Čekijos užsienio reikalų ministras pažadėjo išspręsti nesusipratimą, dėl kurio Rusijos Beslano tragedijoje išgyvenę vaikai gali prarasti mineralinių vandenų gydymo kursą Čekijoje.
Beslano 6-osios mokyklos mokiniai žiūri pro langą.
© Reuters/Scanpix
Ginčas kilo dėl skrydžio, kuriuo į Prahą iš Beslano turėjo būti nuskraidinti 43 vaikai ir 30 jų tėvų, apmokėjimo. Šie žmonės nukentėjo per rugsėjo mėnesio Beslano mokyklos užpuolimą, kurio metu teroristai nužudė daugiau kaip 300 moksleivių ir suaugusiųjų. Po Beslano tragedijos Čekijos vyriausybės sutiko apmokėti mėnesio trukmės poilsį ir specialų gydymą 100 traumuotų vaikų Karlovy Vary gydyklose.

Pirmoji 43 vaikų grupė mineralinių vandenų gydymo kursą gavo gruodžio mėnesį ir praėjusią savaitę grižo namo. Antroji grupė į Čekiją turėjo atvykti šią savaitę.

Čekijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime teigiama, kad Rusija nesugebėjo suteikti transporto antrajai vaikų grupei.

Čekijos žiniasklaida pranešė, kad Rusijos Raudonasis Kryžius išsižadėjo savo ketinimų apmokėti skrydį. Pranešama ir apie Rusijos verslininką iš Karlovy Varų, susijusį su šiuo nesusipratimu.

Čekijos ministerija dabar svarsto galimybę pačiai apmokėti už Rusijos vaikų skrydį arba prašyti paramos iš Katalikų labdaros fondo, jei Rusijos rėmėjai galiausiai nesukrapštys kelionei reikalingų lėšų.

Gydymas Manesų sanatorijoje labai padėjo pirmajai vaikų grupei, kurie tik atvykę "be pertraukos žaidė karą", bet vėliau apsiramino, CTK naujienų agentūrai pasakojo mineralinių vandenų gydyklos direktorė Svatava Liskova.

Atsiliepdamos į kruviną teroro aktą Beslane, humanitarinę pagalbą nuo rugsėjo 1-3 dienomis vykusio išpuolio nukentėjusiems asmenims atsiuntė 39 užsienio valstybės.

Abejingų tragedijai nebuvo. Humanitarinę pagalbą atsiuntė Italija, JAV, Prancūzija, Norvegija, Graikija, Austrija, Vokietija, Lenkija, Bulgarija, Serbija ir Juodkalnija, Turkija, Didžioji Britanija, Armėnija, Azerbaidžanas, Ukraina, Kirgizija, Moldova, Uzbekija ir kitos valstybės.

Į Vladikaukazą iš įvairių pasaulio valstybių buvo atsiųsta 123 mln. rublių vertės humanitarinės pagalbos. "Finansinės pagalbos suteikta už 1,5 mln. dolerių", - sakė Rusijos nepaprastųjų situacijų ministras Sergejus Šoigu ir pridūrė, kad didžiąją dalį humanitarinės pagalbos sudarė medikamentai ir medicinos įranga.

Lietuvos Vyriausybė Šiaurės Osetijos Beslano mieste teroristinio išpuolio metu nukentėjusių vaikų ir jų tėvų gydymui mūsų šalyje taip pat buvo skyrusi 50 tūkst. litų, tačiau nesulaukta pageidaujančių gydytis. Gruodžio mėnesį Vyriausybės posėdyje ši suma skirta Sveikatos apsaugos ministerijai - medicininėms atliekoms utilizuoti.

Dar 40 tūkst. litų skirta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Šios lėšos bus naudojamos iš dalies padengti Vilniaus miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobilinio keltuvo "Bronto" pirkimo išlaidoms.

Iš Vyriausybės rezervo dar 7,8 tūkst. litų gaus Vilkaviškio krašto muziejus - poetės Salomėjos Nėries gyvenimą ir kūrybą atspindinčių muziejinių vertybių rinkiniui įsigyti.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Viešina skandalingas nuotraukas: VU nedelsdamas inicijuoja vidinį tyrimą (107)

Į DELFI redakciją kreipėsi Vilniaus universiteto ( VU ) garažo darbuotojais prisistatę asmenys....

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Karbauskis ir Brazauskas: kas tarp jų bendro? (266)

Ramūnas Karbauskis su savo žemėmis ir giesmele „viskas teisėta“ Lietuvos padangėje nėra...

Varėnos raj. – panika dėl meningokoko: infekcija nusitaikė į vyresnius (1)

Varėnos raj., Valkininkuose, žmones išgąsdino žinia apie žaibine meningokoko forma susirgusią...

Veryga sugalvojo, kuo pakeisti cukraus mokestį (156)

Sveikatos apsaugos ministerija , rodos, rimtai užsimojo gyventojus atbaidyti nuo cukraus. Dar...

Siaubinga: Plungės raj. rastas gyvas vyras smarkiai apirusiu veidu raštu atsisakė pagalbos (76)

Trečiadienį Plungės rajone esančiame Alksnėnų kaime rastas gyvas vyras smarkiai apirusiu veidu,...

Paskelbtas išplėstinis Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas įtraukti Eurolygoje žaidžiantys lietuviai

Likus daugiau nei mėnesiui iki Pasaulio čempionato atrankos rungtynių su Vengrijos ir Kosovo...

Pagaliau prabilo 13 vaikų kalinusios poros artimieji (7)

Ne vienus metus Elizabeth Flores maldaute maldavo suteikti progą susitikti su sūnėnais ir...

Pasibaigus pikantiškai istorijai vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (74)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

6 pažastų niežulio priežastys ir lengvos priemonės, kaip jo išvengti

Niežulį pažastyse dažniausiai sukelia prasta higiena ar drabužiai su ankštomis rankovėmis. Jei...

Rusija žada paskelbti lietuvių „juodąjį sąrašą“ (45)

Rusija žada paskelbti sąrašą lietuvių, kuriems bus draudžiama atvykti į šalį.