Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl dar vienos „specialiosios operacijos“ – šįkart šalies finansų sistemoje, kurios labai liūdnas perspektyvas ėmė pranašauti ne tik virtinė šalies ekonomistų, bet ir dėl savo turtų stipriai susirūpinę oligarchai.

Savaitgalį Vakarų įvestas sankcijas Rusija pajuto nuo pat pirmadienio ryto – rublis nuvertėjo daugiau nei 30 proc., o centrinis bankas daugiau nei dvigubino bazinių palūkanų normą – net iki 20 proc. metų palūkanų.

Pavakarę V. Putinas pasirašė įsaką „Dėl specialių ekonominių priemonių taikymo dėl nedraugiškų JAV ir prie jų prisijungusių šalių veiksmų“, kuris draudžia Rusijos juridiniams ar fiziniams asmenims skolinti kitų šalių atstovams ar pervedinėti lėšas užsienio valiuta į bankus užsienyje.

Kremliaus interneto svetainėje paskelbtu ir nuo jo pasirašymo įsigaliojusiu prezidento įsaku Rusijos eksportuotojai įpareigoti šalies valiutų rinkoje parduoti 80 proc. pajamų užsienio valiuta, juo papildomai reglamentuota atvirųjų akcinių bendrovių savo akcijų išpirkimo tvarka bei sąlygos.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją