„Šis virusas, SARS-CoV-2, šiuo metu plinta visose šalyse ir vis dar kelia grėsmę“, – nurodė PSO ekspertė Maria Van Kerkhove.

„Mes turime būti budrūs, kadangi virusas plinta, vystosi ir kinta“, – PSO socialinių tinklų kanaluose vykusiose diskusijose teigė ji.

Per 2019 m. prasidėjusią koronaviruso pandemiją M. Van Kerkhove ėjo PSO techninės vadovės pareigas, o dabar ji yra laikinoji JT sveikatos apsaugos agentūros direktorė pasirengimo epidemijoms ir pandemijoms bei jų prevencijos klausimais.

Šiuo metu reikšmingi yra trys variantai (XBB.1.5, XXB.1.16 ir EG.5), dar šeši variantai yra stebimi ir kelia mažesni susirūpinimą.
Vieną iš šešių stebimųjų - variantą BA.2.86 ketinama perklasifikuoti kaip reikšmingą.

„Nematome jokių sunkumo pokyčių“ lyginant su kitais variantais, teigė M. Van Kerkhove, tačiau „pastebėjome, kad visame pasaulyje jo aptinkama vis dažniau“.

Naujoji klasifikacija turėtų padėti sustiprinti stebėjimą ir padidinti tyrimų apimtis.

PSO taip pat ketina pristatyti naują varianto EG.5, kuris sudaro maždaug pusę visame pasaulyje aptinkamų atvejų, rizikos įvertinimą, nors PSO nėra užfiksavusi ir šio varianto sunkumo pokyčių.

COVID-19 pandemija pasiglemžė milijonus gyvybių ir sukėlė sumaištį tiek ekonomikoje, tiek socialiniame gyvenime.

2020 m. sausio 30 d. PSO paskelbė tarptautinio masto, tai yra aukščiausio lygio visuomenės sveikatos krizę, kuri galiausiai buvo atšaukta šių metų gegužės 5 d.

Be ūmios infekcijos ir ligos, PSO nerimą kelia ir ilgalaikis šio viruso sukeltas poveikis, paprastai vadinamas ilguoju COVID-19 arba COVID-19 sukeltais sveikatos sutrikimais.

„Turime pagrįstų įrodymų, kad skiepai nuo COVID-19 padeda sumažinti COVID-19 sukeltų sveikatos sutrikimų riziką“, – sakė M. Van Kerkhove.

Jos teigimu, visame pasaulyje panaudota 13,5 mlrd. skiepų nuo COVID-19 dozių.

Atkreipdama dėmesį į tai, kad vienu metu galima apsikrėsti ir SARS-CoV-2, ir gripo virusu, ji paragino šiaurinio pusrutulio gyventojus žiemai artėjant pasiskiepyti nuo abiejų šių ligų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją