kas penktas rusas (20 procentų gruodį ir 14 procentų 2007 metais).

Be to, kaip ir 2007 metais, 15 procentų apklaustųjų mano, kad „tik griežtas vadovas galėjo palaikyti tvarką valstybėje įtemptos klasių kovos, užsienio grėsmės ir visuotinio pakrikimo sąlygomis“.

Dar 12 procentų įsitikinę, kad „mūsų liaudis niekada negalės apsieiti be tokio vadovo kaip Stalinas, anksčiau ar vėliau jis ateis ir įves tvarką“ (2007 metais taip manė 9 procentai).

Nuo 2007 metų sumažėjo rusų, kritiškai vertinančių Staliną. Dabar jį „žiauriu tironu, sunaikinusiu milijonus nekaltų žmonių“, laiko 21 procentas Rusijos gyventojų, o prieš devynerius metus taip manė 29 procentai.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (680)