Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ skelbia, kad vidurdienį Maskvos (ir Lietuvos – DELFI)) laiku prasidėsiantis tiesioginis klausimų prezidentui maratonas šiais metais išsiskirs technologinėmis naujovėmis, geografine aprėptimi ir operatyviu valdininkų reagavimu.

„Tiesioginė linija su Vladimiru Putinu“ tradiciškai rengiama Svečių namuose, tačiau šįkart prezidentui klausimus užduodančių žiūrovų studijoje nebus. Auditoriją pakeis interaktyvūs ekranai: organizatoriai pasiūlė valstybės vadovui sutelkti dėmesį į bendravimą su piliečiais, neturinčiais galimybių atvykti į Maskvą.

Manoma, kad klausimai, į kuriuos atsakinėja V. Putinas, yra iš anksto surežisuoti, nors Kremlius tokią informaciją neigia.

2017 metais žmonės, į kurių klausimus turėjo atsakinėti V. Putinas, buvo pakviesti į „informacinį susitikimą“. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas tuomet teigė esą su jais nebuvo repetuojama.

Panašu, kad šį kartą V. Putinas interaktyviai bendraus ne tik su piliečiais, bet ir su valdininkais: su jais prezidentas gali nuspręsti susisiekti tiesioginio eterio metu.

Kaip naujienų agentūrai „Interfax“ sakė šaltinis, informuotas apie tai, kaip vyksta pasirengimas klausimų maratonui, planuojama, kad regionų vadovai ir vyriausybės nariai „tiesioginės linijos“ metu bus savo darbo vietose ir lauks valstybės vadovo skambučio.

„Gubernatorių korpusas ir beveik visi vyriausybės nariai V. Putinui bendraujant su piliečiais bus savo darbo vietose“, – sakė šaltinis.

Šią informaciją agentūrai „Interfax“ patvirtino kelių ministerijų atstovai.

Šaltinis pažymėjo, kad šiais metais prezidentas pirmą kartą ketina „susisiekti su gubernatoriais ir vyriausybės nariais dėl aktualių klausimų, kurių bus sulaukta iš piliečių, ir operatyviai duoti nurodymus“.

Tokio scenarijaus neatmetė ir D. Peskovas.

„Iš dalies galiu tai patvirtinti. Kita vertus, prezidentas visada turi galimybę palaikyti ryšį su vyriausybės nariais ir regionų vadovais. Tokią galimybę jis turės ir šįkart“, – sakė prezidento atstovas.

Jis pažadėjo, kad klausimai, nenuskambėsiantys tiesioginio eterio metu, kaip ir ankstesniais metais, bus perduoti valdininkams.

„Stengiamės paskirstyti klausimus ministrams – pagal kiekvienos ministerijos atsakomybės sritį. Pačios baisiausios situacijos sprendžiamos iškart: stengiamės to neatidėti ir įsikišame“, – kalbėjo D. Peskovas.

Pagal klausimų pobūdį šiųmetinė „tiesioginė linija“ nelabai smarkiai skiriasi nuo ankstesniųjų. Kaip ir anksčiau, dauguma klausimų susiję su socialine sritimi ir komunalinių paslaugų problemomis. Tarp svarbiausių rusus dominančių temų yra ir ekologija. Daug klausimų sulaukta ir dėl birželio 14 dieną šalyje prasidėsiančio Pasaulio futbolo čempionato.

Taip pat sulaukta klausimų apie benzino kainos augimą ir rengiamą pensijų reformą. Vienas populiariausių klausimų – apie valstybės vadovo vidaus politiką. Prezidento norima paklausti, ar jis yra tikras, kad naujoji „senoji“ vyriausybė pajėgi pasiekti kokį nors proveržį.

Be to, piliečiai domisi, kas laukia Rusijos po 2024-ųjų, turint galvoje vidaus grėsmes ir nestabilią situaciją pasaulyje.

Federaliniai kanalai klausimų maratonui yra numatę tris valandas – tai liudija televizijų programos. Tačiau niekada tiksliai nežinoma, kiek iš tiesų laiko prezidentas bendraus su šalies gyventojais. Pernai „tiesioginė linija“ truko 3 val. 40 min., o absoliutų rekordą V. Putinas pasiekė 2013 metais, kai su gyventojais bendravo 4 val. 47 min. ir atsakė į 85 klausimus.

Tuo tarpu daugiausiai klausimų – per 3,2 mln. – valstybės vadovas sulaukė 2015-aisiais.

Iki pirmadienio 21 val. buvo gauta beveik 1 mln. 600 tūkst. klausimų V. Putinui.