Prancūzija planuoja pasiųsti į Malį iš viso 2 500 karių ir daugiau nei triskart padidinti šiuo metu savo buvusioje kolonijoje dislokuotą kontingentą, antradienį nurodė gynybos šaltiniai.
© AFP/Scanpix

Šie pareiškimai rodo, kad vyriausybė yra pasiruošusi prisiimti daug didesnį - ir neišvengiamai ilgiau truksiantį - vaidmenį kampanijoje prieš islamistus sukilėlius šiaurės Malyje negu rodė jos ankstesnės užuominos.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as anksčiau antradienį sakė, kad šiuo metu Malyje yra 750 prancūzų karių, tačiau pripažino, jog šis skaičius didės.

"Skaičius bus palaipsniui didinamas iki 2 500", - teigė vienas šaltinis, artimas gynybos ministrui Jeanui Yves'ui Le Drianui.

Planai dislokuoti tokio dydžio kontingentą kertasi su ministrų pareiškimais, jog Prancūzijos sausumos dalyvavimas toje misijoje apsiribos Malio sostinės Bamako gynyba.

Kaip skelbia dienraštis "Le Monde" ir kiti Prancūzijos žiniasklaidos kanalai, Paryžius taip pat planuoja įkurdinti nemažai karių Mopčio mieste centriniame Malyje, iš kur jie galės vykdyti operacijas šalies šiaurėje.

Iki šiol ministrai tvirtino, kad Prancūzijos pajėgos sieks tik sustabdyti islamistų skverbimąsi į pietus, o vėliau, kartu su kaimyninių Vakarų Afrikos šalių atsiųstai kariais padės Malio armijai atsikovoti šiaurinį regioną.

Karybos analitikai šį scenarijų vadina optimistiniu, turint omenyje ribotus Malio armijos pajėgomis ir faktą, kad Vakarų Afrikos pajėgos neturi patirties kovoje su užgrūdintais ir gerai ginkluotais sukilėliais menkai pažįstamose dykumose.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent’as Fabiusas sekmadienį sakė manantis, kad intervencija Malyje iš esmės apsiribos aviacijos smūgiais ir kad ši misija turėtų būti užbaigta per kelias savaites.

Afganistano Talibanas smerkia Prancūzijos intervenciją Malyje

Afganistano Talibano sukilėliai antradienį pasmerkė Prancūzijos karinę intervenciją Malyje ir perspėjo, kad tai turės "pražūtingų" pasekmių.

Prancūzija, kuri savo paskutinius kovos veiksmuose dalyvavusius karius iš Afganistano išvedė gruodžio mėnesį, penktadienį pradėjo antskrydžius Malio armijos operacijai prieš islamistų sukilėlius paremti ir siunčia į šią Vakarų Afrikos valstybę savo sausumos pajėgas.

Talibanas savo interneto svetainėje paskelbtame pareiškime sako, kad Prancūzijai reikėjo pasimokyti iš "nesėkmingų" karų Afganistane ir Irake.

"Kai Prancūzija neseniai pradėjo savo pasitraukimo iš Afganistano procesą, atrodė, kad prancūzų vyriausybė savo antikarinę poziciją tikriausiai išplės ir į kitus pasaulio regionus, - sakė atstovas Zabihullah Mujahidas. - Tačiau ji nutraukė savo įsipareigojimą dėl taikos kariniu būdu įžengdama į Šiaurės Afrikos valstybės Malio žemę".

Talibano islamistai jau 11 metų kariauja su JAV vadovaujamomis NATO pajėgomis Afganistane ir lieka nenugalėti užsienio pajėgoms rengiantis iki kitų metų pabaigos pasitraukti.

"Prancūzija karą su musulmoniška Malio valstybe pradėjo neturėdama jokios teisinės jurisdikcijos", - pareiškė Talibanas, kuris paragino vyriausybes ir pasaulines organizacijas "sustabdyti tokius pažeidimus".

Ši intervencija bus "pražūtinga ne tik Maliui, bet ir Prancūzijai", sakoma pareiškime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (35)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (42)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (4)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (11)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (431)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...

Vairuotojai įspėjami artėja pūga (3)

Vakare ir naktį eismo sąlygas sunkins snygis ir pustymas. Vairuotojai įspėjami būti atidūs.

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (586)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

Advokatas perspėja keliaujančius į kalnus: atkreipkite dėmesį į du svarbiausius dalykus

Kadangi pastaruoju metu Lietuvos žiemos nedžiugina krentančiomis snaigėmis ir sniego kalnais,...