Pakistanietis Sulemanas Dawoodas ir jo tėvas, verslininkas Shahzada Dawoodas buvo povandeniniame laive, kai jame įvyko imploziją neriant prie „Titaniko“ nuolaužų.

Turtuolio vyresnioji sesuo Azmeh Dawood „ABC News“ sakė, kad Sulemanas vienam iš šeimos narių prisipažino „pernelyg netrokštantis nerti“ ir bijojo leistis į kelionę.

Visgi jis nusprendė įlipti į bendrovės „OceanGate“ 6,5 metro ilgio povandeninį laivą, nes kelionė sutapo su Tėvo diena (šiemet Amerikoje ji buvo minima birželio 18-ąją), ir Sulemanas norėjo pamaloninti savo tėtį, kuris žavėjosi „Titaniku“.

„Jis labai, labai nenorėjo nerti, bet sutiko Tėvo dienos proga, tai turėjo būti jų tarpusavio ryšį sustiprinanti kelionė“, – sakė teta.

Jis norėjo patirti „gyvenimo nuotykį“, kaip ir jo tėvas, – pridūrė A. Dawood.

„Galvoju apie Sulemaną, įstrigusį povandeniniame laive ir galbūt baigiantį uždusti... Tiesą sakant, tai nepakeliama kančia“, – paatviravo A. Dawood.

Kai buvo vaikai ir gyveno Pakistane, Shahzada ir Azmeh Dawoodai ne kartą žiūrėjo 1958 m. išleistą filmą „A Night to Remember“, kuriame pasakojama „Titaniko“ katastrofos istorija.

Sulemano teta sakė, kad, laukdama žinių, jautė kaltę dėl „kiekvieno įkvėpimo“: „Kaip aš drįstu kvėpuoti, kai [Sulemanas] negali?“

Moters teigimu, jos brolis Shahzada „nors ir neįprastai, bet visgi įgyvendino savo svajonę“ ir tapo „Titaniko“ legendos dalimi. Pagerbdama Sulemano atminimą, A. Dawood jį pavadino „mielu angelėliu, kurio būtinai prireikė dangui“.

Šeimos gedi penkių povandeniniame laive „Titan“ buvusių žmonių

Ketvirtadienį pranešus apie Didžiosios Britanijos milijardieriaus ir nuotykių ieškotojo Hamisho Hardingo žūtį per povandeninio laivo „Titan“ sprogimą, jį pagerbdama šeima apibūdino tyrinėtoją kaip „vadovą, įkvėpėją, atramą ir gyvąją legendą“.

„Didžiulį sielvartą“ dėl netekties penktadienį pareiškė ir iš Pakistano kilusių tėvo ir sūnaus Shahzados ir Sulemano Dawoodų, buvusių tarp penkių žmonių, povandeniniu turistiniu laivu panėrusių prie nuskendusio „Titaniko“ liekanų, šeima.

JAV pakrančių apsaugos tarnyba per spaudos konferenciją Bostone patvirtino, kad maždaug už 500 metrų nuo „Titaniko“ laivapriekio liekanų buvo aptikta giliavandenio laivo „Titan“ uodegos dalis. Kontradmirolas Johnas Maugeris sakė, kad Šiaurės Atlanto vandenyne prie Niufaundlendo krantų rasta ir daugiau „Titan“ nuolaužų, rodančių, kad laivas veikiausiai sprogo dėl „katastrofiško slėgio“.

Bendrovė „OceanGate Expeditions“ teigė, kad jos pilotas ir generalinis direktorius Stocktonas Rushas, taip pat H. Hardingas, Jungtinės Karalystės piliečiai Shahzada Dawoodas bei jo 19-metis sūnus Sulemanas Dawoodas ir Prancūzijos pilietis Paulas Henri Nargeolet „deja, žuvo“.

Povandeninis ekspertas Paulas Hankinas sakė, kad penkios didžiausios nuolaužos padėjo atpažinti, jog tai povandeninis laivas „Titan“.

Taip pat paaiškėjo, kad susirūpinimo dėl „Titan“ saugumo būta jau anksčiau. Teismo dokumentai rodo, jog buvęs „OceanGate“ darbuotojas jūrų operacijų direktorius Davidas Lochridge'as pateikė ieškinį dėl neteisėto atleidimo iš pareigų jam išsakius susirūpinimą dėl tariamo bendrovės „atsisakymo atlikti svarbius eksperimentinio projekto bandymus“. Teismo dokumentai rodo, kad D. Lochridge'as „nustatė daugybę problemų, kėlusių rimtą susirūpinimą dėl saugumo“, tačiau tai buvo „sutikta priešiškai“ ir vėliau jis buvo atleistas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją