E. Muskas taip pat paskelbė tviteryje apklausą, kurioje Rusijos neseniai aneksuotų Rytų Ukrainos okupuotų teritorijų piliečiams – ir 2014 metais Maskvos užgrobto Krymo gyventojų – būtų siūloma nuspręsti, ar jie nori gyventi Rusijoje ar Ukrainoje. Apklausa paskelbta, Ukrainai, Europai ir Jungtinėms Valstijoms pasmerkus prezidento Vladimiro Putino žingsnį aneksuoti keturis regionus ir paskelbti juos Rusijos teritorija.

Kitame įraše E. Muskas ragina, kad Rusijos okupuotose teritorijose surengti fiktyvūs referendumai – kurie leido V. Putinui jas aneksuoti, – būtų suorganizuoti iš naujo, stebint Jungtinėms Tautoms (JT). Jis taip pat teigė, kad Krymas turėtų būti oficialiai Rusijos dalis. Kalbėdamas apie Ukrainą, jis sakė, kad ši turėtų „išlikti neutrali“.

Reakcijos iš Ukrainos sulaukta iš karto. Prezidentas Volodymyras Zelenskis į tai atsakė paskelbdamas savo paties apklausą tviteryje, kurioje klausė savo sekėjų, koks Elonas Muskas jiems labiau patinka – palaikantis Ukrainą... ar Rusiją.

Ukrainos prezidentūros vadovo patarėjas Michailo Podoliakas sureagavo pareikšdamas, kad jau yra „geresnis taikos planas“, kuriame siekiama išlaisvinti teritorijas, įskaitant Krymą.

Buvęs Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Andrijus Melnykas nevyniojo žodžių į vatą. „Eik velniop (F**k off – angl.) yra mano ypač diplomatiškas atsakymas tau“, – tviteryje rašė A. Melnykas.

Kritikos E. Musko pasiūlymui paliejo ir kiti. Serhijus Prytula, Ukrainos politikas, kuris karo metu rinko lėšas Ukrainos kariuomenei, tviteryje rašė, kad jo planas skamba „kaip Putino“.

„Elonai, žmogau. Panašu, kad praleidai daug istorijos pamokų, susitelkęs į kosmosą ir elektromobilius. Tavo pasiūlymai veikiau primena Putino retoriką. Tikiuosi, kad ne tą norėjai pasakyti“, – tviteryje rašė jis.

Politologas Andersas Ostlundas tviteryje rašė: „E. Muskas nesuvokia, ką kalba. Klysta kiekvienu klausimu. Taika įmanoma, tik jeigu Rusija bus įveikta, išstumta iš Ukrainos, Ukrainai ir karo aukoms bus išmokėtos kompensacijos, deportuoti civiliai gyventojai grąžinti, o karo nusikaltėliai patraukti baudžiamojon atsakomybėn.“

Nuo pat pirmųjų karo dienų E. Muskas tiekė Ukrainai „Starlink“ palydovines antenas – palydovinę platformą, kuri pasirodė esanti labai svarbi palaikant infrastruktūrą visoje Ukrainoje ir kovojant su Rusijos skleidžiama dezinformacija.