Daugiau kaip milijonas ispanų sveikins popiežių Joną Paulių II, kuris šeštadienį dviem dienoms atvyksta į Ispaniją, tačiau penktąją pontifiko kelionę į šią senų tradicijų katalikišką šalį temdo Irako konfliktas ir pilietinio karo laikų kunigo kanonizacija.
Popiežiaus antikarinė pozicija neatitinka Ispanijos vyriausybės politikos remti JAV vadovaujamą karą Irake, tačiau ispanų teisingumo ministras Jose Maria Michavila (Chosė Marija Mičavila) tvirtino, kad šie nuomonių skirtumai santykiams nepakenkė.

Tai "nemetė nė menkiausio šešėlio ant puikių Ispanijos, jos vyriausybės ir ispanų santykių su Šventuoju Sostu", - sakė ministras.

Tačiau ispanų laikraščiai praneša, kad valdančiosios Liaudies partijos nariai yra susirūpinę tuo, kad griežtas popiežiaus nepritarimas karui gali paveikti rinkėjus katalikus prieš gegužės 25 dieną vyksiančius regioninius ir vietos rinkimus. Politikai nuogąstauja, kad Jonas Paulius II savo vizito metu gali padaryti antikarinių pareiškimų.

Baskų ir katalonų nacionalistai labai kritiškai įvertino pontifiko sprendimą suteikti privačią audienciją šalies premjerui Jose Mariai Aznarui (Chosė Marijai Asnarui), nors karui Irake nepritariantys baskai ir katalonai buvo palikti nuošalyje.

Be J.M.Aznaro, Jonas Paulius II, kuriam vėliau šį mėnesį sukaks 83 metai, priims tik karališkąją šeimą ir opozicijoje esančių socialistų lyderį Jose-Luisą Zapatero (Chosė Luisą Sapaterą).

Tuo tarpu popiežiaus ketinimas kanonizuoti kunigą, kuriam prasidėjus Ispanijos pilietiniam karui buvo įvykdyta mirties bausmė, atgaivins prisiminimus apie vieną tamsiausių šalies istorijos periodų, nors šis klausimas ir nėra toks keblus, kaip Irako karo tema..

Pedro Povedą Castroverde (Pedrą Povedą Kastroverdę), kuriam tada buvo 61 metai, sučiupo ir po trumpo teismo sušaudė respublikonai. Kunigas buvo nušautas 1936 metų liepos 28 dieną Santa Marija de la Almudenos kapinėse. Kaip rašoma Vatikano išleistoje biografijoje, jis mirė sušukęs: "Aš esu Kristaus tarnas".

Iš viso Jonas Paulius II beatifikavo 471 beveik ketverius metus trukusio pilietinio konflikto auką. Beatifikacija - paskelbimas palaimintuoju - yra paskutinis žingsnis prieš kanonizaciją. P.P.Castroverde bus 11-asis iš šių žmonių, paskelbtas šventuoju.

Žengdamas šį žingsnį dabartinis popiežius pasielgė priešingai negu jo pirmtakas Paulius VI, kuris nenorėdamas draskyti senų Ispanijos žaizdų sustabdė beatifikacijų ir kanonizacijų procesą.

P.P.Castroverde kanonizacija, apie kurią bus paskelbta per šio sekmadienio mišias, gali įžeisti respublikonų giminaičius, kurie mano taip pat turį teisę užimti tam tikrą vietą istorijoje.

Istorinio atminimo atgaivinimo asociacijos prezidentas Emilio Silva Barrera (Emilijus Silva Barera) viešai prašė popiežiaus Jono Pauliaus II pademonstruoti "simbolinį gestą ir atleisti bei paprašyti atleidimo už (Ispanijos Katalikų) Bažnyčios kolaboravimą su diktatorišku (Francisco) Franco (Fransisko Franko) režimu".

Ispanijos Katalikų Bažnyčia taip pat planuoja atnaujinti karalienės Izabelės Katalikės beatifikacijos procesą. Kitais metais Ispanijoje bus minimos 500-osios jos mirties metinės.

Tačiau atrodo, kad Vatikanas nelabai nori beatifikuoti karalienę, kuri 1481 metais įvedė inkviziciją, o 1492 metais Granados išvadavimu iš maurų užbaigė rekonkistą ir išvarė iš Ispanijos žydus.

Ispanijos karališkoji šeima, kuri šeštadienio vidurdienį pasitiks pontifiką oro uoste, lydės Joną Paulių II per visus viešus renginius. Popiežiaus vizitas, kurio saugumu rūpinsis 5 tūkst. policininkų ir 10 tūkst. savanorių, užtruks 31 valandą.

Dvi valandas truksiančiose sekmadienio mišiose Madrido Plasa de Kolon aikštėje, kurių metų popiežius kanonizuos P.P.Castroverde ir dar keturis ispanus - kunigą bei tris vienuoles , dalyvaus apie milijoną tikinčiųjų.

Kiti keturi būsimieji ispanų šventieji yra praėjusiame amžiuje gyvenę jėzuitas Jose Maria Rubio y Peraltra (Chosė Marija Rubijus i Peraltra) ir vienuolės Genoveva Torres Morales (Chenoveva Tores Morales), Angela de la Cruz (Anchela de la Krus) ir Maria Maravillas de Jesus (Marija Maraviljas de Chesus).

Jie bus tarp 12 naujų šventųjų, kuriuos Jonas Paulius II kanonizuos šiais metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (339)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (348)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Dramatiškame vaizdo įraše – vaikų pabėgimas iš „siaubo namų“

Interneto erdvėje pasirodė stebėjimo kameromis nufilmuotas vaizdo įrašas, iš kurio matyti, kaip...

Neįprastas eismo įvykis: kam draudimo bendrovė atlygins žalą? (34)

Įsivaizduokite, kad pasistatėte ir palikote automobilį įkalnėje, tačiau sugedo jūsų...

Pranckietis abejoja Karbauskio spaudos konferencijos būtinumu (128)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS)...

Rusijos valdžia surado naują auką: tikina niekada gyvenime nematę „tokio šlykštaus dalyko“ (108)

Nauja Rusijos Federacijos Kultūros ministerijos Visuomeninės tarybos, kuriai vadovauja Jurijus...

Sukrečiantis motinos skausmas: dukra, nepaisant medikų pastangų, mirė nuo gripo komplikacijų (28)

Viena britė pasidalijo savo skausmu, kurį sukėlė aštuoniolikmetės dukters mirtis nuo vienos...

Išpuolis prieš policiją Mažeikiuose – padegtas patrulio automobilis (34)

Sausio 23 d., tarp 19.10 val. ir 20 val., Mažeikiuose, Juodpelkio g., prie daugiabučio namo...

Atsisakė nuosavo automobilio ir jau apskaičiavo, kiek galima sutaupyti (121)

Šiandien dažnas neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilio, o tarša, kurią sukelia automobilių...

Pigi naminė priemonė, kuri padės nuvalyti riebalus nuo orkaitės durelių (13)

Kiekviena šeimininkė žino, kad su laiku orkaitės stiklas apsineša išdavikišku riebalų ir...