aA
Vos tik Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas baigė pokalbį telefonu su Italijos premjeru Giuseppe Conte, Maskvos pagalba imta krauti į karinius lėktuvus. Netrukus ji išskraidinta į koronaviruso epicentru tapusią Italiją. Tokią žinią apie Italijai teikiamą medicininę pagalbą paskelbė Kremlius. Tačiau Rusijos geranoriškumas, tikėtina, iš tiesų slepia šį tą daugiau.
Rusija į koronaviruso apimtą Italiją pasiuntė karinius orlaivius su demonstratyviais lipdukais
© AFP / Scanpix

Visai Europai kovojant su koronaviruso pandemija, regionas tapo pažeidžiamas Rusijos ir Kinijos provokacijoms ir reklaminėms kampanijoms, pastebi „Bloomberg“.

Europos Sąjungos lyderiai papiktino ir nuliūdino Italiją, nusprendę apriboti būtinųjų medicininių išteklių eksportą. Tokį sprendimą jie argumentuoja bandymais geriau pasirengti ligos protrūkio naštai, neišvengiamai teksiančiai valstybinėms sveikatos apsaugos sistemoms.

Tai atvėrė duris Rusijos prezidentui V. Putinui ir Kinijos prezidentui Xi Jinpingui.

Kaip manoma, tikruosius užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius slepianti Rusija išteklius Italija išsiuntė su demonstratyviais lipdukais, ant kurių – širdis ir užrašas „Su meile iš Rusijos“.

Kovo 22 d., Rusija pradėjo vykdyti pagalbos Italijai kampaniją – savo pajėgų lėktuvais nuskraidino medicininių priemonių ir personalo, padėsiančių kovoti su koronaviruso plitimu, rašo „Reuters“.

Tai buvo padaryta gavus Rusijos prezidento V. Putino nurodymą. Toks žingsnis buvo įvardytas kaip geros valios gestas. Maskva pagalbos akciją pavadino „Iš Rusijos su meile“.

Netrukus po sekmadienį įvykusio V. Putino pokalbio su Italijos ministru pirmininku G. Conte ir vėlesnio šalių gynybos ministrų susitarimo iš Maskvos regione veikiančios oro operacijų bazės ėmė kilti gigantiški kariniai lėktuvai Il-76.

Remiantis Kremliaus perduota informacija, „V. Putinas išreiškė palaikymą Italijos lyderiams ir itin sudėtingoje situacijoje atsidūrusiems žmonėms, be to, nutarė patenkinti Italijos pagalbos prašymą“.

„Giuseppe Conte išreiškė nuoširdžiausią padėką už veiksmus, kurių Rusija ėmėsi siekdama suteikti paramą Italijai šiuo ypač sunkiu jai momentu“, – nurodoma Kremliaus pranešime.

Pastaraisiais metais teko pastebėti ne vieną Maskvos bandymą palaikyti glaudžius santykius su Italija – NATO ir Europos Sąjungos nare. Rusija yra prašiusi Romos įkalbėti ES atšaukti sankcijas, paskelbtas dėl Krymo aneksijos 2014-aisiais. Vis dėlto sankcijos liko galioti.

Medicininių priemonių Italija gavo ir iš koronaviruso protrūkio epicentru tapusios Kinijos. Pagalba buvo suteikta tuo metu, kai euroskeptiškai nusiteikęs kraštutinių dešiniųjų lyderis Matteo Salvini išsakė priekaištus dėl ES nesugebėjimo solidarizuotis.

Rusijos gynybos ministerijos išplatintame televizijos reportaže matyti ne mažiau kaip septynios karinės transporto priemonės, įskaitant didžiulius sunkvežimius, kuriomis atgabenti į lėktuvus keliausiantys kroviniai.

Ir ant lėktuvų, ir ant sunkvežimių puikuojasi didžiuliai lipdukai su širdelės formos Rusijos bei Italijos vėliavomis ir užrašais „Iš Rusijos su meile“ rusų ir italų kalbomis.

Sekmadienio popietę iš minėtos bazės pakilo ne mažiau kaip trys lėktuvai. Pasak Rusijos gynybos ministerijos, jų skrydžio tikslas – Pratica di Mare oro operacijų bazė, esanti per 30 kilometrų į pietvakarius nuo Romos.

Anot Kremliaus, Rusija išsiuntė sunkvežimių tipo įrangą, kurią eksploatuojant galima dezinfekuoti transporto priemones, pastatus ir viešąsias erdves. Išvyko ir medikų. Taip pat išgabentos tam tikros priemonės, pavyzdžiui, testavimo įrenginiai. Skelbiama, kad visa tai skirta labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiems Italijos regionams.

Iškomandiruotoje grupėje – keletas sumaniausių karinės medicinos specialistų, turinčių tiesioginės patirties kovojant su afrikinio kiaulių maro bei juodligės protrūkiais ir kuriant vakciną nuo Ebolos viruso.

Rusijos gynybos ministerija informavo, kad devyniais kariniais transporto lėktuvais ketinama išskraidinti aštuonias medikų brigadas ir dar 100 asmenų, tarp kurių – epidemiologijos ir virusologijos specialistai.

