Kairiųjų pažiūrų sąjungininkams parėmus vyriausybę, jai pavyko laimėti balsavimą dėl nepasitikėjimo, kurio pareikalavo Liaudies partija (CDS-PP), 230 vietų parlamente turinti tik 18 atstovų. Panašus šios partijos bandymas žlugo ir 2017-aisiais

„Ši iniciatyva teturi vieną tikslą: patvirtinti, kad dešinieji yra šio parlamento mažumoje“, – prieš balsavimą sakė premjeras Antonio Costa.

Rinkėjų apklausos rodo, kad A. Costos valdančioji Socialistų partija gerokai lenkia savo konkurentus artėjant gegužės 26-osios EP rinkimams ir spalio 6-osios visuotiniams rinkimams. Už socialistus balsuoti žada 36–40 proc. apklaustųjų.

Tuo metu opozicinę centro dešiniųjų partiją PSD palaiko 24 proc. respondentų, o paramą CDS-PP, kuri 2011–2015 metais buvo jaunesnioji PSD partnerė valdančiojoje koalicijoje, žada tik 7–8 proc. portugalų.

Nepaisant didelio palaikymo, socialistams per rinkimus veikiausiai nepavyks laimėti absoliučios daugumos ir teks ieškoti kitų kairiųjų partijų paramos.

A. Costos partija per 2015-ųjų rinkimus nusileido tuomet šalį valdžiusiai PSD ir CDS-PP koalicijai, tačiau galiausiai socialistų kairiojo sparno aljansas su Kairiųjų bloku, komunistais ir žaliaisiais suformavo vyriausybę.