„Pastarosiomis savaitėmis pateikėme jiems keletą pasiūlymų, tarp jų ir vieną itin svarų“, – kalbėdamas su žurnalistais pasakė valstybės departamento atstovas Matthew Milleris.

Rusija tą pasiūlymą atmetė“, – pasakė jis.

Maskvos teismas praėjusią savaitę pranešė, kad iki sausio mėnesio pratęsė JAV reporterio E. Gershkovichiaus suėmimą. Jis anksčiau šiais metais Rusijoje buvo suimtas ir apkaltintas šnipinėjimu.

Teismas nurodė, kad E. Gershkovichiaus „sulaikymo laikotarpis“ pratęstas dar dviem mėnesiams – iki sausio 30 dienos.

32 metų „Wall Street Journal“ korespondentas Maskvoje, jo darbdavys ir JAV vyriausybė atmetė kaltinimus šnipinėjimu.

Evanas Gershkovichius

Teismo posėdis vyko už uždarų durų, į vidų nebuvo įleisti jokie žiniasklaidos atstovai. AFP matė saujelę žurnalistų, laukiančių prie teismo salės.

Buvo beveik neabejojama, kad E. Gershkovichiaus suėmimo terminas bus pratęstas, nes Maskva retai paleidžia į laisvę asmenis, įkalintus laukiant teismo dėl rimtų kaltinimų.

E. Gershkovichius buvo suimtas per komandiruotę kovo pabaigoje Uralo mieste Jekaterinburge ir tapo pirmuoju nuo sovietinių laikų Vakarų reporteriu, įkalintu Rusijoje dėl kaltinimų šnipinėjimu. Jis laikomas liūdnai pagarsėjusiame Maskvos Lefortovo kalėjime.

Teismo išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip posėdžio metu E. Gershkovichius stovi metaliniame kaltinamųjų narve, vilkėdamas languotus marškinius ir tamsią striukę su gobtuvu.

Amerikietis, anksčiau dirbęs Prancūzijos naujienų agentūrai AFP, Kremliui pradėjus puolimą Ukrainoje toliau rengė reportažus iš Rusijos, nors daugelis Vakarų žurnalistų paliko šalį.

Rusija nepateikė viešų įrodymų, pagrindžiančių jos pareikštus kaltinimus E. Gershkovichiui.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)