aA
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad buvęs Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas taptų „puikia“ pamaina vietoje atsistatydinančios ministrės pirmininkės Theresos May.
Elizabeth II, Donaldas Trumpas
© AFP / Scanpix

Šiuos komentarus D. Trumpas išsakė ruošdamasis pirmadienį prasidėsiančiam savo valstybiniam vizitui Didžiojoje Britanijoje, per kurį susitiks su Th. May.

Premjerė ketina atsistatydinti birželio 7 dieną, nes nesugebėjo prastumti parlamente Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos sutarties.

Paklaustas britų bulvarinio laikraščio „The Sun“, ką mano apie 12 kandidatų, siekiančių pakeisti Th. May, D. Trumpas atsakė: „Manau, Borisas labai gerai atliktų darbą. Manau, jis būtų puikus.“

„Jis man visuomet patiko. Nežinau, ar jis bus išrinktas, bet manau, kad jis labai geras vaikinas, labai talentingas žmogus“, – tęsė JAV prezidentas.

D. Trumpas pridūrė, kad keli britų veikėjai, besivaržantys dėl Konservatorių partijos lyderio posto, prašė jo palaikymo, bet jų vardų prezidentas neatskleidė.

B. Johnsonas, atlikęs svarbų vaidmenį išstojimo šalininkų stovykloje per 2016 metų „Brexit“ referendumą, sakė esąs pasiruošęs išvesti Britaniją iš Europos Sąjungos – „su sutartimi arba be jos“.

Savo interviu D. Trumpas dar kartą sukritikavo Th. May „Brexit“ derybų taktiką ir sakė, kad Britanija leido ES „laikyti visas kortas“.

„Labai sunku žaisti, kai visas pranašumas tenka vienai pusei, – aiškino jis. - Esu minėjęs Theresai, kad reikia gausinti savo šaudmenis.“

Th. May lapkritį suderino išstojimo sutartį su ES, bet šį susitarimą JK parlamentas triskart atmetė, tad premjerei teko susitarti su Bendrija, jog šalies pasitraukimas būtų atidėtas. Dabartinė numatyta Britanijos išstojimo data yra spalio 31-oji.

„Pikta Meghan“

Komentuoti Britanijos vidaus politiką ir reikšti nuomonę apie valdančiosios partijos vadovybės pasirinkimus šiuo opiu metu yra neįprastas žingsnis JAV prezidentui – bet tik ne D. Trumpui, buvusiam televizijos realybės šou žvaigždei, dažnai atvirai žeriančiam, ką galvoja.

Tačiau šie jo pasisakymai gali padidinti įtampą per jo trijų dienų vizitą Britanijoje.

Pirmadienį D. Trumpą Bakingamo rūmuose priims karalienė Elizabeth II.

Vėliau jis susitiks su sosto įpėdiniu princu Charlesu, kuris yra žinomas kaip uolus kovos su klimato pokyčiai šalininkas, o JAV prezidentas yra pagarsėjęs savo skeptišku požiūriu šiuo klausimu. D. Trumpas yra nusprendęs išvesti Jungtines Valstijas iš Paryžiaus klimato sutarties, kuria siekiama sumažinti atmosferos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis.

Tuo tarpu susitikimas su Sasekso kunigaikštiene Meghan – buvusia amerikiete aktore, ištekėjusia už Charleso antrojo sūnaus, princo Harry – nėra įtrauktas į D. Trumpo vizito darbotvarkę. Meghan yra kritikavusi šį buvusį nekilnojamojo turto magnatą, kai jis 2016 metais kandidatavo į JAV prezidento postą.

„Ką galiu pasakyti? Nežinojau, kad ji yra pikta“, – D. Trumpas kalbėjo apie Meghan, bet pridūrė, kad jai „neabejotinai puikiai seksis“ Britanijos karališkojoje šeimoje.

Paklaustas apie protestus, tikriausiai temdysiančius jo vizitą Jungtinėje Karalystėje, prezidentas atsakė: „Manau, tikiuosi, kad esu iš tikrųjų mylimas JK.“

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Karbauskis: nebežinau, ar turime daugumą, ieškome nebalsavusios frakcijos (62)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis jau ieško...

Pranckietis: būsiu vienas iš pirmalaikių rinkimų iniciatorių papildyta: prabilo apie poreikį formuoti naują daugumą  (55)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis postą išsaugojo – valdančioji dauguma neįveikė antrojo...

Visiškas valstiečių pralaimėjimas – Pranckietis po slapto balsavimo išsaugojo postą stebėkite komentarus tiesiogiai (492)

Antradienį rengiamas pakartotinis slaptas balsavimas Seime bus lemtingas parlamento vadovui Viktorui...

Ėmėsi veiksmų prieš Alytaus įmonę, kurioje kilo gaisras: prokuratūra užšaldė sąskaitas (95)

Prokuratūra nuo penktadienio užšaldė Alytuje degusios padangų perdirbimo įmonės „...

Susirūpino KET pakeitimais nuo lapkričio 1-osios: taisyklės posūkiams į dešinę keičia ir judėjimą į kairę? (22)

Jau nuo lapkričio 1-osios papildomų lentelių su žaliomis rodyklėmis montavimas bus draudžiamas,...

Įvertino balsavimą dėl Pranckiečio: Karbauskiui reikia trauktis (168)

Antrasis balsavimas dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio patraukimo iš posto nepavyko, jis savo...

2020 metų biudžetas: platesnio NT mokesčio kol kas nebus papildyta (164)

Antradienį Seimas plenariniame posėdyje priėmė svarstyti finansų ministro Viliaus Šapokos...

Alytaus meras piktinasi ministerijos pranešimu apie užgesintą gaisrą: nuotraukose - atvira liepsna (50)

Alytaus meras socialdemokratas Nerijus Cesiulis antradienį piktinasi ministerijos pranešimu apie...

Prezidentas su pirmąja ponia lankosi Japonijoje: įvertinkite įvaizdžio pasirinkimą išskirtine proga (119)

Spalio 21-24 dienomis prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene...

Valstiečių pralaimėjimas – Karbauskis pripažino Pranckiečio pergalę

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis jau ieško...