„Nors jau nebesame ten, kur buvome prieš metus, akivaizdu, kad COVID-19 pandemija dar nesibaigė, – bendrame pareiškime teigė PSO Europos direktorius Hansas Kluge ir ECDC direktorė Andrea Ammon. – Deja, matome Europoje vėl augančius skaičius, o tai rodo, kad prasidėjo dar viena infekcijos banga“.

PSO duomenys pagal regionus parodė, kad per savaitę, kuri baigėsi spalio 2 dieną, COVID-19 atvejų padaugėjo tik Europoje – 8 proc. daugiau nei savaitę prieš tai.

Visuomenės sveikatos ekspertai perspėja, kad nuovargis ir painiava dėl esamų vakcinų greičiausiai sumažins skiepijimo stiprinamosiomis dozėmis apimtis regione.

PSO ir ECDC pažymėjo, kad milijonai žmonių visoje Europoje vis dar nepaskiepyti nuo COVID-19.

Abi institucijos ragina Europos šalis prieš numatomą sezoninio gripo atvejų augimą skiepyti tiek gripo, tiek COVID-19 vakcinomis.

„Negalime gaišti laiko“, – sakė PSO ir ECDC atstovai, pabrėždami, kad prioritetinės asmenų grupės – sveikatos priežiūros darbuotojai, vyresni nei 60 metų žmonės, nėščios moterys ir sergantieji lėtinėmis ligomis – turėtų pasiskiepyti ir nuo gripo, ir nuo COVID-19.