Pirmasis kanalas šį įvykį pavadino „karių persigrupavimu“. Televizija „Rossija 1“ pranešė, kad „specialiosios operacijos“ vadas Sergejus Surovikinas pateikė ataskaitą, tačiau reportaže jos turinys neatskleistas.
NTV laidos vedėjas informavo, kad „Chersono srityje padėtis kelia nerimą“ ir „reikalauja skubių bei sudėtingų sprendimų, kitaip tariant, manevrų, permetant Rusijos dalinius“.
Propagandisto Vladimiro Solovjovo „Telegram“ kanale buvo pasirodęs vaizdo įrašas su S. Surovikino ataskaita, tačiau iš karto po jo buvo pasidalyta bėgimo lenktynių Maskvoje sąrašu.
V. Solovjovas prisijungė prie bandančių pateisinti Rusijos pajėgų atsitraukimą ir citavo „Vieningosios Rusijos“ generalinės tarybos sekretorių Andrejų Turčaką, privačios karinės bendrovės „Vagner“ įkūrėją Jevgenijų Prigožiną bei Čečėnijos lyderį Ramzaną Kadyrovą, pritarusius tokiam karinės vadovybės sprendimui.
Tuo metu, kai gynybos ministras Sergejus Šoigu davė įsakymą atsitraukti, V. Putinas dalyvavo susitikime su Federalinės medicinos ir biologijos agentūros vadove Veronika Skvorcova, o po to vyko į iškilmingą renginį ir šios agentūros darbuotojų apdovanojimų ceremoniją, kurios metu buvo pavadintas „Rusijos žemių surinkėju“.
Šaltiniai: tai kvietimas derėtis
Tuo metu leidinys „Meduza“ skelbia, kad Kremlius dabar įsitikinęs, jog karą palaikantys rusai Rusijos pajėgų pasitraukimą iš Chersono įvertins „labai neigiamai“.
„Tai problema“, – pripažino prezidento administracijai artimi „Meduza“ šaltiniai.
Tačiau kartu valdžia tikisi, jog karių gyvybių saugojimo argumentas, kurį šiuo metu akcentuoja propaganda, bus artimas daugumai rusų, ypač tiems, kuriuos palietė mobilizacija. „Kai kariauja tavo šeimos nariai, geri ar net tolimi pažįstami, karinius veiksmus tu suvoki visai kitaip“, – aiškino vienas iš jų.
Kito Kremliui artimo šaltinio teigimu, pajėgų išvedimas iš Chersono lapkričio pradžioje buvo svarstomas Saugumo taryboje – ir ne tik dėl tikrai sudėtingos padėties fronte, bet ir dėl galimybės grįžti prie derybų su Ukraina.
„[Tai] ne tik karinė būtinybė, bet ir savotiškas žingsnis, kviečiantis derėtis. Tam tikras derybinės pozicijos pokytis“, – sakė šaltinis.
Pasak „Meduza“ pašnekovo, tokios derybos įmanomos, tačiau ne „artimiausiu metu“. Be to, net jei jos įvyktų, Rusija anksčiau aneksuotą Chersoną oficialiai laikytų „Ukrainos okupuota teritorija“.
Anot dviejų Kremliui artimų „Meduza“ šaltinių, derybinė V. Putino pozicija nepasikeitė. Rusijos prezidentas tebėra įsitikinęs, kad Ukrainos valdžia bent jau Donbasą ir Krymą turėtų pripažinti rusų žemėmis.
Maksimalus tikslas būtų pasiekti, kad būtų pripažintos Rusijos teisės į visas užgrobtas teritorijas. V. Putino spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas į „Meduza“ klausimus neatsakė.
Top naujienos
Vilniaus centre – tikra žemgrobystės drama: valstybinė žemė atlaisvinta, o po to užimta vėl
Vilniaus Žvėryno mikrorajone inspektoriai surado dar vieną žemgrobystės atvejį. Birutės...
Tenerifėje – dar neregėti NT kainų rekordai: Lietuvos milijonieriai – vilose, kiti – „juoduosiuose sąrašuose“
Lietuvos poilsiautojų pamėgtoje ir visus metus vasara alsuojančioje Ispanijos Tenerifės saloje –...
„Valstybė, kuri neegzistuoja“ – Padniestrė: kodėl Rusija kiša prie jos nagus?
Padniestrė – Moldovos dalis prie Ukrainos sienos, kuri yra neteisėtai paskelbusi savo...
Putino karas žlugdo darbo rinką Rusijoje: ekonomikai – papildomas smūgis
Prezidento Vladimiro Putino siekis išplėsti Rusijos ginkluotąsias pajėgas prisideda prie darbo...
Karo ekspertai: rusai pasiuto dėl Zelenskio vizitų (1)
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertų teigimu, mūšiai...
Atvėsino vieną karščiausių Eurolygos komandų: „Žalgiris“ Kaune paguldė ant menčių „Monaco“ (3)
Kauno „Žalgiris“ (16-15) dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo pergalingai. Dėl vietos pirmajame...
Baimes dėl Biručio nuvijęs Maksvytis juokavo apie jo porininką: gerai, kad grįžo sužadėtinė
Kazys Maksvytis yra sakęs, kad jam patinka pergalės, paskutinę akimirką nudžiautos iš...
Neuromokslininkė – apie vyriškumo šaltinį testosteroną: kas nutinka, kai jo ima trūkti ir kodėl neretai dėl to būna kalti patys vyrai? (1)
Dažnai vyriškumo hormonu vadinamas testosteronas turi ne vieną funkciją organizme, bet...
Lietuvą pasieks šiltesnio oro masė: temperatūra kils daug sparčiau
Ketvirtadienio dieną slėgis šalyje kris, iš pietvakarių artės žemo slėgio sritis. Dangus...
Vilniečio pastangos pamiršti buvusiąją baigėsi pažintimi su ekstravagantiška Natalija: prisiminus tą naktį iki šiol apima gėda (3)
Sklandžiai išsiskirti – taip pat menas, pasakytų turintys didesnę tokio tipo procesų patirtį....