„Rusijos ambasadoriaus buvo paprašyta artimiausiu laiku atvykti į Užsienio reikalų ministeriją“, – naujienų agentūrai AFP sakė URM atstovas Gunnaras Vrangas, bet daugiau detalių nepateikė.

Švedijos kariuomenės vadovybė nurodė, kad Rusijos naikintuvas Su-27 pirmadienį priskrido prie švedų elektroninės žvalgybos lėktuvo „Gulfstream“.

Švedijos ginkluotųjų pajėgų pranešime nurodoma, kad nėra neįprasta, kad rusų lėktuvai prisiartina prie žvalgybos misijas vykdančių švedų orlaivių, kad juos atpažintų.

„Vis dėlto šįkart Rusijos orlaivio veiksmai turėtų būti laikomi vertais dėmesio: be kitų dalykų, atstumas tarp lėktuvų kai kada būdavo labai mažas“, – sakoma trečiadienį paskelbtame pranešime.

Švedijos gynybos ministras Peteris Hultqvistas pasmerkė „neprofesionalų“ Rusijos lėktuvo piloto elgesį ir paragino Maskvą ateityje vengti tokių incidentų.

„Rusijos elgesys nepriimtinas. Saugumo požiūriu, tai yra neprofesionalu; reikšmingai padidėja rimtų incidentų rizika“, – sakoma ministro pranešime, išplatintame naujienų agentūros TT.

„Visi turėtų turėti fundamentalų interesą, kad tokių incidentų neįvyktų“, – pridūrė jis.

2014 metais Švedija ir kaimyninė Danija iškvietė Rusijos ambasadorių dėl kito incidento, kai buvo iškilęs Rusijos žvalgybos lėktuvo ir komercinio lainerio susidūrimo pavojus.

Abi šalys tąsyk pakėlė į orą savo naikintuvus, reaguodamos į incidentą, esą įvykusį tarptautinėje oro erdvėje, Švedijos oro dispečerių kontroliuojamoje zonoje.

Švedija, kuri nėra NATO narė, tuo metus nurodė, kad Rusijos lėktuvas buvo pavojingai priartėjęs prie oro bendrovės „Scandinavian Airlines“ keleivinio lainerio.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (402)