Kip rašo newsru.com, be nusiteikimo padėti Italijos medikams kovoti su naujo tipo koronavirusu SARS-CoV-2, sukeliančių netipinę pneumoniją COVID-19, Rusijos gynybos ministerijos specialistai gali turėti ir kitų interesų.

Besilankydami į NATO sudėtį įeinančios šalies teritorijoje, rusų kariškiai turės galimybę gauti būtinosios ir labai naudingos informacijos apie šio konkretaus tipo viruso plitimo po teritoriją mechanizmus, išmėginti teritorijos dezinfekavimo bei grėsmę keliančių veiksnių likvidavimo metodiką, surinkti tam tikrus duomenis apie priemones, kuriomis disponuoja ir šiuo tikslu taiko viena iš NATO narių.

Rusijos pajėgų atstovai gali sukaupti unikalios informacijos, leisiančios prognozuoti viruso plitimo tendencijas. Jie turės sąlygas išanalizuoti užkrato plitimo tarp žmonių scenarijus ir išbandyti apsaugos priemones bei užkrato eliminavimo metodus.

„Svarbiausia supratimas. Ši medicininė pagalba iš Rusijos – menkniekis, palyginant su 750 mlrd. eurų ištekliais, kuriuos ketina įsigyti Europos centrinis bankas. Tik labai sunku tą svarbą perduoti visuomenei“, – Romoje veikiančio Italijos tarptautinių santykių instituto vadovė Nathalie Tocci.

V.Putino oportunistinė diplomatija – ilgai trukusio flirto su pareigūnais Romoje rezultatas. Pastarieji visada buvo vieni iš Maskvos suartėjimo su Europos Sąjunga ir NATO advokatų.

Kol kas šis humanitarinis krovinys tėra tik viena Rusijos prezidento žaidimo Europos ir jos sveikatos apsaugos sistemos krizės atžvilgiu pusių. Remiantis vidiniu Europos Sąjungos dokumentu, Rusija taip pat atsakinga už organizuotą dezinformacijos apie koronavirusą kampaniją, kurios tikslas – sumenkinti pasitikėjimą Vakarų lyderiais.

Bet kuriam geopolitiniam priešininkui, siekiančiam pakenkti Europos Sąjungos vienybei, Italija – puikus silpnosios grandies pasirinkimas, nes šalies žmonės dešimtmečius kaltina Sąjungą dėl ekonominių problemų ir noriai remia populistines bei euroskeptiškas politines galias.

Rusijoje jau pranešta apie 438 užsikrėtimo koronavirusu atvejus, kurių dauguma užregistruota Maskvoje – didžiausiame šalies mieste, turinčiame daugiau kaip 12 mln. gyventojų.

Šalis palaipsniui griežtino suvaržymus, atšaukia kultūros ir sporto renginius, pereina prie nuotolinio mokymo, uždaro sporto klubus. Rusija taip pat uždarė sienas beveik visiems ne piliečiams.

Tačiau ne taip, kaip daugelis Azijos ir Europos šalių, Rusijos nacionalinė vyriausybė nepaskelbė jokių nurodymų neiti iš namų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(205 žmonės įvertino)
2.6244

Top naujienos

Psichoterapeutas: jei situacija tęsis dar 6 savaites, bus kardinalių socialinių pokyčių (18)

Nors pandemija palies visas gyvenimo sritis, ypatingą svarbą turi kintanti socialinė...

Mėnesio prognozė: po anomaliai šilto kovo balandis bus itin kontrastingas (20)

Artėjantis balandis gali būti itin permainingas, rodo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos...

Vokietijos ekspertai sudėliojo galimus pandemijos scenarijus – blogiausio nutylėti negalima (193)

Konfidencialiame Vokietijos vidaus reikalų ministerijos dokumente ekspertai modeliuoja įvairius...

Sekmadienį Lietuvoje patvirtinti dar 23 COVID-19 atvejai: bendras skaičius – 460 (132)

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar...

Klaipėdos ligoninės vadovas: palatų sergantiems koronavirusu netrukus gali nebeužtekti (160)

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis sako, kad jau kitą savaitę...

Igno Jonyno filmas „Lošėjas“

Igno Jonyno filme Lošėjas pasakojama makabriška istorija apie prasilošusį greitosios pagalbos...

Anyta per šventes išdavė slapčiausią savo svajonę – žmona šito nepamirš net norėdama

Labiausiai neišsemiama tema – marčių ir anytų santykiai. Šiuos santykius tikrai lydi ne viena...

Virtualiame „Eurovizijos“ konkurse triumfavęs Vaidotas Valiukevičius neslepia ir nusivylimo: viską nubraukti būtų nesąmonė (4)

Po to, kai buvo atšaukta Nyderlanduose gegužę turėjusi vykti „ Eurovizija “, oficialus...

Marius Burokas

Knyga – ne respiratorius (1)

Per šias karantino dienas bandžiau atsiversti ne vieną knygą: iš pradžių nudžiugęs ir naiviai...

Karantino metu – problemos ir dėl laidotuvių: siūlo palaukti karantino pabaigos (100)

Karantino laikotarpiu yra ribojami bet kokie žmonių susibūrimai. Ne išimtis ir žmogaus...

|Maža didelių žinių kaina