Trečiame pagal dydį salos mieste pontifikas turėtų aukoti Šv.Mišias ir aplankyti apžvalgos aikštelę su dideliu kryžiumi „La Loma de la Cruz“. Iš Holgino vakare Pranciškus turėtų vykti į Kubos Santjagą ir apsilankyti šios salos šventos globėjos Gailestingosios Mergelės šventovėje Kobrės mieste.
Į Holginą, kur aikštėje jo jau laukė tūkstančiai žmonių, atėjusių užsiimti vietą vėliau įvyksiančioms mišioms, popiežius lėktuvu iš Havanos išvyko apie 8 val. ryto.

58 metų Idael Confesor Martinez Leyva į Holgino centrinę aikštę atėjo su šiaudine skrybėle, kurią puošė Kubos ir Vatikano vėliavos. Moteris sakė, kad popiežius „ruošiasi pakeisti pasaulį ir mums duoti to, ko labiausiai reikia, ypač jaunimui“.

Septyni iš dešimties amerikiečių popiežių Pranciškų vertina palankiai

Septyniems iš dešimties amerikiečių popiežius Pranciškus sudaro teigiamą įspūdį, nors jų požiūris į Katalikų bažnyčią, apskritai, yra prastesnis, rodo sekmadienį paskelbti visuomenės apklausos rezultatai.

Antradienį šešių dienų vizitą Jungtinėse Valstijose pradedantis popiežius yra beveik vienodai priimtinas JAV katalikams ir ne katalikams. Iš 86 procentų popiežių palaikančių apklaustųjų tarp katalikų jų buvo nedaug daugiau.

Tačiau amerikiečių nuomonės dėl pačios Katalikų Bažnyčios labai išsiskiria. Nors 81 procentas katalikų ją vertina teigiamai, tokios nuomonės laikosi tik 5 proc. amerikiečių, rodo anksčiau šį mėnesį „Washington Post“ ir „ABC News“ atlikto tyrimo rezultatai.

Labiausiai požiūriai į Katalikų Bažnyčią ir jos vadovus skiriasi tų apklaustųjų, kurie nurodė esantys netikintys. 38 procentai jų nurodė palankiai žiūrintys į Bažnyčią ir 74 proc. – į popiežių.
Kiek mažesni popiežiaus Pranciškaus reitingai yra tarp tų, kurie save laiko konservatoriais politikoje – iš jų pontifiką teigiamai vertina 62 proc. apklaustųjų.

Popiežius aktyviai skatina atjausti žmones, net ir tuos, kurie istoriškai vengė Bažnyčios, ir ragina imtis veiksmų mažinti ekonominę nelygybę, spręsti aplinkos apsaugos problemas.

Amerikiečiai iš esmės pritaria tokioms jo pastangoms – 54 procentai apklaustųjų norėtų, kad jis „tęstų tai ką daro“, dar 23 procentai norėtų, kad pontifikas būtų dar aktyvesnis šiose srityse.

Tačiau amerikiečių požiūris į popiežiaus vaidmenį, raginantį jų vyriausybę spręsti šias problemas, yra gerokai santūresnis.

Nors 59 proc. apklaustųjų pareiškė, kad norėtų, jog ketvirtadienį sakydamas kalbą Kongrese, jis paragintų imtis veiksmų „socialinėms, ekonominėmss arba aplinkos apsaugos“ problemoms spręsti, 31 proc. sakė, jog popiežiui to daryti nederėtų.

Apklausoje dalyvavo 1003 respondentai.