Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį Belgijoje dalyvaus eiliniame, aštuntajame Rusijos ir Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime ir paragins Europos lyderius kovojant su pasauliniu terorizmu plėtoti glaudesnius saugumo ryšius su Rusija.
V.Putinas, kuris po rugsėjo 11 dienos teroro Jungtinėse Valstijose siekia įrodyti, kad Maskva yra ištikima Vakarų sąjungininkė, ES ir Rusijos viršūnių susitikimo užkulisiuose taip pat kalbėsis su aukštu JAV saugumo pareigūnu ir NATO generaliniu sekretoriumi George'u Robertsonu.

JAV antiteroristinės kampanijos koordinatorius Frankas Tayloras trečiadienį Rusijos pareigūnams pateiks JAV turimus įrodymus, tiesiogiai siejančius Saudo Arabijoje gimusį islamistą Osamą bin Ladeną su rugsėjo 11-osios teroru.

V.Putinas žurnalistams antradienį sakė, kad po išpuolių Jungtinės Valstijose, per kuriuos žuvo beveik 6 tūkst. žmonių, reikia skubiai kurti "bendrą Europos saugumo erdvę".

"Mano nuomone, šiandien tai vienas svarbiausių klausimų. Mes esame pasirengę plėsti bendradarbiavimą tiek su NATO, tiek su kuriamomis Europos saugumo struktūromis ir suteikti (šiems santykiams) naują kokybę", - sakė Rusijos vadovas.

"Bendradarbiavimo su Europa klausimu galvoju, kad atėjo laikas pamąstyti apie nuolatinių konsultacinių saugumo srities struktūrų kūrimą", - tęsė V.Putinas.

Ką jis turėjo galvoje, kol kas neaišku, tačiau diplomatai nurodė, kad Rusija vis labiau domisi bendrąja ES gynybos ir saugumo politika, ypač 60 tūkst. karių greitojo reagavimo pajėgomis humanitarinėms krizėms spręsti.

Maskva yra sakiusi, kad galėtų dirbti kartu su šiomis pajėgomis, kurios turi būti baigtos formuoti iki 2003 metų.

Rusija ir 15 ES valstybių po viršūnių susitikimo, kuriame taip pat bus kalbama apie energetiką bei ekonominį bendradarbiavimą, turėtų paskelbti bendrą deklaraciją dėl terorizmo.

Vienas ES diplomatas nurodė, kad bendroje deklaracijoje bus pabrėžiama glaudaus tarptautinio bendradarbiavimo, kurį prižiūrėtų Jungtinės Tautos (JT), būtinybė kovojant su teroristų organizacijomis.

ES pareigūnai sakė, kad per trečiadienio diskusijas su V.Putinu, be kitų dalykų, bus aptarti Artimųjų Rytų, Balkanų ir kiti pasauliniai konfliktai, taip pat - ES plėtros į Rytų Europą planai.

Europos Sąjunga ir Rusija yra abipusiškai suinteresuotos surasti bendrus atsakymus į naujas pasauliui iškilusias grėsmes ir iššūkius, taip pat sureguliuoti krizines situacijas, plėtoti bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, pirmiausia - JT ir Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijoje (ESBO).

Viršūnių susitikime bus kalbama, kaip nutraukti teroristinių organizacijų finansavimą, kovoti su narkotikų kontrabanda bei organizuotu nusikalstamumu, bendradarbiauti ginklų neplatinimo, nusiginklavimo ir ginkluotės kontrolės klausimais.

Be to, Briuselyje bus apibendrintas Rusijos ir Europos ekspertų dialogo energetikos klausimais etapas, pradėtas 2000 metų lapkritį Paryžiuje. Rusijos ir ES vadovai priims sprendimą dėl galimybės tęsti šį dialogą oficialiu lygiu, specialiame energetinio bendradarbiavimo komitete, kurio tikslas yra parengti praktines trumpalaikes ir strategines bendradarbiavimo priemones bei stiprinti Europos energetinį saugumą.

Susitikime taip pat numatoma apsvarstyti Rusijos ir ES bendradarbiavimą mokslo ir technikos bei kosmoso srityse. Pasibaigus Rusijos ir ES viršūnių susitikimui V.Putinas susitiks su G.Robertsonu, kuriam išdėstys savo sampratą, kaip būtų galima stiprinti Rusijos bei NATO bendradarbiavimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (47)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Nauja kryptis: būsto pirkėjai sau gali leisti vis daugiau – miegamieji rajonai praranda žavesį (64)

Gyventi senamiestyje svajoja daugelis – patogi lokacija, išskirtinė architektūra, išvystyta...

Vladimiras Laučius. Šiltos kėdės oligarchija, arba išgirskite pagaliau Bronislovą Burgį (77)

„Užtenka mokytoją tampyti į visas puses. Lenkitės jam žemai, sveikinkitės kiekvieną rytą ir...

Siaubo namai: 13 vaikų kalinę tėvai turėjo neįtikėtinų planų kalbėjo apie dar vieną vaiką (16)

Viena buvusi vieno iš 13 tėvų kalintų vaikų bendramokslė pasakojo, kaip jo išsekusiame ir...

Ką reikia žinoti apie Davoso forumą: 5 dalykai (1)

Antradienį prasideda Pasaulio ekonomikos forumas . Agentūra AFP pateikia pagrindinius faktus apie...

Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą (334)

"Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos...

Susitarta dėl JAV vyriausybės atidarymo (4)

JAV senato mažumos lyderis Chuckas Schumeris paskelbė, kad valdančiųjų lyderiai pirmadienį...

Architektai iš viso pasaulio sukūrė specialiai Lietuvai pritaikytus mažus namus gyvenimo pradžiai (33)

Apie1500 architektų komandų iš 88 pasaulio šalių priėmė lietuvių iššūkį ir sukūrė...

Tokios Monique dar nematėte: ant raudonojo kilimo pasirodė su perregima suknele (41)

Sekmadienio vakarą į pramogų pasaulio apdovanojimus „Žmonės 2018“ susirinko būriai...