Internetu išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip V. Putinas daugiau nei 20 sekundžių nejaukiai stoviniuoja laukdamas susitikimo su Egipto prezidentu Abdeliu Fattahu al Sisi, turinčiu dalyvauti antrajame Rusijos ir Afrikos viršūnių susitikime.

Filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kai V. Putinas tylomis vaikštinėja iš vietos į vietą, pataiso ant stalo padėtus daiktus, o tada tęsia betikslį mindžiukavimą.

„V. Putinas turėjo kiek palaukti Egipto prezidento, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka. – Tai ne pirmas kartas, kai užsienio valstybės lyderis priverčia jį laukti.“

Per ketvirtadienį ir penktadienį Sankt Peterburge vykstantį Rusijos ir Afrikos viršūnių susitikimą bus siekiama sudaryti daugybę sutarčių tarp priimančiosios valstybės ir kitų šalių. Sutartys turėtų apimti tokias sritis kaip prekyba, ekonomika, investicijos, taip pat mokslas ir technologijos, rašo „Newsweek“.

Numatyti ir dvišaliai pokalbiai karo Ukrainoje tema, taip pat pasitarimai dėl tolesnių veiksmų realizuojant birželio mėnesį Sankt Peterburge startavusią Afrikos taikos iniciatyvą.

Pasak Artimųjų Rytų instituto vyr. mokslo darbuotojos ir jame vykdomos Egipto studijų programos vadovės Mirette Mabrouk, A. F. al Sisi ir kitų Afrikos šalių lyderių dalyvavimas prisideda prie santykių tarp Rusijos ir Vakarų subalansavimo proceso.

Per pokalbį telefonu su „Newsweek“ žurnalistu M. Mabrouk nurodė, kad šalių lyderiai vaikšto įtemptu lynu ir stengiasi nepatirti staigaus pažeminimo. Pernai Egipto eksportas į Rusiją išaugo daugiau nei 20 proc., palyginti su laikotarpiu prieš metus. Rusijos importas išaugo iki kiek daugiau nei 4 mlrd., nors didelę jo dalį sudarė grūdai.

Rusijos ir Afrikos viršūnių susitikimas

Kai kurie analitikai šį viršūnių susitikimą vertina kaip tam tikrą politinį atsinaujinimą – tiek V. Putino, tiek Rusijos, kadangi karui Ukrainoje tebevykstant, sąjungininkų pasaulyje tolydžio mąžta.

Britų žvalgyba: į Putino viršūnių susitikimą neatvyko daugiau kaip 20 lyderių

Dėl Rusijos pasitraukimo iš Ukrainos grūdų eksporto susitarimo į prezidento Vladimiro Putino viršūnių susitikimą neatvyko daugiau kaip 20 Afrikos šalių lyderiai.

Kaip praneša „Ukrinform“, tai savo naujausioje, penktadienį paskelbtoje žvalgybos duomenų suvestinėje pareiškė Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija.

„2023 m. liepos 27 d. Sankt Peterburge vyko Rusijos-Afrikos konferencija, kurioje dalyvavo 17 Afrikos šalių vadovai, lyginant su 43 praeitą kartą. Renginys buvo surengtas praėjus 10 dienų po to, kai Rusija pasitraukė iš Juodosios jūros grūdų iniciatyvos“, – sakoma suvestinėje. Joje pažymima, kad ši iniciatyva leido į Afriką eksportuoti 30 mln. tonų ukrainietiškų grūdų, užtikrinant labai svarbų maisto tiekimą į tokias šalis, kaip Etiopija, Kenija, Somalis ir Sudanas.

„Be tiesioginio tiekimo sutrikdymo Rusijos vykdoma Ukrainos blokada taip pat kursto grūdų kainų augimą“, – nurodė ministerija ir pridūrė, kad karo Ukrainoje poveikis beveik neabejotinai artimiausius dvejus metus Afrikoje neigiamai veiks aprūpinimą maistu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)