Amerikiečių daugiafunkcis laivas „Carney“ sureagavo į nelaimės signalus ir suteikė pagalbą po to, kai iš hučių kontroliuojamos teritorijos buvo paleista dronų ir raketų, nurodė JAV centrinė vadavietė.

Jemeno hučių judėjimas tvirtino, kad jo karinis jūrų laivynas ginkluotu dronu ir jūrine raketa atakavo du Izraelio laivus: „Unity Explorer“ ir „Number 9“. Judėjimo kariuomenės atstovas spaudai sakė, kad minėtieji laivai buvo užpulti po to, kai nereagavo į įspėjimus, ir plačiau incidento nekomentavo.

Per televiziją transliuotame pareiškime atstovas spaudai pridūrė, kad atakos buvo reakcija į Jemeno gyventojų reikalavimus ir islamiškų šalių raginimą stoti palestiniečių pusėn.

JAV kariškiai sakė, kad, atplaukęs padėti komerciniams laivams, „Carney“ numušė tris dronus. Nėra aišku, ar dronai būtų atakavę ir amerikiečių karo laivą. Anot JAV kariuomenės, atakos buvo grėsmė tarptautinei prekybai.

„Taip pat mes turime visas priežastis manyti, kad už šių atakų, nors ir surengtų Jemeno hučių, stovi Iranas, – teigiama pareiškime. – Amerika apsvarstys visus įmanomus reagavimo būdus, visiškai koordinuodama savo veiksmus su tarptautiniais sąjungininkais ir partneriais.“

Dvi jūrų saugumo organizacijos sekmadienį pranešė, kad Jungtinei Karalystei priklausančiam laivui, plaukusiam per Raudonąją jūrą, smogė raketa. Viena iš organizacijų užsiminė apie prie to galimai prisidėjusius dronus.

Su Bahamų vėliava plaukiojančiam neįvardytam laivui, plaukusiam į pietus maždaug už 35 jūrmylių nuo Jemeno vakarinės pakrantės, „smogė raketa“, pranešė jūrų saugumo bendrovė „Ambrey“, remdamasi pranešimais.

„Nukentėjęs laivas skelbė nelaimės signalą, susijusį su piratavimu/ raketų ataka“, – pridūrė Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi bendrovė.

Ji atkreipė dėmesį į pranešimus, kad į įvykio vietą greičiausiai atskubėjo „tarptautinis karinis laivynas, esantis netoli incidento“.

Jungtinės Karalystės organizacija „United Kingdom Maritime Trade Operations“ (UKMTO), kuriai vadovauja Didžiosios Britanijos karališkasis karinis jūrų laivynas, pranešė gavusi „pranešimą apie bepiločių orlaivių sistemų (UAS) veiklą, įskaitant galimą sprogimą... iš Jemeno“.

Ji patarė rajone esantiems laivams „būti atsargiems“.

Incidentas įvyko sustiprėjus įtampai Raudonojoje jūroje ir aplinkiniuose vandenyse po to, kai lapkričio mėnesį Irano remiami husių sukilėliai užgrobė su Izraeliu susijusį krovininį laivą „Galaxy Leader“.

Per kelias dienas iš husių sukilėlių kontroliuojamos teritorijos Jemene taip pat buvo paleistos dvi balistinės raketos, kurios nukrito maždaug už 10 jūrmylių nuo JAV eskadrinio minininko „USS Mason“, teigė Pentagonas.

Nuo spalio 7 d., kai „Hamas“ teroristai peržengė sieną ir įsiveržė į Izraelį, husiai surengė daugybę bepiločių lėktuvų ir raketų antskrydžių prieš Izraelį.

Dėl padažnėjusių incidentų jūroje Didžiojo septyneto (G-7) šalių užsienio reikalų ministrai šios savaitės pradžioje vykusiame posėdyje paragino sukilėlius nutraukti grėsmę tarptautinei laivybai ir paleisti „Galaxy Leader“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją