V. Putinas „pasiūlė Dmitrijaus Medvedevo kandidatūrą, kad gautų Valstybės Dūmos sutikimą paskirti jį Rusijos Federacijos vyriausybės vadovu“, sakoma Kremliaus pranešime, paskelbtame tuojau po valstybės vadovo prisaikdinimo 4-ai kadencijai.

2008 metais V. Putino vadovauti Rusijai parinktas tuomet beveik nežinomas D. Medvedevas taip niekada ir nesugebėjo išeiti iš savo „kolegos ir seno draugo“ šešėlio. Po ketverių metų prezidento poste jis leido savo globėjui grįžti į Kremlių, o pats pagal iš anksto parengtą apsikeitimo postais scenarijų tapo premjeru.

Pastaraisiais metais D. Medvedevas šiame poste vaidino palyginti nereikšmingą vaidmenį ir sklandė gandai apie jo galimą atleidimą.

2017-aisiais opozicijos politikas ir kovotojas su korupcija Aleksejus Navalnas atskleidė D. Medvedevo turtą, netikėtai paskatindamas didelius opozicijos protestus prieš šį žmogų, kurio kažkada norėta tikintis, kad jis pasuks Rusiją liberaliu keliu. Rusijos žiniasklaida nuolat praneša, kad D. Medvedevas gali pasitraukti.

Jis nedalyvavo santūrioje V. Putino rinkimų kampanijoje, bet jo globėjas, kuriam jis lieka absoliučiai ištikimas, niekada viešai nėra jo atsižadėjęs.

D. Medvedevas pasirašė įsaką dėl vyriausybės atsistatydinimo gegužės 7 dieną, pradėjus eiti pareigas perrinktam prezidentui, pranešė ministrų kabineto spaudos tarnyba.

„Pagal federalinio konstitucinio įstatymo „Dėl Rusijos Federacijos vyriausybės“ 35-ąjį straipsnį sprendimas RF vyriausybei atsistatydinti prieš perrinktą prezidentą įforminamas vyriausybės įsaku tą dieną, kai RF prezidentas pradeda eiti pareigas“, – sakoma pranešime.

Atsistatydinusi vyriausybė prezidento pavedimu toliau eina pareigas, kol bus suformuotas naujas ministrų kabinetas.

Tikimasi, kad jau gegužės 8-ąją Valstybės Dūma susirinks patvirtinti naujo vyriausybės vadovo.

Planuojama, kad jau pirmadienį prezidento pasiūlytas kandidatas į premjerus konsultuosis su „Vieningosios Rusijos“ ir Rusijos liberalų demokratų partijos parlamentinėmis frakcijomis, o antradienį prieš patvirtinimą numatomos konsultacijos su Rusijos Federacijos komunistų partija ir „Teisingąja Rusija“.

Pagal konstituciją Rusijos vyriausybės vadovą skiria prezidentas, pritarus Valstybės Dūmai. Premjeras ne vėliau kaip per savaitę po paskyrimo pateikia prezidentui pasiūlymus dėl vykdomosios valdžios federalinių institucijų struktūros. Jis taip pat pasiūlo prezidentui kandidatūras į vicepremjerus ir ministrus.

D. Medvedevo vyriausybės atsistatydinimas yra jau 13-tas nuo 1990 metų birželio, kai buvo priimta Rusijos valstybinio suvereniteto deklaracija. Tai jau penktas ministrų kabinetas, atsistatydinantis pradedant dirbti perrinktam prezidentui. Kitos vyriausybės buvo paleistos prezidento įsakais.