Penktadienį, kovo 31 d., į Rusijos URM buvo iškviesta Estijos laikinoji reikalų patikėtinė Rusijoje Jana Vanamölder. Jai buvo pareikštas „griežtas protestas“ dėl to, kad kovo 24 d. Rusijos ambasados Taline diplomatinis darbuotojas „be jokio pagrindo buvo paskelbtas nepageidaujamu asmeniu“, sakoma Rusijos užsienio politikos žinybos pareiškime.

„Vadovaujantis abipusiškumo principu, buvo pareikšta, kad Rusiją turės palikti Estijos ambasados Maskvoje analogiško lygio diplomatas, beje, per tiek pat laiko, kiek mūsų kolegos išvykimui skyrė Estijos pareigūnai. Taip pat buvo pasakyta, kad būsime priversti imtis ir kitų atsakomųjų priemonių, reaguodami į atkaklią provokacinę Estijos valdžios veiklą prieš Rusiją“, – pažymima dokumente.

Tai reiškia, kad Estijos diplomatas, kurio pavardė neskelbiama, turės išvykti iš Rusijos iki balandžio 5 d.

Praėjusį penktadienį, kovo 24 d., Estijos užsienio reikalų ministerija davė nurodymą Rusijos ambasados ​​konsului Aleksandrui Savinovui išvykti iš šalies iki kovo 29 d. URM teigimu, jis aktyviai prisidėjo prie pastangų pakirsti Estijos saugumą ir konstitucinę santvarką.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją