aA
Ukrainoje sekmadienį vyksta prezidento rinkimai. Balsavimo teisę juose turi daugiau kaip 36 mln. piliečių.
Rinkimai Ukrainoje: po apklausos ryškėja akivaizdus lyderis
© Reuters/Scanpix

Ukrainoje – prezidento rinkimai
L. Linkevičius vyks į UkrainąLietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 28-29 dienomis lankysis Ukrainoje.Ukrainos URM atstovas spaudai Jevhenas Perebyjnisas spaudos konferencijoje sakė, kad L.Linkevičių priims laikinasis šalies prezidentas Oleksandras Turčynovas ir laikinasis užsienio reikalų ministras Andrijus Deščycia.„Per šiuos susitikimus ypatingas dėmesys bus skiriamas klausimams, susijusiems su Rusijos agresija prieš Ukrainą ir atitinkamą praktinę Lietuvos bei tarptautinės bendruomenės paramą mūsų šaliai“, – pabrėžė jis.Lietuvos ministras vizito metu vyks ir į Odesą, kur susitiks su miesto ir srities vadovais, Odesos I.Mečnikovo nacionaliniame universitete skaitys paskaitą.
Naujausiais duomenimis, per susirėmimus Donecke pirmadienį žuvo vienas žmogus. Dar du sužeisti, tarp jų vienas nepilnametis. 
Prie Donecko sunaikintas teroristų postasUkrainos kariai sunaikino teroristų prie įvažiavimo į Donecko įrengtą blokavimo postą. Tokią informaciją savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė žurnalistas Vitalijus Umanecas, skelbia glavcom.ua.Anot žurnalisto, mieste intensyviai kovojama su teroristais.„Prie įvažiavimo į miestą sunaikintas teroristų įrengtas postas – raketa pateikė tiesiai į taikinį. Visi, kas jame buvo, suplėšyti į gabalus. Poste buvo Kadyrovo čečėnų, kurie buvo tiek išdrąsėję, jog net nebesislapstė“, - parašė žurnalistas.Anot V. Umaneco, Ukrainos pajėgos įkaitų neima. Operacijoje dalyvauja pajėgos iš Myrhorodo.
Donecke teroristai perėmė tiltą. Pranešama, jog ant tilto stovi automobilis, kuris gali būti užminuotas. 
Rusijos karinės pajėgos ir toliau nesitraukia nuo sienų su Ukraina – skelbiama, jog sutelkta beveik 40 tūkst. karių. Daugiau – čia.
Prorusiškai nusiteikusiems „Donecko liaudies respublikos“ teroristams, naktį į pirmadienį užgrobusiems tarptautinį Donecko oro uostą, į pagalbą atvyko pastiprinimas.Tokią informaciją „OstroV“ suteikė Ukrainos valdžios vykdomos Antiteroristinės operacijos atstovai spaudai.„Teroristai sulaukė pastiprinimo. Antiteroristinę operaciją vykdančios pajėgos imasi veiksmų“, - žurnalistams sakė šaltinis.AFP nuotr.
Donecko oro uoste prasidėjus antiteroristinei operacijai, dalis teroristų išsilakstė ir išsislapstė netoliese esančių gyvenamųjų namų kiemuose.Daugiau – čia.
A. Merkel: P. Porošenkos pergalė pirmajame rinkimų rate būtų gera žiniaVokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pasveikino Ukrainos prezidento rinkimų preliminarius rezultatus, kurie rodo, jog Petro Porošenka galėjo užsitikrinti pakankamą rinkėjų paramą, kad būtų išvengta antrojo rinkimų rato, tačiau perspėjo, jogd tai paaiškės tik suskaičiavus visus balsus.„Mes galėsime komentuoti rezultatus tik tada, kai turėsime galutinius rinkimų rezultatus, – sakė A.Merkel. – Bet jeigu bus priimtas sprendimas dėl pono Porošenkos jau pirmajame rate, tai, žinoma, bus gera žinia“.A.Merkel pridūrė, kad nenori užbėgti įvykiams už akių, kol nėra galutinių rinkimų rezultatų. Remiantis pirminiais duomenimis, P.Porošenko užsitikrino 53,7 proc. rinkėjų palaikymą ir gerokai lenkia likusius rinkimuose dalyvaujančius kandidatus.A.Merkel išreiškė viltį, kad pirmasis žingsnis paskatins konstitucinius procesus ir parlamento rinkimus Ukrainoje. Ji pažadėjo, kad, jei reikės, Vokietija tam padės, o Europos Sąjunga, kaip tikimasi, šią savaitę padės išspręsti Ukrainos ginčą su Rusija dėl gamtinių dujų tiekimo.„Derybos dėl dujų kainos (Ukrainai) mums yra labai svarbios, – sakė A.Merkel.- Tikiuosi, kad susitarimą galima pasiekti šią savaitę. Tai labai labai svarbu“.
P. Porošenka patvirtino planuojantis parduoti savo verslą po prisaikdinimoUkrainos oligarchas Petro Porošenka, aiškiai pirmaujantis prezidento rinkimuose, patvirtino ketinimus parduoti savo verslo aktyvus, kai tik perims valstybės vadovo postą.„Kalbant apie mano verslą, sutartis su investicijų bendrove dėl pirkėjų paieškos bus sudaryta tuojau po to“, – P.Porošenka sakė žurnalistams per pirmadienį paryčiais surengtą spaudos konferenciją jo rinkimų štabe.Ankstesniuose žiniasklaidos pranešimuose nurodoma, kad 2005 metų kovą tapęs Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos vadovu, P.Porošenka visų savo verslo aktyvų valdymą perdavė Petro Porošenkos uždarajam nediversifikuotajam verslo investicijų fondui (ZNKIF), kuris vėliau buvo pervadintas „Prime Asset Capital“.
ESBO: Ukrainos rinkimai „didele dalimi patvirtino demokratinius įsipareigojimus“Ukrainos prezidento rinkimai „didele dalimi patvirtino demokratinius įsipareigojimus“ ir suteikė naujajam lyderiui legitimumą, kuris būtinas kovojant su separatistų sukilėliais šalyje, pirmadienį pareiškė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai.Pareigūnai padėjo „palengvinti rinkimus, kurie didele dalimi patvirtino demokratinius įsipareigojimus“, – sakė ESBO misijos vadovas.Kitas Europos stebėtojas pareiškė, kad rinkimai „suteikė naujam Ukrainos prezidentui legitimumą, leidžiantį nedelsiant pradėti inkliuzyvų dialogą su visais rytinių regionų piliečiais“.
Ukrainos armija pradėjo antiteroristinę operaciją sukilėlių užimtame Donecko oro uoste.Daugiau – čia.
„Donecko liaudies respublika“ bendradarbiaus su P. Porošenka tik tarpininkaujant Rusijai„Donecko liaudies respublikos“ (DLR) vadovybė pasirengusi bendradarbiauti su naujai išrinktu Ukrainos prezidentu Petro Porošenka tik tarpininkaujant Rusijai. Tai pirmadienį žurnalistams pareiškė apsišaukėlės respublikos vadinamosios Aukščiausiosios tarybos prezidiumo pirmininkas Denisas Pušilinas.„Pas mus įvesta karinė padėtis. Jums žinoma, jog P. Porošenka pareiškė, kad antiteroristinė operacija nebus nutraukta ir visi, kurie stoja į savigynos būrių pusę, bus laikomi teroristais“, – sakė D. Pušilinas.Kalbėdamas apie bendradarbiavimą su P. Porošenka, DLR lyderis pažymėjo: „Koks nors dialogas su juo įmanomas tik tarpininkaujant Rusijos Federacijai. Jis galimas tik apsikeitimo įkaitais ir okupacinės kariuomenės išvedimo klausimais“.Kaip pranešė pirmadienį Centrinė rinkimų komisija, suskaičiavus 70,08 procento balsalapių, P. Porošenka turi 53,75 procento balsų.
Donecko oro uoste girdimi šūviai, pakilo dūmaiNetoli Ukrainos rytinio Donecko miesto oro uosto esantis vienas naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistas pirmadienį pranešė girdėjęs šūvių papliūpas ir matęs iš oro uosto teritorijos kylančius dūmus. Praėjus parai po Ukrainos prezidento rinkimų, prorusiški ginkluoti sukilėliai privertė uždaryti Donecko oro uostą ir užėmė terminalą, reikalaudami, kad iš to komplekso būtų atitrauktos Ukrainos vyriausybinės pajėgos.
P. Porošenka ragina spręsti Krymo klausimąPetro Porošenka, paskelbęs pergalę Ukrainos prezidento rinkimuose, pirmadienį pareiškė, kad vienu iš svarbiausių jo uždavinių taps Rusijos aneksuoto Krymo klausimo sprendimas.„Vienu iš pirmųjų prezidento (ir) visos Ukrainos valdžios veiklos prioritetų taps Krymo klausimo sprendimas: Krymo grąžinimas Ukrainai, Kryme gyvenančių ukrainiečių, kurie dėl savo „ukrainietiškumo“ dabar patiria itin didelį spaudimą, apsauga“, – jis sakė per Kijeve vykusią spaudos konferenciją.P.Porošenka pridūrė, kad Ukrainos užsienio politikos prioritetas bus integracija į Europą.„Naujosios valdžios prioritetas bus eurointegracija – ji pelnė milžinišką palaikymą tarp rinkėjų, dalyvavusių prezidento rinkimuose, – teigė jis. – turime ryžtingų ir ambicingų šalies modernizacijos planų. Prioritetai – kova su korupcija, nepriklausoma teisminė valdžios šaka.“
Ukrainos prezidento rinkimų nugalėtojas Petro Porošenka ketina tęsti ginkluotųjų pajėgų operaciją prieš prorusiškus separatistus šalies Rytuose, praneša agentūra AFP.Daugiau – čia.
Rinkėjų aktyvumas per sekmadienį vykusius pirmalaikius Ukrainos prezidento rinkimus buvo didesnis negu 60 proc., pirmadienį pranešė Centrinės rinkimų komisijos vadovas Mychaila Ochendovskis.Daugiau – čia.
P. Porošenka sako neketinantis keisti dabartinės vyriausybės sudėtiesUkrainos milijardierius Petro Porošenka pirmadienį pareiškė, kad po pergalės prezidento rinkimuose nekeis Arsenijaus Jaceniuko vadovaujamo ministrų kabineto sudėties.„Neketinu keisti vyriausybės vadovybės“, - sakė P.Porošenka.Jis taip pat pridūrė, jog norėtų savo pirmojo užsienio vizito vykti į Lenkiją, kur birželio 4 dieną bus minimos pirmųjų pusiau laisvų parlamento rinkimų komunistiniame bloke 25-osios metinės.
Ukrainos prezidento rezultatus pripažino KinijaKinijos užsienio reikalų ministerijos atstovai pranešė pripažinsiantys priešlaikinių Ukrainos prezidento rinkimų rezultatus."Kinija gerbia Ukrainos žmonių pasirinkimą. Tikimės, kad visos pusės prisidės prie dialogo ir Ukrainos politinės krizės sprendimo ieškos politinėmis priemonėmis", - pranešė kinų diplomatai.Negalutiniais Ukrainos centrinės rinkimų komisijos duomenimis, sekmadienį įvykusius rinkimus jau pirmame ture laimėjo Petras Porošenka, surinkęs daugiau kaip 50 proc. piliečių balsų.
Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pareiškė gerbsiantis ukrainiečių pasirinkimą prezidento rinkimuose, tačiau iškėlė sąlygas tam, kad juos būtų galima laikyti legitimiais.Daugiau – čia.
Rusija gerbs Ukrainos žmonių rinkimuose pareikštą valią, sako URM vadovas.Daugiau – čia.
Vokietija tikisi, kad Rusija gerbs Ukrainos prezidento rinkimų rezultatusVokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteros Steinmeieris pirmadienį išreiškė viltį, kad Rusija greitai pasiųs signalą, jog ji gerbs Ukrainos prezidento rinkimų rezultatus.„Tikimės, kad per šią dieną bus pareiškimų iš ... Rusijos, signalizuojančių, jog Rusija gerbia tuos rinkimus“, – F.W.Steinmeieris sakė televizijai NTV.Ukrainos oligarchas Petro Porošenka surinko beveik 54 proc. balsų, pirmadienį pranešė rinkimų komisija, suskaičiavus balsalapius daugiau nei pusėje apylinkių.
Vyks į LenkijąPergalę Ukrainos prezidento rinkimuose paskelbęs Petro Porošenka sekmadienį pareiškė, kad per pirmąjį savo oficialų užsienio vizitą jis tikriausiai aplankys Lenkiją.„Galbūt prisimenate, kad (žadėjau), jog mano pirmasis (vidaus) vizitas bus Donbase. Kalbant apie užsienio vizitą, jis gali būti surengtas Lenkijoje“, – P.Porošenka sakė žurnalistams.Jis taip pat išreiškė viltį, kad prisaikdinimas prezidentu įvyks artimiausiu laiku.„Manau, tai įvyks labai greitai – mes turim atlikti daug darbų“, – sakė P.Porošenka.Į politiką pasukęs milijardierius konditerijos verslo magnatas tesėsiantis savo pažadą ir parduosiantis savo valdomus aktyvus po prisaikdinimo.„Kalbant apie mano verslą, sutartis su investicijų bendrove dėl pirkėjų paieškos bus sudaryta tuojau po to“, – pažymėjo jis.Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC nurodė, kad Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis sekmadienį pasveikino P.Porošenką su pergale Ukrainos prezidento rinkimuose ir pakvietė jį atvykti į Lenkiją birželio 3–4 dienomis, kai bus minimos pirmųjų pusiau laisvų parlamento rinkimų komunistiniame bloke 25-osios metinės.Ta proga Lenkijoje apsilankys JAV prezidentas Barackas Obama, kuris planuoja birželio 3 dieną susitikti su Vidurio ir Rytų Europos šalių lyderiais.
P. Porošenka laimėjo beveik 53,86 proc. balsų per Ukrainos prezidento rinkimusProvakarietiškas milijardierius Petro Porošenka gavo 53,86 proc. balsų ir laimėjo Ukrainos prezidento rinkimus per pirmąjį ratą, rodo pirmadienį Centrinės rinkimų komisijos paskelbti daliniai rezultatai.Buvusi premjerė Julija Tymošenko, smarkiai atsilikusi, yra antroje vietoje su 13,1 proc. balsų.Tokius rezultatus rinkimų komisija paskelbė suskaičiavusi daugiau kaip 50 proc. visų atiduotų balsų.Nacionalistų parlamentaras Olehas Liaška yra trečioje vietoje su 8,48 proc. balsų.Antrojo rinkimų rato birželio 15 dieną nebereikia, jei kuris nors iš kandidatų pirmajame rate peržengė 50 proc. ribą.Centrinė rinkimų komisija P.Porošenką sekmadienio rinkimų, kurie buvo surengti nepaisant balsavimo žlugdymo separatistinės Rytų Ukrainos dalyse, nugalėtoju turėtų paskelbti vėliau pirmadienį.
<script type="text/javascript" rel="gallery" src="https://g1.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=152096"></script>
Prie Slovjansko atsinaujino mūšiai tarp teroristų ir Antiteroristinės operacijos pajėgų, praneša „Levyj bereg“ su nuoroda į „Echo Moskvy“.Daugiau – čia.
Suskaičiavo virš 37 proc. balsųProvakarietiškas milijardierius Petro Porošenka gavo 54,16 proc. balsų ir laimėjo Ukrainos prezidento rinkimus per pirmąjį ratą, rodo pirmadienį Centrinės rinkimų komisijos paskelbti daliniai rezultatai.Buvusi premjerė Julija Tymošenko, smarkiai atsilikusi, yra antroje vietoje su 13,12 proc. balsų. Tokius rezultatus rinkimų komisija paskelbė suskaičiavusi 37,66 proc. visų atiduotų balsų. Nacionalistų parlamentaras Olehas Liaška yra trečioje vietoje su 8,49 proc. balsų.
Suskaičiavo virš 33 proc. balsųUkrainos Centrinė rinkimų komisija skelbia, kad suskaičiavus 33,2 proc. biuletenių, tvirtinasi prognozės:  už P. Porošenko atiduota 54,08 proc. balsų, už J. Tymošenko - 13,12 proc.. Olegas Liaška jau surinko 8,47 proc. balsų, Anatolijus Gricenka 5,51 proc., sergejus Tigipko - 5,08 proc.,  Michailas Dobkinas - 3.32 proc.
Luhanske separatistai paėmė į nelaisvę du vietos žurnalistusLuhansko srities Sčiastijės miesto kontrolės poste separatistai sulaikė automobilį, kuriuo važiavo Luhansko leidinio „Obzor“ žurnalistai Viačeslavas Bondarenka ir Maksimas Osovskis bei jų pasamdytas taksi vairuotojas Andrejus Titovskis, praneša unian.net.Šią žinia „Radio Svoboda“ pranešė Luhansko Euromaidano aktyvistė Marija Beliakova. Jos teigimu, ji telefonu paskambino vienam iš žurnalistų, atsiliepė kažkoks vyras, kuris pasakė, kad juos veža į Ukrainos Saugumo tarnybos būstinę, kur bus išsiaiškinta jų tapatybė ir jie netrukus bus paleisti. Fone M. Beliakova girdėjo M. Osovskio balsą, jis aiškino, kokias nuotraukas turi planšetiniame kompiuteryje.Teroristai daugiausiai pretenzijų turėjo dėl automobilio salone buvusios Ukrainos vėliavos.Žurnalistai prezidento rinkimų dieną važinėjo po Luhansko sritį ir rinko informaciją apie tai, kaip vyksta rinkimų procesas.
P. Porošenka jau kalba kaip Ukrainos prezidento rinkimų nugalėtojasSuskaičiavus 25 proc. balsų, P. Porošenkos pergalė nekelia abejonių.Plačiau...
Pirma kelionė - į DonbasąSekmadienio rinkimus laimėjęs Ukrainos milijardierius ir buvęs šalies užsienio reikalų ministras Petras Porošenka pirmojo savo vizito ketina vykti į separatistinių neramumų apimtą Donbaso regioną.Plačiau...
Luhansko liaudies respublika paneigė susijungusi su Donecko liaudies respublikaLuhansko ir Donecko „liaudies respublikos“ nesusijungė į „Naująją Rusiją“. Tai, kalbėdamas su žurnalistais sekmadienį, gegužės 25 dieną, pareiškė „Luhansko liaudies respublikos“ „ministras pirmininkas“ Vasilijus Nikitinas, skelbia RIA „Novosti“.„Apie jokią Naująją Rusiją vakar Donecke susitarta nebuvo, - pareiškė V. Nikitinas. - Buvo sutarta apie liaudies respublikų sąjungos sukūrimą. Dvi nepriklausomos respublikos“.Jis pridūrė, kad tokios sąjungos tikslas – bendradarbiavimas, pavyzdžiui, ekonominėje ar karinėje sferose. Šią sąjungą valdys speciali taryba, į kurią įeis po tris kiekvienos „liaudies respublikos“ narius.Anksčiau buvo pranešta, kad šeštadienį, gegužės 24 dieną, Donecke Luhansko ir Donecko „liaudies respublikos“ pasirašė susitarimą apie susijungimą į „vieningą valstybę „Naujoji Rusiją“.
Suskaičiavo virš 5 proc. balsųUkrainos Centrinė rinkimų komisija skelbia, kad suskaičiavus 5,42 proc. biuletenių, tvirtinasi prognozės:  už P. Porošenko atiduota 54,97 proc. balsų, už J. Tymošenko - 12,72 proc.. Olegas Liaška jau surinko 8,39 proc. balsų, Anatolijus Gricenka – 5,72 proc., Sergejus Tigipka – 4,81 proc., Michailas Dobkinas – 3,49 proc.
Balsavo 61 proc. rinkėjųUkrainoje rinkimuose galėjo dalyvauti ne mažiau kaip 61 proc. rinkėjų, rodo iš 125 rajonų gauta informacija.Aktyviausiai balsavo Ukrainos centras ir vakarų regionas, tuo metu rytiniuose rajonuose balsavo apie 10-15 proc. balsavimo teisę turinčių rinkėjų. Tikslius duomenis Rinkimų komisija žada paskelbti tik po kelių dienų, nes jau dabar yra iškilę sunkumų gaunant informaciją, rašo „Unian“.
D. Grybauskaitė: Ukraina sugebėjo organizuoti demokratiškus rinkimusAntrajai kadencijai perrinkta Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ukrainą sugebėjus organizuoti demokratiškus ir atvirus rinkimus.„Norėčiau pasveikinti Ukrainos tautą, kad ji sugebėjo organizuoti demokratiškus ir atvirus rinkimus, kad rinkimai yra įvykę“, - Lietuvos žurnalistams sekmadienio vakarą sakė D. Grybauskaitė.„Galutinių rezultatų dar neturime, žinome lyderį, svarbiausia, kad nepriklausomai nuo to, kad rytiniuose regionuose rinkimai buvo apsunkinti, visoje Ukrainoje rinkimai įvyko. Sveikinu Ukrainos tautą, kuri galės pradėti dirbti, statyti savo ateitį ir būti patikima partnere visai tarptautinei bendruomenei“, - kalbėjo D. Grybauskaitė.
Tikisi aktyvesnės kovos Rytų Ukrainoje Ukrainos premjero pirmasis pavaduotojas Vitalijus Jarema tikisi, kad naujasis šalies vadovas paskelbs aktyvią kovą Rytų Ukrainoje. „Mes ne tikimės, o mes esame įsitikinę, todėl tai reikia padaryti kuo greičiau, kad visas visas blogis nepapultų pas mus, todėl antiteroristinė operacija bus tęsiama ir tikiuosi, kad šis etapas –  kariuomenės judėjimas į rytus bus efektyvesnis“, – sakė V. Jarema. 
Donecke balsavo 100 tūkst. žmonių„Unian“ informuoja, kad Donecke balsavo 100 tūkst. žmonių, nors tokią teisę turėjo 645 tūkst. gyventojų. „Reuters“ nuotr.
T. Jaglandas: Ukrainą ir toliau remsimeUkrainą su įvykusiais rinkimais pasveikino ir Europos Tarybos generalinis sekretorius Thorbjornas Jaglandas.Pasak jo, žmonių išreikšti mandatai „turėtų būtisvarbus žingsnis sprendžiant politinę krizę Ukrainoje“. „Tikiu, kad naujasis prezidentas veiks ryžtingai siekiant atkurti taiką ir demokratiją šalyje. Jis gali tikėtis Europos Tarybos paramos, mes ir toliau remsime Ukrainos reformas, ypač Konstitucijos reformąą“, - sakė T. Jaglandas .„Tik visiška pagarba demokratijai, žmogaus teisėms ir teisinei valstybei yra vienintelis būdas garantuoti Ukrainos žmonių gerovę ir savo šalies taikią ateitį“, - pabrėžė jis.
P. Porošenka – už naujus parlamento rinkimus Šokolado magnatas Piotras Porošenka sako, kad palaiko pirmalaikių parlamento rinkimų idėją. „Aš manau, kad jie turi įvykti dar šiais metais“, – žurnalistams sakė jis. 
Lietuva jau pasveikino P. Porošenką  Lietuva sveikina Ukrainos žmones, aktyviai dalyvavusius balsavime. „Aukštas rinkėjų aktyvumas rodo, kad Ukrainos visuomenė pati sprendžia savo šalies ateitį, kurioje taika ir visus šalies regionus bei politines jėgas vienijantis nacionalinis dialogas išlieka esminės vertybės“, – rašoma Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime.  Jame taip pat pažymima, kad Ukrainos vyriausybė sklandžiai surengė prezidento rinkimus tokiu nelengvu šaliai laikotarpiu. „Preliminariais tarptautinių stebėtojų vertinimais, atitinkantys tarptautinius standartus rinkimai surengti laisvai ir sąžiningai. Kaip niekad gausus tarptautinių stebėtojų dalyvavimas šiuose rinkimuose pabrėžia ypatingą jų svarbą sureguliuojant sudėtingiausią politinę krizę Ukrainoje nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo. Lietuvos atstovai taip pat aktyviai stebėjo rinkimus – Lietuva pagal nacionalinių   stebėtojų Ukrainos Prezidento rinkimuose skaičių nusileido tik Lenkijai ir JAV“, – rašoma sveikinime. Lietuva taip pat sveikina P. Porošenką, kuris, preliminariais duomenimis, rinkimuose surinko daugiau kaip 50 proc. balsų. „Didžiosios daugumos ukrainiečių jam išreikštas pasitikėjimas suteikia vilties, kad P. Porošenka taps tikru nacionalinės vienybės simboliu, konsoliduosiančiu tautą ir valstybės institucijas dabartinių grėsmių Ukrainai akivaizdoje, ir užtikrins šaliai reikalingų pažangių europietiškų reformų įgyvendinimą“, – pažymi URM.Be to, pranešime rašoma, kad Lietuva smerkia „nelegalių ginkluotų grupuočių, taip vadinamųjų separatistų, pavienius bandymus Rytų Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse trukdyti surengti šiuos rinkimus bei jų gyventojams išreikšti savo valią“. „Labai teigiamai vertiname Ukrainos vyriausiosios rinkimų komisijos sudarytą galimybę šių sričių ir šiuo metu Rusijos okupuoto Krymo gyventojams balsuoti kitose rinkimų apylinkėse. Dar kartą patvirtiname savo paramą Ukrainos žmonių ir vyriausybės europinės ateities siekiams, kurių   įgyvendinimo esminis pamatas yra Europos Sąjungos-Ukrainos Asociacijos susitarimas. ES yra įsipareigojusi užbaigti ES-Ukrainos Asociacijos susitarimo pasirašymo procesą kuo greičiau po Prezidento rinkimų. Tikimės, kad tai įvyks birželio mėnesį rengiamame Europos lyderių susitikime“, – rašoma pranešime.
J. Tymošenko ir D. Jarošas žada paramąKandidatai į Ukrainos prezidentus Julija Tymošenko ir Dmitrijus Jarošas žada paremti išrinktąjį valstybės vadovą, praneša „RIA Novosti“.„Mes padarysime visa, kad padėtume visoms valdžios šakoms kurti stiprią Ukrainą, kad pagaliau būtų surengtas referendumas dėl Ukrainos narystės NATO“, - pareiškė sekmadienį J. Tymošenko.„Dešiniojo sektoriaus“ lyderis D. Jarošas pažymėjo, kad jo partija padės naujajam prezidentui sureguliuoti krizę rytiniuose regionuose.
V. Jurkonis: P. Porošenka galėtų atnešti Ukrainai stabilumąUkrainos šokolado magnatas Petro Porošenka prezidento poste valstybei atneštų stabilumą, teigia politikos ekspertas Vytis Jurkonis. Pasak jo, šiuo metu svarbiausia, kad Ukraina apskritai išsirinktų naują šalies vadovą.„P. Porošenka teikia daugiau vilčių negu Julija Tymošenko. Jis būdamas solidžiu oligarchu jis galbūt bus mažiau paveikus įvairioms įtakoms tiek iš trečiųjų šalių, tiek iš kitų verslo klanų ir šiek tiek užtikrins stabilumą valstybėje, kurio dabartinei Ukrainai labai reikia. (...) Palyginti su kitais kandidatais, jis gali stabilumą užtikrinti labiau, nei bet kuris kitas kandidatas“, - BNS sakė V. Jurkonis, dirbantis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.V. Jurkonis teigė, kad prezidento išrinkimas reikš svarbų faktą, kad valdžia Ukrainoje yra teisėta, ir tai turėtų pristabdyti Kremliaus retoriką.„Reikėjo rinkimų - kad jie įvyktų ir koks ten bebūtų rezultatas, naujo prezidento išrinkimas jau yra didžiulis pliusas ir didžiulis kontrargumentas visam tam Kremliaus primetamam naratyvui, tarsi valdžia Ukrainoje yra neteisėta“, - aiškino politikos ekspertas.AFP/Scanpix nuotr.
K. Girnius: V. Porošenkos pergalė būtų geriausias rezultatas UkrainaiPiotro Porošenkos  pergalė jau pirmame Ukrainos prezidento rinkimų ture būtų pats geriausias rezultatas, padėsiantis iš esmės spręsti krizę Ukrainoje.Taip teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų docentas  Kęstutis Girnius.„Tai būtų labai teigiami rezultatai, jei pasitvirtintų, kad P. Porošenka laimėjo pirmame ture – tai pirmiausia rodytų šalies vienybę, antra, suteiktų jam labai tvirtą mandatą, kuriuo abejoti negalėtų net ir Rusija - jie visi žino, kaip sunku laimėti pirmame rate. Trečia, nesant reikalo rengti antrą turą, įtampos šalyje turėtų sumažėti ir separatistai turėtų mažiau pagrindo toliau maištauti ir bus labiau izoliuoti“, – sekmadienį BNS sakė K. Girnius.Anot jo, vienas esminių klausimų bus tai, ar jis gebės atsiriboti nuo buvusių korumpuotų vyriausybių veiklos ir pasukti nauju keliu.„Reikia viltis, kad P. Porošenka bus doras ir veiksmingas politikas, bet reikia prisiminti ir tai, kad jis yra dirbęs ir V. Juščenkai, ir V. Janukovyčiui, kitaip sakant, pavojus yra tame, kad jis nėra visiškai naujas žmogus, yra tas pavojus, kad jis dar gali tęsti senąją politiką. Didysis klausimas, ar jam pasiseks atsikratyti savo praeities, kuri yra susijusi su darbu ankstesnėse korumpuotose Ukrainos Vyriausybėse“, – svarstė K. Girnius.Balsavusiųjų Ukrainos rinkimuose apklausa sekmadienį parodė, kad šokolado magnatas P. Porošenka gavo absoliučią daugumą jau pirmajame rate ir buvo išrinktas šalies prezidentu.Apklausa parodė, kad už 48 metų provakarietišką P. Porošenką balsavo 55,9 proc. rinkėjų – daug daugiau nei už antroje vietoje likusią buvusią premjerę  Juliją Tymošenko, kuri gavo 12,9 proc. balsų.Jei šias prognozes pirmadienį patvirtins rezultatai, antrojo rinkimų rato kitą mėnesį nereikės.
Piktinasi Rusijos Pirmuoju kanaluUkrainos žiniasklaida piktinasi Rusijos Pirmuoju kanalu, kuris per Žinias paskelbė, kad, remiantis Rinkimų komisijos duomenimis, rinkimuose pirmauja Dmitrijus Jarošas, surinkęs 37 proc. balsų.Pasak žiniasklaidos, ši informacija neatitinka tikrovės.
Dalyvavo 59,6 proc. rinkėjų20 val. duomenimis, Ukrainos prezidento rinkimuose dalyvavo 59,6 proc. rinkėjų. Valdžios institucijos skelbia, kad rinkimai vyko be rimtų pažeidimų, todėl rinkimų komisija turės juos paskelbti galiojančiais.
B. Obama sveikina Ukrainos pasirinkimąJAV prezidentas Barackas Obama pasveikino Ukrainos žmones su įvykusiais prezidento rinkimais, skelbiama oficialioje jo paskyroje „Twitter“.Be to, B. Obama pareiškė, kad yra pasiruošęs dirbti su naujuoju Ukrainos prezidentu, kaip ir su „demokratiškai išrinktu parlamentu“. „Jungtinės Valstijos toliau rems Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą“, – pabrėžė JAV vadovas.„Nepaisydami provokacijų ir smurto, milijonai ukrainiečių ėjo balsuoti visoje šalyje ir net Rytų Ukrainos, kur Rusijos remiamų separatistų grupės siekė atimti pilietines teises ištisuose regionuose, dalyse kai kurie drąsūs ukrainiečiai vis tiek sugebėjo atiduoti savo balsus“, - sakė B.Obama, kurį citavo Baltieji rūmai. 
J. Tymošenko: naujai išrinktas prezidentas turi nutraukti karą Antrą vietą Ukrainos prezidento rinkimuose užimanti Julija Tymošenko leido suprasti, kad pripažįsta Piotrą Porošenką naujai išrinktu prezidentu.J. Tymošenko pusvalandį pavėlavusi pasirodė trumpoje spaudos konferencijoje priešrinkiminiame štabe kartu su savo komanda, informuoja news.liga.net.Per trumpą spaudos konferenciją ji faktiškai sutiko pirminiais rinkimų duomenimis ir pasakė, jog naujas prezidentas turi visas galimybes užbaigti karui.„Prezidentas, kurį šiuose rinkimuose išrinks ukrainiečiai, turi visas galimybes sustabdyti karą. Mūsų komanda padės visoms valdžioms šakoms. Svarbiausiu šių rinkimų pasiekimu galima laikyti tai, kad jie įvyko, nepaisant bandymų iš rusų pusės juos sutrukdyti“, – sakė ji.Ji padėkojo visiems už ją balsavusiems ukrainiečiams. Žurnalistai neturėjo galimybės pateikti J. Tymošenko klausimų, spaudos konferencija truko 4 min., paskui ji išėjo iš salės.„Reuters“ nuotr.
P. Porošenka: Ukraina pasirinko „Europos integracijos“ keliąMilijardierius Petro Porošenka, kuris po sekmadienį vykusių rinkimų turi tapti naujuoju Ukrainos prezidentu, sekmadienį pareiškė, kad šalies rinkėjai pasirinko šalies vientisumą ir „Europos integracijos“ kelią.„85 proc. ukrainiečių palaikė Ukrainos europietišką pasirinkimą. Šiandien europietiškos krypties, europietiško Ukrainos siekio realizacija yra ypatingai svarbi, ir visos valdžios šakos turi vadovautis savo veikloje šia ryžtinga Ukrainos valia“, - sakė jis per trumpą spaudos konferenciją savo štabe.„Daugiau kaip 90 proc. ukrainiečių, kurie dalyvavo balsavime, ryžtingai palaikė vieningą nedalomą Ukrainą, ne federacinė, bet unitarinė Ukraina šiandien gavo ukrainiečių liaudies pasitikėjimo bilietą“, - pabrėžė jis.Jis taip pat pridūrė, kad remia idėją jau šiais metais surengti Ukrainos parlamento rinkimus.Kaip parodė balsavusiųjų Ukrainos rinkimuose apklausa, P. Porošenka jau pirmajame rate užsitikrino daugiau kaip 55 proc. balsų.
P. Porošenkos štabas: Kijevo meras – V. KličkoPrezidento rinkimuose, manoma, laimėsiantis šokolado magnatas Piotras Paraščenka sako, kad, jo štabo duomenimis, Kijevo mero postą laimėjo boksininkas Vitalijus Kličko.Kaip praneša Unian.net, P. Porošenka jau pasveikino V. Kličko  ir pažymėjo, jog reformos šalyje prasidės nuo Kijevo. Su tuo sutiko ir V. Kličko, kuris pažadėjo iš Kijevo padaryti tikrą europietišką miestą. Jis žmones pakvietė vienytis svarbioms reformoms šalyje. 
P. Porošenka savo, kaip Ukrainos prezidento, misija laiko taikąUkrainos milijardierius Petro Porošenka, kuris, kaip rodo balsavusiųjų apklausos, laimi rinkimus, sekmadienį sakė, kad jo, kaip prezidento, pirmoji misija bus „užbaigti karą ir atnešti taiką“ šaliai.Jis taip pat sakė, kad jo pirmoji kelionė bus į šalies rytus, kur vyksta kruvinas promaskvietiškų separatistų sukilimas.
P. Porošenka padėkojo ukrainiečiams už palaikymą Kandidatas į prezidentus Piotras Porošenka padėkojo ukrainiečiams už palaikymą.Kaip praneša „Unian“ korespondentas, taip jis sakė trumpoje spaudos konferencijoje rinkimų štabe, uždarius rinkimų apylinkes.P. Porošenka pabrėžė, kad šiandien galima konstatuoti, kad rinkimai baigėsi, jie baigėsi vienu turu.Jis rėmėsi vadinamųjų „exit poll“ apklausų rezultatais, kurie iš esmės patvirtino, kad antro rinkimų turo nebus.Jis padėkojo ukrainiečiams už prezedento neturintį aktyvų dalyvavimą ir už aktyvią poziciją.Nacionalinės „exit-poll 2014“ apklausos duomenimis, už P. Porošenka balsavo 55,9 proc., rinkėjų, o Nacionalinės televizijos „exit-poll“ apklausos duomenimis – 57,3 proc. rinkėjų.
Apklausa: P. Porošenka gavo 55,7 proc. balsųUkrainos naujienų portalas unian.net skelbia, kad net 350 apylinkių buvo atlikta rinkėjų, atidavusių balsus, apklausa. Šioje apklausoje dalyvavo rinkėjai ir iš Donecko bei Lugansko regionų.Apklausos duomenys:Petras Porošenka – 55,7 proc.Julija Tymošenko – 12,9 proc.Olegas Liaška – 8,8 proc.Anatolijus Gricenka – 6,0 proc.Sergejus Tigipka – 4,6 proc.Michailas Dobkin – 2,7 proc.Olga Bogomolec – 2,1 proc.
Milicininkai sulaikė Mariupolio „liaudies mero“ brolįPer ginkluotą pasipriešinimą milicijos darbuotojams žuvo Deniso Kuzmenkos apsaugininkas.Sekmadienį Mariupolyje per milicijos specialiosios paskirties būrio užpuolimą sulaikytas vadinamojo Mariupolio „liaudies mero“ Dmitrijaus Kuzmenkos brolis – Denisas Kuzmenka.Apie tai pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka, informuoja unian.net.Per ginkluotą pasipriešinimą milicijos darbuotojams žuvo D. Kuzmenkos apsaugininkas.Sulaikytasis išgabentas už sritis ribų, atliekamas tyrimas. Artimiausiu metu teismas skirs jam kardomąją priemonę.D. Kuzmenko įtariamas keliais neteisėtais veiksmais, tarp jų – administracinių pastatų užgrobiu, masinių neramumų organizavimu, bandymu sutrukdyti Ukrainos prezidento rinkimams keliose rinkimų apylinkėse.
P. Porošenka laimėjo Ukrainos prezidento rinkimus per pirmąjį turąAgentūros TNS apklausos duomenys rodo, kad už P. Porošenką balsavo 57,3 proc. rinkėjų. Jeigu apklausos duomenys pasitvirtins, antrasis turas nebus rengiamas.Apklausos duomenys rodo, kad antroje vietoje yra Julija Timošenko, tegavusi tik 12,4 proc. balsų.Rinkimų sensacija tapo Olegas Liaška, gavęs 8,7 proc. rinkėjų balsų.
Rinkimai Ukrainoje įvyko, balsavo daugiau nei 50 proc. rinkėjų Rinkimai Ukrainoje vyko, kadangi 17 val. buvo balsavę jau daugiau nei 50 proc. rinkėjų.Kaip informuoja „Unian“ korespondentas, apie tai trumpoje spaudos konferencijoje pranešė frakcijos „Batkvščina“ pirmininkas Sergejus Soboliovas.Jo teigimu, „galime konstatuoti, kad sprendžiat iš rezultatų 17 val., rinkimai Ukrainoje įvyko“.„Turime operatyvios informacijos, kurią gauname kas valandą paskambinus visiems, kurie atstovauja mūsų politinę jėgą ir mūsų kandidatę Juliją Tymošenko kiekvienoje Ukrainos rinkimų komisijoje. Taigi konstatuojam, kad sprendžiant iš 17 val. duomenų daugiau nei 50 proc. rinkėjų atėjo į rinkimų apylinkes ir įvykdė savo pilietinę pareigą“, – pabrėžė jis.S. Soboliovas pabrėžė: „Esminis klausimas, kurio tikėjosi Rusija ir pats ponas Putinas, – sutrukdyti rinkimams Ukrainoje. Taip neįvyko.“
Lietuvoje ukrainiečiai balsuoja ne itin aktyviaiLietuvoje gyvenantys Ukrainos piliečiai ne itin aktyviai balsuoja savo šalies prezidento rinkimuose.Kaip BNS informavo Ukrainos ambasadoje Vilniuje įsikūrusios rinkimų komisijos pirmininkas Nikolajus Dziadzinas, iki 18 val. balsavo apie 13 proc. registruotų rinkėjų.Iš viso Lietuvoje balso teisę turi 1492 ukrainiečiai. Balsavimo apylinkė dirba iki 20 valandos.„Tikimės, kad bus daugiau. Aktyviai rinkimuose dalyvauja ukrainiečiai, kurie gyvena Kaune, Visagine, Varėnoje, Panevėžyje. Vilniečiai kažkur užtruko“, - BNS sakė rinkimų komisijos pirmininkasAnot jo, žmonės ateina balsuoti dėl savo ateities.„Jeigu jie negalvotų, kad šie rinkimai svarbūs, neatvažiuotų iš Kauno, Panevėžio, Visagino, esant tokioms kainoms ir atlyginimams. Žmonės balsuoja už savo ateitį. Mums būtinai reikia turėti savo prezidentą, kad mažiau kiti rūpintųsi“, - sakė N. Dziadzinas.Neramumų krečiamoje Ukrainoje sekmadienį vyksta pirmalaikiai prezidento rinkimai. Valstybės vadovas renkamas vasarį iš posto pašalinus ir iš šalies pabėgus prezidentui Viktorui Janukovyčiui.
P. Porošenka žada dialogą su žmonėmis Rytų UkrainojeUkrainos milijardierius Petro Porošenka po savo pergalės prezidento rinkimuose ieškos dialogo su žmonėmis krizės krečiamoje rytinėje šalies dalyje.Būtina užmegzti tiesioginį kontaktą, sekmadienį atiduodamas savo balsą rinkimuose sakė „šokolado karaliumi“ vadinamas kandidatas. Jis pabrėžė, kad pirmiausiai žmonėms reikia grąžinti taiką.Apklausos rodo, kad P.  Porošenka rinkimuose surinks daugiau kaip 40 proc. balsų. Prorusiški separatistai Ukrainos rytuose neleidžia žmonėms balsuoti.„Ginkluoti asmenys turi pasitraukti iš miestų ir kaimų“, - reikalavo kandidatas. Jo balsavimą stebėjo didžiulė žiniasklaidos atstovų minia. P. Porošenka balsuoti atvyko su savo keturiais vaikais, kurie visi vilkėjo tradicinius ukrainietiškus marškinius. 
JAV dabartinius prezidento rinkimus Ukrainoje laiko istoriniaisStebėtojas iš JAV Samas Cliggeris teigia, kad Amerikoje šiuo metu vykstantys prezidento rinkimai laikomi istoriniais.Kaip informuoja „Unian“ korespondentas, taip jis sakė spaudos konferencijoje Kijeve. Stebėtojas pabrėžė, jog rinkimai laikomi istoriniais, nes turės įtakos ne tik Ukrainai, bet ir Europai bei visam pasauliui.Stebėtojo teigimu, ilgos eilės prie rinkimų apylinkių nėra gerai, tačiau turi ir teigiamų pusių, nes rodo labai didelį rinkėjų aktyvumą.S. Cliggerio teigimu, jo ir jo kolegų vertinimu, Kijevo rinkimų apylinkėse, kuriose jis lankėsi, balsavo mažiausiai 70 – 75 proc. rinkėjų.Stebėtojas pabrėžė, kad rinkėjai aktyviai dalyvauja ir vadinamoje „exit poll“ apklausoje (kai rinkėjai apklausiami iš karto po balsavimo).Primename, kad vasario 22 d. Aukščiausioji Rada priėmė sprendimą dėl Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus nušalinimo nuo pareigų ir paskyrė išankstinius prezidento rinkimus gegužės 25 d.Į Ukrainos vadovo postą pretenduoja 21 kandidatas.
Donecke patruliuoja kaukėti separatistai, regione veikia nedaug rinkimų apylinkiųGinkluoti separatistai su maskuojamąja apranga ir balaklavomis patruliavo pagrindiniame Rytų Ukrainos mieste Donecke, o demonstrantų minios atvirai atmetė sekmadienį vykstančius Ukrainos prezidento rinkimus.Nė vienas rinkimų punktas nebuvo atidarytas šiame sukilėlių kontroliuojamame mieste, o Donbaso regione, kur vyrauja prorusiški separatistai, rinkimai vyksta tik 11-oje iš 34 apygardų.„Ukraina dabar yra kita šalis, todėl nematau priežasčių, kodėl mes turėtume dalyvauti šiuose rinkimuose“, – sakė viena moteris Donecko miesto centre, prisistačiusi kaip Elisabeta.„Nesvarbu, kokie bus rezultatai, šiandien mums tai nerūpi“, – pridūrė ji.Pranešimų apie smurtą nebuvo, nors sukilėliai, kovojantys su Kijevo vyriausybe, grasino sužlugdyti balsavimą Donecke ir Luhanske – pagrindiniuose savo kontroliuojamuose regionuose Ukrainos anglių ir plieno industrijos širdyje.Dar prieš balsavimą rinkimų pareigūnai pranešė apie daugelį bauginimo ir išpuolių prieš rinkimų apylinkes atvejų šalies rytuose, kur ukrainiečių pajėgoms balandžio viduryje pradėjus puolimą prieš sukilėlius žuvo dešimtys žmonių.Donecko pagrindinėje Lenino aikštėje maždaug 2 tūkst. žmonių dalyvavo demonstracijoje ir reiškė paramą separatistams, skanduodami „Jūs esat didvyriai“ ir „Neimkit belaisvių, žudykit juos“.Aikštėje buvo maždaug 200 vyrų, kuriuos rėmė šarvuočiai, o kaukėti sukilėliai saugojo Aleksandrą Borodajų, paskelbtą Donecko liaudies respublikos premjeru.Vis dėlto nepaisydami įtampos ir problemos surasti balsavimo apylinkę daug gyventojų vis vien norėjo pasinaudoti savo demokratine teisę pareikšti valią.Donecko Kalinino rajone namų šeimininkė Raisa buvo akivaizdžiai sutrikusi, kai atėjusį į mokyklą, kurioje ji paprastai balsuoja, rado uždarytas duris.„Mes nuvažiavome į oro uostą, nes buvome pasiryžę balsuoti, bet ten nieko nebuvo, - sakė ji. - Mes negalime balsuoti, todėl norisi verkti.“„Nepakeliu šios padėties, noriu balsuoti už permainas, nes myliu Ukrainą“, - sakė ji.
Ukraina Rusijos premjero vizitą Kryme vadina provokacijaUkraina Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo netikėtą vizitą aneksuotame Kryme sekmadienį pavadino „tyčine provokacija“, kuria rinkimų dieną siekiama destabilizuoti šalį.„Rusijos premjero vizitas okupuotoje Ukrainoje prezidento rinkimų Ukrainoje dieną yra ypatingas įžūlumas ir tyčinė provokacija, kuria siekiama destabilizuoti situaciją Ukrainoje“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime, kuris buvo paskelbtas netrukus po D. Medvedevo atvykimo į Rusijos aneksuotą Juodosios jūros pusiasalį.
Nuo Lvovo iki Kijevo minios ukrainiečių plūsta atiduoti balso už taiką Netgi Ukrainos laikinajam vadovui Oleksandrui Turčynovui teko 45 minutes lūkuriuoti, kad galėtų atiduoti savo balsą sekmadienį šalyje vykstančiuose prezidento rinkimuose.Nors prorusiškų separatistų kontroliuojamuose šalies rytuose daug balsavimo apylinkių taip ir nebuvo atidarytos, už šimtų kilometrų nuo šių regionų minios ukrainiečių nuo ankstyvo ryto plūdo atiduoti savo balso už prezidentą, kuris, jų nuomone, išves šalį iš daug mėnesių besitęsiančios kruvinos politinės suirutės.„Tikiuosi, kad šie rinkimai galiausiai atneš taiką Ukrainai“, - sakė 38 metų verslininkas Olehas, balsavęs Ukrainos vakaruose, prie sienos su Lenkija esančiame Lvove, kuris laikomas ukrainiečių nacionalistų bastionu.Kijevo centre esančiame dailiame mokyklos pastate, ant kurio parašyta - „48-oji gimnazija“, įvairaus amžiaus rinkėjai kantriai lūkuriavo eilėje, kad galėtų užeiti į kabiną už ryškiai geltonos užuolaidos ir pagaliau atiduoti savo balsą.Rinkimų pareigūnai energingai registravo rinkėjus ir plastikiniais tamsiai raudonos spalvos raiščiais plombavo permatomas balsalapių dėžes.„Turime išrinkti prezidentą, kad Rusija paliktų mus ramybėje“, - sakė 55 metų namų šeimininkė Nelia Isajenko, balsavusi Kijevo šiauriniame Obolonės rajone.Šioje balsavimo apylinkėje žmonių eilė iš pastato buvo nusidriekusi net į gatvę.„Dar nesu matęs tokių rinkimų, - sakė vienas rinkėjų. - Puiku, kad čia yra tiek daug žmonių“.Buvęs kareivis Igoris Volkovas sakė, kad prezidento rinkimuose balsavo už aiškų favoritą, provakarietišką kandidatą, milijardierių Petro Porošenką.„Mums reikia teisėto prezidento. Ramybė pamažu bus atkurta, bet – ne Donbase“, – sakė jis, paminėdamas pramoninį regioną, kuriame vyrauja prorusiški separatistai.Tačiau 73 metų Raissa Podlesniuk sakė, kad atidavė balsą už buvusią premjerę Juliją Tymošenko, 2004 metų Oranžinės revoliucijos didvyrę, kuri, kaip rodė apklausos, yra antroje vietoje ir smarkiai atsilieka nuo favorito.„Porošenka bus kitas Janukovyčius. Jis yra oligarchas, jis net nedrįsta dalyvauti televizijos debatuose su Julija“, – sakė R.Podlesniuk.Apklausos rodė, kad P.Porošenką remia maždaug 45 proc., o J.Tymošenko – 7,5 proc. rinkėjų, bet jam gali nepavykti išvengti antrojo rinkimų rato, kuris įvyktų po trijų savaičių.„Pirma, ką turime padaryti, tai atnešti taiką visiems Ukrainos piliečiams. Žmonės su ginklais turi pasitraukti iš miestų ir kaimų gatvių“, – Kijeve sakė šokolado magnatas P.Porošenka, atidavęs savo balsą prezidento rinkimuose.48 metų rinkimų favoritas pabrėžė, kad būtinas „tiesioginis dialogas su Donbaso, Donecko ir Luhansko gyventojais“.J.Tymošenko savo ruožtu pareiškė atidavusi balsą „už europietišką Ukrainą, kuri gali pakeisti kiekvieno ukrainiečio gyvenimą“.Ji pridūrė, kad pirmasis jos žingsnis, jei ji bus išrinkta, bus paraiška dėl narystės Aljanse. „(Taip pat) laikas surengti referendumą dėl narystės NATO, kad į šalį būtų sugrąžinta taika, ... kad niekas niekada daugiau negalėtų kėsintis į mūsų teritoriją“, – sakė ji.Jos komentarus atkartojo 31 metų mokytoja Iryna Mysak, savo balsą atidavusi Lvove.„Noriu, kad naujasis prezidentas nuvestų Ukrainą į ES ir NATO. Noriu, kad aš ir mano vaikai gyventume Europoje ir daugiau niekada nenoriu matyti to, kas vyksta (Ukrainos) rytuose“, – sakė ji.Charkove šalies rytuose, kurį tebekontroliuoja centrinė Kijevo vyriausybė, rinkėjai sakė, jog naujajam lyderiui reikės didžiausią dėmesį skirti tam, kad Rusijos pajėgos laikytųsi atokiai ir kad būtų išgyvendinta korupcija.„Tikiuosi, kad šie rinkimai pradės permainų į gera procesą, ... bet burtų lazdelės nesitikiu“, – sakė Ina, redaktorė iš Charkovo.
15 val. duomenimis, Ukrainoje balsavo 38,5 proc. rinkėjų15 val. Ukrainoje buvo balsavę 38,53 proc. rinkėjų. Kaip informuoja „Unian“ korespondentas, tokia informacija pateikiama Centrinės rinkimų komisijos interneto svetainėje.Informacijos apie Donecko ir Luhansko rinkėjų dalyvavimą 15 val. dar nebuvo.Vinicko srityje balsavo 46,71, Dnepropetrovsko – 32,9, Žitomiro – 32,41, Užkarpatės – 23,62, Zaporožės – 36,68, Kijevo srityje – 42,79, Lvovo – 51,15, Poltavos – 41,49, Rivnės – 46,1, Charkovo – 24,05 proc. rinkėjų.Pažymėtina, kad apie kitų sričių rinkėjų aktyvumą 15 val. informacijos dar nebuvo.
Ukrainos Generalinė prokuratūra teigia, kad Krymas greitai grįš į UkrainąUkrainos generalinė prokuratūra pasirengusi ir ateityje teikti visokeriopą paramą Krymo rinkėjams, kurie pasinaudojo galimybe pakeisti balsavimo vietą, nekeičiant rinkimų adreso, ir pademonstravo didelį visuomeninį sąmoningumą, dalyvaudami priešlaikiniuose Ukrainos prezidento rinkimuose.Taip rašoma Generalinės prokuratūros spaudos tarnybos kreipimesi į Krymo gyventojus, kurie balsuoja kaimyninėse srityse, taip pat Kijeve, informuoja unian.net. Generalinė prokuratūra garantuoja teisinę apsaugą nuo grasinimų ar prievartos tarnautojams ar piliečiams, vykdantiems visuomeninę pareigą (BK 350 str.), ir siūlo aktyviai kreiptis paramos į rinkimų komisijas ar į teismą, kurių sprendimus esant būtinybei galima ateityje su prokuratūros institucijų pagalba apskųsti.Kaip rašoma pranešime, sąmoningas visuomeninės pareigos vykdymas ypatingai svarbus esant atviram spaudimui kriziniais istoriniais laikotarpiais, kai šaliai reikia gynybos nuo pasikėsinimo į jos teritorinį vientisumą. Generalinė prokuratūra įsitikinusi, kad laikytis įstatymų Ukrainos valstybėje tapo įmanoma, stiprėjant žmonių nacionaliniam identitetui.Generalinėje prokuratūroje manoma, kad neabejingų piliečių iš Krymo Autonominės Respublikos balsai bus svarus indėlis, siekiant Ukrainos politinio ir ekonominio stabilumo ir Krymo, kaip neatsiejamos jos dalies. Kaip rašoma, nėra abejonių, kad Krymas – visavertiškai grįš į Ukrainos jurisdikciją dar nesibaigus naujojo prezidento kadencijai, o atkuriant teisingumą bus reikšmingi vietos rinkėjų balsai.
Luhansko srityje balsavo beveik 20 proc. rinkėjųLuhansko srityje 12 val. buvo balsavę 18 proc. rinkėjų.Apie tai leidinio „Vostočnyj variant“ korespondentui papasakojo Luhansko srities administracijos pirmininkė Irina Verigina, informuoja unian.net.I Verigina pabrėžė, kad šiandien negalėjo įvykdyti savo įstatymu numatytos tesiės – balsuoti už kandidatą į Ukrainos prezidentus.„Esu registruota Krasnyj Luče ir, deja, prorusiški aktyvistai ir separatistai atėmė išmanęs galimybę dalyvauti  rinkimų procese“, – pabrėžė I. Verigina.
Porošenka akcentuoja tiesioginio dialogo su Rytų Ukrainos gyventojais būtinybęKandidatas į Ukrainos prezidentus Petro Porošenka sekmadienį kalbėdamasis su žurnalistais akcentavo būtinybę atkurti taiką visoje Ukrainos teritorijoje ir pradėti tiesioginį dialogą su rytinių regionų, kuriuos krečia prorusiškų separatistų sukilimas, gyventojais.„Pirma, ką turime padaryti, tai atnešti taiką visiems Ukrainos piliečiams. Žmonės su ginklais turi pasitraukti iš miestų ir kaimų gatvių“, – Kijeve sakė magnatas P.Porošenka, atidavęs savo balsą prezidento rinkimuose.Aiškus rinkimų favoritas pabrėžė, kad būtinas „tiesioginis dialogas su Donbaso, Donecko ir Luhansko gyventojais“.Pasak P.Porošenkos, bandymai pakirsti prezidento rinkimus Ukrainoje žlugo. „Šiandien rinkimų apylinkėse netelpa rinkėjai“, – pažymėjo jis.P.Porošenka - savo jėgomis turtus iš šokolado susikrovęs milijardierius ir politikos veteranas, kuris Ukrainos ateitį mato Europoje, - didžiuliu atotrūkiu lenkia visus kitus kandidatus, tarp jų ir ekspremjerę Juliją Tymošenko, tad neatmetama galimybė, jog jis gali laimėti šalies vadovo rinkimus jau pirmajame ture.Jeigu P.Porošenkai vis dėlto nepavyktų užsitikrinti 50 proc. rinkėjų balsų, tai tada jis tęstų kovą dėl teisės išvesti šalį iš suirutės birželio 15 dieną.
V. Klyčko tikisi, kad Ukrainos prezidento rinkimų nugalėtojas paaiškės jau pirmajame rateUkrainos politikas ir buvęs bokso pasaulio čempionas Vitalijus Klyčko tikisi, kad prezidento rinkimų nugalėtojas paaiškės jau pirmajame rinkimų rate.Antrasis ratas po trijų savaičių tik dar labiau destabilizuotų sudėtingą padėtį šalyje, įspėjo jis Kijeve atiduodamas savo balsą. Be to, anot V. Klyčko, praktiškai bankrutavusi šalis vėl turėtų skirti lėšų rinkimų organizavimui. Taip pat didelis yra naujų aukų pavojus.„Aš tikiuosi, kas mes užbaigsime prezidento rinkimų kampaniją ir pradėsime reformas“, - pabrėžė parlamentinės partijos "Udar" pirmininkas.V. Klyčko atsiėmė savo kandidatūrą „šokolado karaliumi“ vadinamo Petro Porošenkos, kuris aiškiai pirmauja apklausose, naudai. Tačiau buvęs boksininkas dalyvauja Kijevo mero rinkimuose. Čia jam prognozuojami geri šansai.Į balsavimo apylinkę V. Klyčko atlydėjo brolis Vladimiras ir žmona Natalija.
Donecke teroristai užgrobė viešbutį „Viktorija“. Apie socialiniame tinklalapyje „Facebook“ parašė Donecko srities gubernatoriaus patarėjas Konstantinas Batozskis.
Lucke pakeliui į rinkimų apygardą mirė 80 m. vyriškis.
Donecko mieste kol kas durų neatvėrė nė vienas rinkimų punktasDalyje Ukrainos rytinių regionų žmonės neturi galimybės balsuoti prezidento rinkimuose. Milijoniniame Donecko mieste kol kas durų neatvėrė nė vienas rinkimų punktas, pranešė Kijevo paskirta regiono administracija. 9.30 val. vietos laiku visoje Donecko srityje buvo galima atiduoti savo balsą 426 rinkimų punktuose iš 2 430. Tiesa, kol kas nėra informacijos iš visų regiono dalių. Vietos žiniasklaida praneša apie pavienius išpuolius prieš rinkimų punktus, pavyzdžiui, Dokučajevsko mieste. Kaimyninėje Luhansko srityje balsavimas galimas tik 2 iš 12 rinkimų apygardų, teigia nevyriausybinės organizacijos. Dviejuose miestuose, be to, atšaukti mero rinkimai. Regione prorusiški separatistai laiko užėmę daug administracinių pastatų. Kandidatė į prezidento postą Julija Tymošenko savo balsą atidavė gimtajame Dnepropetrovske. „Aš balsavau už laisvę ir demokratiją Ukrainoje“, - sakė buvusi premjerė. Politikė, kurią lydėjo vyras ir dukra, apklausose smarkiai atsilieka nuo milijardieriaus Petro Porošenkos.
10.35 val. gautas signalas apie galimą sprogimą Mykolajive – žmones evakavo, informuoja „NikVesti“. Kol kas žinoma tik tiek, kad dvi rinkimų apygardos sustabdė darbą po pranešimo apie galimą sprogimą.
Ukrainos rinkėjų komisija: Odesos srityje atsidarė visos rinkimų apygardos, tačiau yra pažeidimų 
Luhansko srityje prezidento rinkimai vyksta tik dviejose iš 12 apygardųLuhansko srityje Ukrainos prezidento rinkimai vyksta tik dviejose iš 12 apygardų – Nr. 115 Svatovės mieste ir Nr. 114 su centru Belovodske.Apie tai „Unian“ korespondentui pranešė Luhansko srities administracijos pirmininkės Irinos Veriginos atstovas spaudai Vladimiras Šaida.Jo teigimu, šiuose rajonuose viskas parengta rinkimams, 114-oje apygardoje veikia du rinkimų komitetai, 115-a apygarda dirba visu pajėgumu. „Balsavimas prasidėjo laiku 8 val. ryto, šiuo metu vyksta aktyviai. Provokacijų kol kas nepastebėta, viskas vyksta įprastu ritmu“, – sakė V. Šaida.I. Verigina socialiniame tinklalapyje „Facebook“ paragino parlamentą panaikinti Regionų partijos ir KPU narių įgaliojimus už bendrininkavimą su separatistais, kurie sutrukdė rinkimus 10 srities apygardų.„Nepaisant baisaus spaudimo OIK ir UIK nariams, žmonių grobimo ir gąsdinimo Luhansko srityje 2 apygardos komisijos veikia. Luhanskas balsuoja. Deja, teroristai atėmė galimybę balsuoti daugumai Luhansko gyventojų, o Luhansko srities tarybos deputatai prisidėjo prie trukdymo rinkimams kai kuriose apygardose. Būtent gindami savo verslo interesus jie pastūmėjo žmones į kruviną supriešinimą. Kreipiuosi į Aukščiausiosios Rados deputatus ir reikalauju panaikinti RP ir komunistų mandatus už bendrininkavimą su separatistais ir išdavystę“, – parašė I. Verigina.Paminėtina, kad sekmadienį prasidėjo balsavimas internetu Luhansko srities gyventojams, kurie neturėjo galimybės realizuoti savo teisės formuojant valdžią šalyje. Taip projekto organizatoriai tikisi sužinoti nuomonę Donbaso gyventojų, kurie negalėjo balsuoti prezidento rinkimuose savo rinkimų apygardose dėl sutrukdyto rinkimų apygardos komisijos ir Ukrainos rinkėjų komiteto darbo.
Odesoje nežinomi asmenys bandė padegti rinkimų apygardąKaip pranešė „Unian“, remdamasis kandidato į Odesos merus štabo vadovo Eduardo Gurvico Andrejaus Jusovo informacija, nežinomi asmenys metė į rinkimų apygardos Nr. 511356 duris butelį su vadinamuoju Molotovo kokteiliu. Įvykio vietoje buvę milicijos darbuotojai operatyviai užgesino ugnį. Apygarda atidaryta balsavimui.
Mariupolyje neatsidarė 13 rinkimų apygardų.
Teroristai užpuldinėja rinkimų apygardas DoneckeDonecko srityje teroristai užpuldinėja rinkimų apygardas, informuoja „Donbaso naujienos“.Dokučajevske (61-a rinkimų apygarda) ginkluotų asmenų grupė užgrobė Nr. 140803 ir Nr. 140800 rinkimų komisijas. 46-oje apygardoje per parengiamąjį posėdį rinkimų komisiją Nr. 140061 Kalinino gyvenvietėje (Artiomovsko rajonas) užgrobė DNR atstovai.
Žiniasklaida: rinkimų apygardos Severodonecke neatsidarėRinkimų apygardos Severodonecke neatsidarė. Nėra biuletenių, praneša vietos žiniasklaida.Šeštadienį į apygardos rinkimų komisiją TIO-113 (centras – Rubežnojė miestas) taip ir neatvežė rinkimų biuletenių, informuoja unian.net. Todėl gegužės 25 d. nė viena iš 50 prezidento rinkimų apygardų mieste neatsidarė.
Donecke uždarytos balsavimo stotysPasak žiniasklaidos, Donecke uždarytos balsavimo apygardos - praneša portalas unian.netPasak portalo, tokia informaciją gavo „Donbaso naujienų“ žurnalistai, kurie šiuo metu bando apžiūrėti patalpas, kuriose turėjo vykti balsavimas. 

Saugumu Ukrainoje rinkimų dieną rūpinosi 55 000 policininkų ir 20 000 savanorių. Balsavimą stebi 1 000 Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų.

Buvo bandyta sukelti informacinį chaosą

Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas pranešė, kad hakeriai įsilaužė į jo internetinį puslapį ir pranešė informaciją, jog rinkimų sistema sunaikinta. Toks pranešimas vėlų šeštadienio vakarą pasirodė ministro asmeniniame internetiniame puslapyje avakov.com.

Šią informaciją A. Avakovas sekmadienio ryte paneigė - praneša portalas unian.net

„Praėjusią naktį buvo įsilaužta į vieną iš mano portalo avakov.com administratorių elektroninį paštą ir tokiu būdu gautas priėjimas prie puslapio. Mano vardu į puslapį įdėti keli klaidingi teiginiai apie rinkimų kampaniją. Šie pareiškimai nėra tikri - tai klastotė, kuria tikslingai siekiama sukelti informacinį chaosą ir sutrikdyti normalų rinkimų procesą,“ - savo socialinio tinklo „facebook“ paskyroje pareiškė A. Avakovas.

Separatistų kontroliuojamuose Ukrainos rytuose beveik nematyti, kad vyksta rinkimai

Ukrainos rytuose, įskaitant pagrindinį pramoninio rytų regiono miestą Donecką, kur prorusiški separatistai anksčiau šį mėnesį paskelbė nepriklausomybę nuo Kijevo, beveik nematyti ženklų, kad vyksta balsavimas prezidento rinkimuose, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Donecko srities administracija nurodė, kad Donecko mieste sekmadienį neveikia nė vienas balsavimo punktas, o pačiame regione duris atvėrė tik 426 rinkimų apylinkės iš 2 430.

„Ukraina dabar yra kita šalis, todėl nematau priežasčių, kodėl mes turėtume dalyvauti šiuose rinkimuose“, - sakė viena moteris Donecko miesto centre.

„Nesvarbu, kokie bus rezultatai, šiandien mums tai nerūpi“, - pridūrė ji.

Balsavimas nevyksta ir rytiniame Luhansko mieste, kaimyninės srities centre, tačiau pačioje srityje, pasak vietos pareigūnų, kažkiek rinkimų apylinkių veikia.

Luhanske, esančiame netoli sienos su Rusija, Oleksandru Čeredničenka prisistatęs vyriškis sakė abejojantis, ar žmonės čia apskritai galės dalyvauti rinkimuose.

„Žmonės bijo, kad atėję į balsavimo apylinkę ten ras ginkluotus vyrus“, - sakė jis.

„Geriausias scenarijus - jei ginkluoti vyrai tiesiog lieps jiems išeiti, blogiausias - juos nušaus“, - aiškino vyriškis.

Faktas, kad rinkimuose gali nedalyvauti daugiau nei 15 proc. elektorato, gyvenančio Rusijos aneksuotame Kryme ir separatistų kontroliuojamose rytinėse srityse, kur šeštadienį tebevyko sukilėlių ir vyriausybinių pajėgų susirėmimai, pakenks bet kokiai rinkimų baigčiai ir suteiks pagrindą Kremliui kelti klausimą dėl nugalėtojo legitimumo, nepaisant Rusijos prezidento Vladimiro Putino pažadų gerbti žmonių valią.

J. Tymošenko: Balsavau už laisvą ir demokratišką Ukrainą

Kandidatė į Ukrainos prezidentus, partijos „Batkivščina“ lyderė Julija Tymošenko kartu su sutuoktiniu Aleksandru balsavo Dnepropetrovsko rinkimų apygardoje Nr. 121/166.

Rinkimai Ukrainoje: po apklausos ryškėja akivaizdus lyderis
© RIA/Scanpix

„Balsavau už Ukrainos europietišką pasirinkimą. Ukraina gali tapti galinga valstybe ir visateise ES nare. Balsavau už laisvą ir demokratišką Ukrainą, laisvę ir demokratiją, kurią atnešė tie, kurie savo gyvybės kaina nuvertė diktatūrą“, – pareiškė J. Tymošenko po balsavimo, informuoja unian.net.

Rinkimų apygardoje taip pat buvo jų duktė Jevgenija.

A. Jeceniukas įsitikinęs, kad Ukrainoje bus teisėtai išrinktas prezidentas

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas įsitikinęs, kad Ukrainoje bus teisėtai išrinktas prezidentas.

Kaip informuoja „Unian“ korespondentas, taip jis pareiškė žurnalistams po balsavimo neeiliniuose Ukrainos prezidento rinkimuose vienoje iš rinkimų apygardų Kijeve.

„Ukrainoje bus teisėtai išrinktas vyriausybės vadovas“, – sakė Ukrainos premjeras.

A. Jaceniukas nesakė, už kokį kandidatą balsavo. „Turime kertinį demokratinį principą – tai slaptas balsavimas. Tačiau aš atskleisiu paslaptį, už ką balsavau – už Ukrainos prezidentą“, – sakė A. Jaceniukas.

Jis stovėjo eilėje kartu su kitais balsuojančiais asmenimis, su kai kuriais pabendravo.

V. Klyčko tikisi, kad Ukrainos prezidento rinkimų nugalėtojas paaiškės jau pirmajame rate

Ukrainos politikas ir buvęs bokso pasaulio čempionas Vitalijus Klyčko tikisi, kad prezidento rinkimų nugalėtojas paaiškės jau pirmajame rinkimų rate.

Rinkimai Ukrainoje: po apklausos ryškėja akivaizdus lyderis
© Reuters/Scanpix

Antrasis ratas po trijų savaičių tik dar labiau destabilizuotų sudėtingą padėtį šalyje, įspėjo jis Kijeve atiduodamas savo balsą. Be to, anot V. Klyčko, praktiškai bankrutavusi šalis vėl turėtų skirti lėšų rinkimų organizavimui. Taip pat didelis yra naujų aukų pavojus.

„Aš tikiuosi, kas mes užbaigsime prezidento rinkimų kampaniją ir pradėsime reformas“, - pabrėžė parlamentinės partijos "Udar" pirmininkas.

V. Klyčko atsiėmė savo kandidatūrą „šokolado karaliumi“ vadinamo Petro Porošenkos, kuris aiškiai pirmauja apklausose, naudai. Tačiau buvęs boksininkas dalyvauja Kijevo mero rinkimuose. Čia jam prognozuojami geri šansai.

Į balsavimo apylinkę V. Klyčko atlydėjo brolis Vladimiras ir žmona Natalija.

Tūkstančiai žmonių Donecke išėjo į gatves

Rytų Ukrainos pramoniniame Donecko mieste sekmadienį tūkstančiai žmonių išėjo į gatves, protestuodami prieš prezidento rinkimus. Centrinėje Lenino aikštėje susirinko daugiau kaip 2 500 gyventojų. Ginkluotų sukilėlių dalinys buvo pasitiktas džiaugsmo šūksniais.

Šimtai prorusiškų aktyvistų, be to, žygiavo prie iš Donecko kilusio oligarcho Rinato Achmetovo namų. Šis turtingiausias šalies verslininkas paragino 300 000 savo įmonių darbuotojų priešintis separatistų veiksmams.

Rytų Ukrainoje prorusiški separatistai keliuose miestuose laiko užėmę administracinius pastatus. Daug kur vyrauja baimės atmosfera. Daugelyje regiono dalių praktiškai nėra galimybės balsuoti prezidento rinkimuose. Donecko ir Luhansko srityse gyvena iš viso daugiau kaip 6,5 mln. žmonių.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nuo COVID-19 mirė dar vienas jaunesnis nei 40 metų asmuo: sirgo ilgiau nei mėnesį (16)

Koronavirusas pasiglemžė dar vieno jaunesnio nei 40 metų asmens gyvybę. Penktadienio rytą...

Policijai įkliuvo ypač įžūlus sukčius: nukentėjo dešimtys žmonių, žala – daugiau kaip 300 tūkst. eurų (288)

Aplinkiniams solidaus ir patikimo verslininko įvaizdį sudaręs 25 metų vilnietis Jonas...

„Bloomberg“: Kremlius Navalną planuoja pasodinti 13 metų (129)

Artimiausiu metu opozicijos lyderį Aleksejų Navalną ketinama perkelti į koloniją, kur jis...

Lietuvai atsisakius įsigyti brangesnę vakciną, verslas pasipiktinęs: yra pasiryžę pirkti savomis lėšomis (40)

Praėjusią savaitę vakcinos nuo koronaviruso gamintojai „ BioNTech “ ir „ Pfizer “...

Lietuvoje – 1032 nauji koronaviruso atvejai, 29 mirtys praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 30–99 metų žmonės (160)

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1032 nauji COVID-19 ligos atvejai, mirė 29 žmonės,...

Paulius Gritėnas. Kas bendra tarp Joe Bideno ir Donaldo Trumpo? (1)

Sausio 20-ąją Vašingtone prisiekė 46-asis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Joe Bidenas...

COVID-19 skiepų pasai kelia aršias diskusijas: ar mes tikrai norime būti dalijami į vakcinuotuosius ir nevakcinuotuosius? (267)

Kiekvienas tapatybės dokumentas turi savo atitinkamų distopijos elementų. Austrų rašytojas...

Iš ES lyderių – įspėjimas europiečiams: suvaržymai gali būti griežtinami (19)

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį paragino europiečius vengti nebūtinų kelionių ir...

„The Roop“ oficialiai pristatė „eurovizinę“ dainą, klipą ir šokį: vieną judesį pasiskolino iš Arvydo Sabonio jūsų nuomonės laukiame apklausoje! (116)

Viena populiariausių Lietuvos grupių tituluojama „The Roop“ po metų pertraukos pristatė...

Transliacija / Atsakingas požiūris. Dosni lengvata verslui: kas sugebės pasinaudoti ir sukurti geidžiamas darbo vietas

Lietuva, norėdama pritraukti didelių užsienio investicijų, 2020-tų metų birželį patvirtino...